Test osobowości - Które drzwi wybierasz?

Wybierz drzwi i sprawdż, czy cechy twojej osobowości są odzwierciedlają się w twoim wyborze.
Test osobowości - Które drzwi wybierasz?

Napisany przez Yamila Papa Pintor

Ostatnia aktualizacja: 25 maja, 2022

Czy słyszałeś kiedyś o takim teście osobowości? Wybierając jedne z dziesięciorga drzwi, dowiesz się jakim typem jesteś. Rozwiąż ten test już teraz: zadecyduj, które drzwi wybierasz i dowiedz się więcej o swojej osobowości.

Test osobowości – Dlaczego akurat drzwi?

Jest to związane z bardzo niezwykłą symboliką, mianowicie robiąc każdy kolejny krok w życiu, prędzej czy później musimy przejść przez jakieś drzwi. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się przez ile par drzwi przeszedłeś w swoim życiu, do ilu zapukałeś, a ile otworzyłeś, aby pójść na przód?

Drzwi otaczają nas wszędzie. Gdy jesteśmy w domu dają nam poczucie bezpieczeństwa. W innych miejscach zapraszają nas do środka. Występują w niewyobrażalnie wielu kształtach, rodzajach i kolorach, ale ich zastosowanie jest zawsze takie samo: wpuścić nas do środka lub nie.

Drzwi

Gdy budujesz dom, drzwi wejściowe są tym, co sprawia, że staje się on kompletny. Nieważne czy są one drewniane, stalowe czy przeszklone… Drzwi otwierają nam drogę do innej rzeczywistości.

Przysłowia są mądrością każdego narodu, przypomnij więc sobie te, w których drzwi odgrywają główną rolę.

Czy możesz teraz wyobrazić sobie coś, co lepiej opowie Ci o Twojej osobowości niż drzwi? Przyjrzyj się ponumerowanym drzwiom z pierwszego obrazka. Nie opieraj swojej decyzji tylko na ich kolorze czy ulubionej cyfrze; wybierz te drzwi, na które zwrócisz uwagę jako pierwsze. Teraz przeczytaj, co wybór ten mówi o Twojej osobowości.

Dziesięcioro drzwi, dziesięć typów osobowości

Drzwi pierwsze

To turkusowe podwójne drzwi z okienkami, które pozwalają wyjrzeć na zewnątrz oraz zajrzeć do środka. Jeśli wybrałeś te drzwi, jesteś zabawną i otwartą osobą. Mówisz szczerze, co Ci leży na duszy i nie kryjesz się z emocjami. Cieszysz się życiem, lubisz podróżować i poznawać nowe kultury. Innym zawsze życzysz dobrze, dbasz o ludzi, a Twoi goście na pewno doceniają atmosferę, która panuje w Twoim domu.

Drzwi

Drzwi drugie

Jeśli wybrałeś pojedyncze czarne drzwi bez wizjera, jesteś prostą i skromną osobą. Rzetelnie wypełniasz swoje obowiązki i jesteś dumny ze swoich osiągnięć, ale wolisz nie rzucać się w oczy.

Pamiętaj, że na pewno nie zaszkodzi dodać trochę koloru do Twojego życia i od czasu do czasu zaryzykować, aby przeżyć przygodę i uczyć się na własnych błędach.

Drzwi trzecie

Są to żywe pomarańczowe drzwi z ozdobną kołatką i zamkiem. Taki wybór świadczy o tym, że jesteś interesującą i wyjątkową osobą, która lubi znajdować się w centrum uwagi. Nie da się Ciebie nie zauważyć lub zapomnieć, zwłaszcza, że jesteś dobry w bardzo wielu rzeczach.

Interesujesz się sztuką, a sam także masz talent do zrobienia czegoś z niczego. Ten typ osobowości ma jednak tendencję do bujania w obłokach i czasami nie potrafi odnaleźć się w rzeczywistości.

Drzwi czwarte

Ciemnozielone drzwi o dość zabytkowym designie, zamykane na kilka zamków. Ludzie o tym typie osobowości to często wrażliwi artyści, muzycy, pisarze, malarze czy rzeźbiarze.

W jednej chwili potrafią być niezwykle otwarci i towarzyscy, by zaraz potem zamknąć się w sobie i schować się przed światem. Nie obnoszą się ze swoimi problemami, na zewnątrz udają niewzruszonych, nawet, gdy coś bardzo dręczy ich od środka.

