Triki z TikToka - 5 sztuczek, które ułatwiają sprzątanie

Triski z TikToka dotyczące sprzątania zawierają wiele świetnych pomysłów. Inne jednak są nieskuteczne. Oszczędź sobie pomyłek i przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się, które triki warto zastosować, a o których lepiej zapomnieć.
Triki z TikToka - 5 sztuczek, które ułatwiają sprzątanie

Ostatnia aktualizacja: 08 kwietnia, 2023

Treści w mediach społecznościowych są urocze – na przykład triki z TikToka dotyczące sprzątania. Wiele z nich szybko staje się bardzo popularnych. W tych filmikach wszystko wydaje się tak łatwe do czyszczenia, polerowania i naprawy, że ich oglądanie może być naprawdę odprężające. Niektórzy spędzają na tym całe godziny!

Jednak pomimo sukcesu, jaki odnoszą tego rodzaju triki z TikToka, niektóre z nich działają, a inne – nie. Jeśli nie masz czasu wypróbować ich samodzielnie, wykonamy tę pracę za Ciebie i powiemy Ci, które warto zastosować, a o których lepiej zapomnieć. Czytaj dalej, aby się dowiedzieć!

Triki z TikToka – sztuczki, które działają

Zacznijmy omawiając domowe triki z TikToka, które działają i znacznie ułatwią Ci czyszczenie i porządkowanie. Na pewno Ci się przydadzą!

1. Gorąca woda do czyszczenia drewnianych przyborów

Jedna z najbardziej popularnych sztuczek czyszczących na TikTok jest najprostszą czynnością na świecie. Polega ona na używaniu przegotowanej lub bardzo gorącej wody do czyszczenia drewnianych łyżek i innych przyborów kuchennych wykonanych z tego materiału.

Prawda jest taka, że sztuczka ta działa w celu usunięcia resztek jedzenia, ale zauważysz, że musisz użyć płynu do mycia naczyń, aby zmyć pozostałości tłuszczu. Możesz jednak od razu użyć gorącej wody z odrobiną rozpuszczonego płynu. Dzięki temu będziesz mieć pewność, zanieczyszczenia zostaną usunięte szybko i na dobre.

Sądzimy, że może Ci się spodobać również artykuł: Jak uprościć sobie sprzątanie? – 8 porad

2. Triki z TikToka – soda oczyszczona i cytryna do zmywarki

Zmywarka to urządzenie, które ułatwia nam życie, ale do prawidłowego działania wymaga ustalonej rutyny czyszczenia. W przeciwnym razie zacznie gromadzić się w niej brud, tłuszcz i osady, które z czasem całkowicie ją zepsują.

Cóż, sztuczka czyszczenia za pomocą sody oczyszczonej i cytryny stała się na TikTok bardzo popularna. Polega ona na posypaniu dna zmywarki sodą oczyszczoną i umieszczeniu w górnym koszu przekrojonej na pół cytryny. Następnie należy ustawić wybrany cykl czyszczenia i gotowe.

Jeśli chodzi o triki z TikToka, ten jest naprawdę skuteczny. Jeśli jednak Twoja zmywarka nigdy wcześniej nie była czyszczona, nie oczekuj, że ta domowa sztuczka zadziała magicznie. Doprowadzenie zmywarki do doskonałego stanu może zająć kilka cykli czyszczenia.

Soda oczyszczona
Jedna ze sztuczek związanych ze sprzątaniem przedstawiana na TikToku, polega na użyciu sody oczyszczonej. Jest to skuteczny sposób, a substancja ta zawsze przydaje się podczas sprzątania.

3. Czyszczenie piekarnika gorącą wodą z cytryną

Trzecia ze sztuczek, która działa, pomaga nam w prosty sposób wyczyścić piekarnik. Wystarczy jedynie wlać na blachę piekarnika odrobinę wody z dwiema przekrojonymi na pół cytrynami.

Włącz piekarnik na kilka minut, otwórz go i pozwól mu trochę ostygnąć. Następnie użyj miękkiej gąbki do wyczyszczenia wnętrza. Pamiętaj, aby co chwilę płukać gąbkę. Zobaczysz, jak łatwo zmyć nagromadzone resztki tłuszczu i jedzenia.

4. Skuteczne usuwanie tłuszczu z patelni

Proszki czyszczące dawno wyszły już z użycia. Zwykle zastępuje się je detergentem w płynie – jest tak zarówno w przypadku prania, jak i mycia naczyń. Jednak okazuje się, że środek czyszczący w proszku również jest doskonałym sprzymierzeńcem w sprzątaniu domu, zwłaszcza jeśli chodzi o tłuszcz.

Zgodnie z filmikiem opublikowanym na TikToku, aby usunąć tłuszcz z tłustych patelni i tac, wystarczy zagotować wodę, dodać łyżkę mydła w proszku i zanurzyć naczynia w tej mieszance. Gdy woda nieco ostygnie, należy wyjąć z niej naczynia. Zobaczysz, jak łatwo zmywa się z nich tłuszcz!

