Suche łokcie i pięty – wylecz je w tydzień!

Możesz wykorzystać swój codzienny prysznic, aby przeprowadzić skuteczne złuszczanie naskórka w miejscach, w których sucha skóra Cię tak irytuje za pomocą specjalnej rękawicy do peelingu, a następnie nałożyć na skórę krem nawilżający.

Suche łokcie i pięty to wynik spadku prawidłowego poziomu nawilżenia skóry zazwyczaj będącego wynikiem bezpośredniego wystawienia jej na działanie promieni słonecznych lub zanieczyszczeń środowiska.

Oczywiście nie da się całkowicie wyeliminować przyczyn tego zjawiska, ale suche łokcie i pięty mogą zostać w łatwy sposób wyleczone poprzez zastosowanie niektórych produktów pochodzenia naturalnego wraz z kilkoma podstawowymi czynnościami pielęgnacyjnymi.

Niektóre z obszarów Twojego ciała, takie jak stopy i łokcie, są bardziej podatne na nadmierne przesuszenie skóry ze względu na rolę, jaką odgrywają w zapewnianiu podparcia dla organizmu, przy jednoczesnej niewielkiej powierzchni styku z podłożem.

Przeczytaj także: Ostroga piętowa – objawy i leczenie

Dlatego też w naszym dzisiejszym artykule możesz dowiedzieć się, jak możesz skutecznie pielęgnować suche łokcie i pięty na przestrzeni całego tygodnia, a nie tylko w weekendy, gdy masz więcej czasu na zajęcie się tym problemem.

Najpoważniejszy problem dotyczący tych konkretnych obszarów skóry polega na tym, że suche łokcie i pięty są trudne do wyleczenia z uwagi na to, że skóra w tych miejscach ma tendencję do rogowacenia i pękania wraz z upływem czasu.

Pięty

Powoduje to, że skóra staje się wyraźnie sucha, co może mieć negatywny wpływ zarówno na Twoje zdrowie, jak i wygląd.

Rozwiązanie tego problemu nie musi być wcale zadaniem z gatunku trudnych, ponieważ wszystkie niezbędne składniki pochodzenia naturalnego pozwalające złagodzić i przywrócić zdrowie i wygląd Twojej skóry najprawdopodobniej masz już w swoim domu.

Zamierzamy zatem zaprezentować Ci pełny opis metod leczenia wykorzystującą wyłącznie naturalne składniki, które pomogą Ci wyeliminować suche łokcie i pięty zaledwie w ciągu jednego tygodnia.

1. Suche łokcie i pięty – pamiętaj o codziennym oczyszczaniu

Prysznic

Ten punkt może wydać Ci się nieco zbyt oczywisty, ale niemniej jednak naprawdę ważną kwestią jest pamiętanie, że czystość skóry odgrywa najważniejszą rolę w leczeniu problemu dotyczącego jej nadmiernego przesuszania.

Poprzez dokładne oczyszczenie jej powierzchni za pomocą wody i mydła możesz zmiękczyć skórę zarówno na łokciach, jak i na piętach, a także w dowolnych innych miejscach Twojego ciała, co ułatwi Ci późniejsze usuwanie martwych komórek naskórka.

Zalecamy używanie do tego celu specjalnego pędzelka lub rękawicy do peelingu, co pozwoli Ci uzyskać największą skuteczność podczas całego zabiegu.

2. Regularnie stosuj krem nawilżający

Po każdej kąpieli nie zapomnij o użyciu odpowiedniego rodzaju kremu nawilżającego, który pozwoli Ci skutecznie nawilżyć suche łokcie i stopy, a także zapewni Twojej skórze niezbędną dawkę substancji odżywczych przyczyniających się do jej skuteczniejszej regeneracji.

Najbardziej zalecane są kremy na bazie miodu, aloesu lub jabłka, ponieważ składniki te cechują się właściwości korzystnie wpływające na suche łokcie i pięty dzięki swojemu działaniu przeciwutleniającemu i regeneracyjnemu.

3. Pij każdego dnia większe ilości wody

W celu nawilżenia skóry od wewnątrz nie ma na rynku niczego lepszego niż najzwyczajniejsze w świecie picie sporych ilości wody w ciągu dnia.

Woda odgrywa bardzo ważną rolę w procesie regeneracji wszystkich komórek Twojego ciała i zmniejsza proces wysuszania skóry spowodowany między innymi przez odwodnienie organizmu.