Drzwi

Drzwi piąte

Twoją uwagę przykuły fioletowe drzwi z półokrągłym okienkiem na górze? Oznacza to, że zależy Ci na akceptacji i przynależności do grupy. Dajesz wiele od siebie, lubisz zadania wymagające kreatywności, ale czasami jesteś zbyt pochłonięty pracą, żeby zauważyć co dzieje się wokół Ciebie.

Pamiętaj, że czasami warto odpocząć i zrobić sobie przerwę od codziennych obowiązków. To, że nie zaplanujesz dnia co do minuty, nie musi oznaczać, że go zmarnujesz.

Drzwi szóste

Głęboka czerwień ze złotymi zdobieniami, wizjerem, kołatką i skrzynką na listy to Twój wybór? Musisz być bardzo pewną siebie osobą. Masz dobre oko do szczegółów, przejmujesz się wyglądem zewnętrznym i tym, jak widzą Cię inni, więc zawsze wyglądasz perfekcyjnie, nawet gdy czujesz się bardzo źle.

Pamiętaj, żeby w porę wyhamować, zanim doprowadzi Cię to do autodestrukcji. Musisz żyć dla siebie, a nie dla innych.

Drzwi siódme

Białe proste drewniane drzwi, lekko zniszczone lub przybrudzone, pozbawione zbędnych ozdób. Osoby wybierające te drzwi to minimaliści, zajęci ważniejszymi sprawami niż powierzchowność i wygląd. Najważniejsze jest dobro bliskich osób: rodziny i przyjaciół.

Często poświęcają się dla innych. Ten typ osobowości ma także bardzo emocjonalne podejście do życia, więc otacza się przedmiotami o znaczeniu sentymentalnym. Generalnie są to osoby zadowolone ze swojego życia, jednak od czasu do czasu powinny zdobyć się na odwagę, by coś w nim zmienić.

Drzwi ósme

Nowoczesne ciemnoniebieskie drzwi z kolorową kołatką i klamką. Wybrałeś te drzwi, gdyż jesteś człowiekiem pełnym energii, radości i wiecznie młodym duchem.

Niestety brakuje Ci trochę pewności siebie, co wpływa na niektóre obszary Twojego życia. Być może potrzebujesz dać sobie więcej swobody, aby nauczyć się kochać samego siebie.

Drzwi

Drzwi dziewiąte

Jasnozielone dość surowe drzwi, lekko zniszczone, o nieco zbyt potężnych okuciach. Typ osobowości ukryty za tymi drzwiami to analityk, potrafiący znaleźć rozwiązanie niemal każdego problemu. To osoby o bardzo praktycznym podejściu do życia, ceniący sobie prostotę i wygodę. Łatwo ich zadowolić i uszczęśliwić, a sami także lubią pomagać innym. Raz na jakiś czas powinni pozwolić sobie jednak na jakieś szaleństwo.

Drzwi dziesiąte

Potężne drewniane drzwi z małymi okienkami u góry i okuciem lekko zaburzającym symetrię. Jeśli wybrałeś te drzwi, to znak, że cenisz sobie spójność i stabilizację, a najważniejsza jest dla Ciebie jakoś nawet drobnych rzeczy.

Zawsze wiesz czego chcesz, ale nie podejmujesz niepotrzebnie ryzyka. Jeśli praca nie sprawia Ci przyjemności, nie ukazujesz w pełni swojego potencjału i nie wykorzystujesz swojej kreatywności. Pamiętaj, że o swoje problemy musisz zatroszczyć się sam, gdyż nikt inny tego za Ciebie nie zrobi.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Jauk, E., Benedek, M., & Neubauer, A. C. (2014). The road to creative achievement: A latent variable model of ability and personality predictors. European journal of personality28(1), 95-105. Available at: https://doi.org/10.1002/per.1941. Accessed 19/03/2020.
  • Levine, E. E., Bitterly, T. B., Cohen, T. R., & Schweitzer, M. E. (2018). Who is trustworthy? Predicting trustworthy intentions and behavior. Journal of personality and social psychology115(3), 468. Available at: https://doi.org/10.1037/pspi0000136. Accessed 19/03/2020.
  • Vasile, C., & Albu, G. (2011). Experimental investigations on professional identity, vocational personality type and stress level in adults. Procedia-Social and Behavioral Sciences30, 1801-1805. Available at: https://doi.org/10.1016/j.sbspro.2011.10.347. Accessed 19/03/2020.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.