5. Triki z TikToka – mielona kawa do lodówki

Nieprzyjemny zapach lodówki jest irytujący i przenika do przechowywanej w niej żywności. Aby go wyeliminować, musisz usunąć psujące się jedzenie lub resztki, które nie będą już spożywane.

Następnie zastosuj popularną sztuczkę z TikToka. Napełnij filiżankę mieloną kawą i włóż ją do lodówki. Zauważysz, jak ten piękny aromat wypełni lodówkę i wyeliminuje wszelkie nieprzyjemne zapachy. Jeśli jednak nie jesteś miłośnikiem kawy, nie będzie to dla Ciebie dobry pomysł.

Triki z TikToka, które nie działają

Chociaż triki z TikToka to bardzo popularne sztuczki w dziedzinie sprzątania i czyszczenia, należy przyznać, że nie wszystkie z nich działają. To może być frustrujące. Nie daj się zwieść tysiącom wyświetleń i odtworzeń. Chociaż możesz spróbować samodzielnie, wiedz, że wyniki nie będą takie, jakich oczekujesz.

3. Sól na patelnię

Jedna z najbardziej sławnych sztuczek czyszczących polega na użyciu serii domowych produktów, aby dno patelni było „jak nowe”. Zgodnie z filmikami, najpierw musisz pokryć ten obszar patelni dużą ilością soli i sody oczyszczonej.

Następnie na wierzch należy dodać płynny detergent i przetrzeć patelnię gąbką lub zmywakiem. Po tym wszystkim całość należy zalać octem i położyć folię aluminiową, pozostawiając patelnię na kilka godzin. Po zastosowaniu tego procesu w praktyce odkryliśmy, że wynik jest nieco rozczarowujący, zwłaszcza jeśli naczynie jest mocno zabrudzone.

Sól i folia aluminiowa - triki z TikToka
Sztuczka odnośnie czyszczenia patelni, która stała się bardzo popularna na TikTok, obejmuje użycie soli i innych produktów, ale w rzeczywistości nie jest ona zbyt skuteczna.

2. Torebka z herbaty aby usunąć tłuszcz

Inną sztuczką, która nie działa tak dobrze, jak twierdzi się w filmiku, jest użycie torebek herbaty w celu usunięcia tłuszczu z blachy piekarnika. Jak prezentują triki z TikToka, wystarczy po prostu umieścić torebkę herbaty na blaszce i dodać gorącą wodę. Następnie należy wylać wodę wraz z tłuszczem, który został usunięty.

Prawda jednak jest taka, że niektóre tłuste plamy rzeczywiście znikają, ale te trudniejsze pozostają na powierzchni blaszki. Część influencerów wskazuje, że w takim przypadku zabrudzoną powierzchnię należy polać octem. Jednak okazuje się, że to również nie zawsze działa. Inne osoby wykonały ten sam eksperyment bez użycia torebki herbaty, ale również uzyskały słabe wyniki.

3. Odplamiacz do plastikowych pojemników

Inną sztuczką, która nie działa, jest magiczny domowy odplamiacz do plastikowych pojemników. Według TikTokerów pod pokrywką pojemnika wystarczy umieścić gorącą wodę, płyn do mycia naczyń i ręcznik papierowy. Następnie należy potrząsać naczyniem przez kilka minut, aby żółte plamy zniknęły.

Trzeba powiedzieć, że powyższy trik działa to tylko wtedy, gdy plamy są świeże. Pojemniki, które miały plamy przez długi czas, pozostaną takie bez żadnej poprawy.

Triki z TikToka – czy chcesz je wypróbować?

Jak widać, w sieciach społecznościowych jest mnóstwo informacji i sztuczek, ale nie wszystkie są tak prawdziwe, jak się wydaje. Tak więc, wypróbowując te popularne triki, zdaliśmy sobie sprawę, że niektóre z nich są skuteczne, niektóre mniej lub bardziej działają, a inne stanowią po prostu stratę czasu i produktów.

Chociaż możesz je wypróbować, radzimy nie mieć nadziei na wyniki. Zamiast tego możesz poszukać profesjonalnych przewodników po czyszczeniu, które zostały opracowane przez ekspertów w tej dziedzinie.

To może Cię zainteresować ...
Makaron z serem feta: przepis z TikTok
Krok do Zdrowia
Przeczytaj na Krok do Zdrowia
Makaron z serem feta: przepis z TikTok

Przepis na makaron z serem feta stał się popularny. Nie ma wątpliwości, że to dlatego, że danie jest tak smaczne i łatwe do zrobienia.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Díaz, R. A. (2017). La Limpieza del hogar. In La Limpieza del hogar (pp. 131-131).

Treść niniejszej publikacji ma charakter wyłącznie informacyjny. W żadnym wypadku nie może ona służyć postawieniu lub zastąpieniu diagnozy lekarskiej, samego leczenia lub zaleceń specjalisty. W razie pytań lub wątpliwości należy skonsultować się z zaufanym specjalistą i uzyskać jego zgodę przed rozpoczęciem jakiejkolwiek procedury.