Jest więc niezbędna w momencie, gdy chcesz wyleczyć swoje suche łokcie i pięty.

4. Stosuj olejki nawilżające skórę

Oliwa z oliwek

Każdej nocy przed udaniem się na nocny spoczynek możesz wetrzeć odrobinę oliwy z oliwek lub oleju kokosowego w swoje suche łokcie i pięty lub też inne miejsca zmienione chorobowo, dzięki czemu korzystne dla skóry właściwości nawilżające obu produktów mogły zostać wykorzystane przez całą noc.

5. Miód – znakomity składnik naturalnego pochodzenia

Naprawdę znakomitym produktem naturalnego pochodzenia o właściwościach nawilżających jest najzwyklejszy miód – może on być regularnie stosowany jako środek łagodzący dolegliwości dawane przez suche łokcie i pięty, bez żadnych ograniczeń.

Miód jest doskonale znany między innymi ze swoich właściwościach przeciwutleniających i regenerujących, które znakomicie pomagają zapewnić elastyczność skóry i doskonale sprawdzają się jako naturalny środek pozwalający wyleczyć suche łokcie i pięty, a także na przykład odciski.

W pełni naturalny środek pozwalający skuteczne leczyć suche łokcie stopy w trakcie tygodnia

Jeśli Twój problem dotyczący suchej skóry w miejscach takich, jak łokcie lub pięty jest trudny do wyleczenia przy użyciu opisanych powyżej naturalnych środków zaradczych, to musisz przygotować sobie na własną rękę specyfik o silnych właściwościach regeneracyjnych pozwalający na przyspieszenie gojenia w ciągu zaledwie tygodnia – powinien on skutecznie zwalczyć Twoje suche łokcie i pięty.

Jego bazą jest połączenie naturalnych składników w postaci jogurtu i awokado, stanowiące niezwykle popularny kosmetyk domowej roboty ze względu na swoją zdolność do nawilżania i wygładzania skóry w całkowicie naturalny sposób.

Awokado

Opisywany w tym miejscu specyfik wystarczy zastosować tylko raz w tygodniu, a jeśli będziesz przestrzegać wskazówek podanych poniżej, to pierwsze efekty jego zastosowania zauważysz już wkrótce.

Składniki

  • Pół szklanki jogurtu naturalnego
  • 1 dojrzałe awokado

Jak należy przygotować opisywany specyfik?

  • Przekrój awokado na pół, wyłóż jego miąższ do miseczki i za pomocą widelca rozgnieć go do postaci pasty.
  • Wymieszać miąższ awokado z połową szklanki jogurtu naturalnego tak, aby uzyskać masę o jednorodnej konsystencji.

Sposób użycia

Oczyść swoje suche łokcie i pięty, a następnie przeprowadź ich peeling, o ile to możliwe. Gdy miejsca te będą już przygotowane do zabiegu, nałóż grubą, jednolitą warstwę przygotowanej zgodnie z powyższymi wskazówkami maści z awokado i jogurtu wykonując łagodne, okrężne ruchy.

Pozostaw maść na skórze przez około 45 minut tak, aby jego składniki miały wystarczająco dużo czasu na wniknięcie w Twoje suche łokcie lub pięty. Po upływie tego czasu zmyj maść poprzez spłukanie go ciepłą wodą i następnie rozprowadź po powierzchni skóry krem nawilżający.

Kiedy wypadałoby skontaktować się z lekarzem?

Suchość skóry w różnych obszarach ciała staje się problemem w momencie, gdy żadne produkty naturalnego pochodzenia nie wywierają na nią żadnego zauważalnego efektu – może to oznaczać przyczyny wymagające konsultacji medycznej.

Suche łokcie i pięty to częste zjawisko, szczególnie w okresie zmieniających się pór roku. Jednak kiedy skóra w tych miejscach zaczyna twardnieć i pękać, to sytuacja taka jest znacznie trudniejsza do wyleczenia i często wymaga pomocy medycznej.

Jest to istotne między innym także dlatego, że pozwala zapobiec wystąpieniu potencjalnej infekcji bakteryjnej lub wirusowej w tym miejscu Twojego ciała, czy też innego poważniejszego problemu zdrowotnego.

WIĘCEJ DLA CIEBIE