Stres? Zwalcz go przepysznym smoothie!

Opisywane przez nas smoothie zawiera wysokie dawki witaminy B i C, a dodatkowo ma właściwości uspokajające. Dzięki temu pomoże Ci się jednocześnie zrelaksować i zwalczyć stres.

Nic nie pomaga nam tak dobrze się zrelaksować po dniu wypełnionym przez stres, jak przepyszne smoothie oparte o odpowiednio dobrane składniki o działaniu uspokajającym. Ten naturalny napój może być naszym najlepszym sprzymierzeńcem w trudnych chwilach.

Jest to szczególnie przydatne i skuteczne rozwiązanie, jeśli połączymy go z godziną odpoczynku w ciszy i spokoju.

Jak wszyscy doskonale wiemy, stres jest wynikiem naszych intensywnych procesów myślowych. Obowiązki, presja z zewnątrz, szum informacyjny, a także natłok naszych własnych myśli to zawsze są nasi najgorsi wrogowie.

Mając na uwadze powyższe zagadnienie, warto pamiętać o tym, że istnieje coś takiego, jak produkty spożywcze o właściwościach leczniczych i terapeutycznych. Jeśli jesteśmy zdrowi od wewnątrz, nasz mózg może także pójść nam na rękę stymulując produkcję hormonu szczęścia – czyli endorfiny.

W tym samym czasie poczucie bycia zdrowym i pełnym energii pomaga nam ujrzeć wiele rzeczy z całkowicie innego punktu widzenia. Biorąc to pod uwagę, powinieneś teraz poświęcić kilka minut, aby zapoznać się z tym, co chcemy Ci poniżej zaproponować. Ale nie spiesz się.

Pozwól sobie delektować się chwilą tu i teraz. Przeczytaj uważnie dalszą część naszego dzisiejszego artykułu. A w przyszłości, po prostu ciesz się efektami tego regularnie pitego pysznego smoothie pozwalającego skutecznie zwalczać stres i niepokój.

Najlepsze produkty spożywcze pozwalające redukować stres

Musimy korzystać z produktów spożywczych, które są zarówno ekologiczne, jak i bogate w składniki odżywcze. Tylko wtedy mogą odnieść naprawdę pozytywny skutek łagodząc stres oraz poprawiając nasze ogólne samopoczucie.

W dalszej części artykułu zaprezentujemy Ci, jak powinieneś przyrządzić przepyszne smoothie antystresowe oraz jakie składniki będą Ci do niego niezbędne.

Nasiona szałwii hiszpańskiej (znane także jako chia)

Nasiona szałwii hiszpańskiej można znaleźć w każdym sklepie ze zdrową żywnością lub w wyspecjalizowanym dziale w supermarkecie. Są one wręcz fantastyczne, jeśli chodzi o dbanie o nasze zdrowie. Nasiona te są również niezwykle cennym produktem spożywczym, który pomaga skutecznie zwalczać stres.

Nasiona chia

Te małe nasiona zawierają naprawdę wiele różnego rodzaju minerałów. Na liście ich składników znajduje się między innymi magnez i witamina B. Oba mają zasadnicze znaczenie dla zmniejszenia negatywnych skutków, jakie w Twoim organizmie wywołuje stres.

Największą korzyścią wynikającą ze stosowania tych nasion jest ich wysoka zawartość kwasów tłuszczowych omega-3. Są one bardzo cenne w kwestii regulacji Twojego nastroju i ogólnego samopoczucia. Kwasy te są również niezwykle przydatne jeśli chodzi o dbanie o zdrowie naszego serca.

Migdały

W migdałach znajdziemy minerał, o którym wspomnieliśmy już nieco wcześniej. Pełni on nieocenioną rolę w likwidowaniu negatywnych skutków wywoływanych przez stres. Chodzi oczywiście o magnez.

Jednocześnie nie można zapominać o tym, że te pozbawione wody owoce są bogate w błonnik. Pomaga on między innymi stabilizować nasz poziom cukru we krwi, którego zaburzenia także mogą być spowodowane przez stres i towarzyszące mu emocje.

Ponadto w skład migdałów wchodzą także dwa dodatkowe składniki, których połączenie okazuje się niezwykle skuteczne, gdy w grę wchodzi stres. To witaminy B oraz C.

Truskawki

Truskawki są zarówno bogate w magnez, jak i dostarczają do naszego organizmu spore ilości witaminy C. Czy wiesz o tym, że jeśli zjesz od 15 do 20 truskawek dziennie, to w ten sposób uzyskasz zalecaną dzienną dawkę witaminy C?

Truskawki

Te niezwykle smaczne i aromatyczne owoce te są także bogate w przeciwutleniacze, kwas foliowy, potas, fosfor, żelazo, cynk, wapń i selen. Truskawki są także bardzo pożywne. Są one w stanie zaspokoić większość naszych potrzeb żywieniowych, gdy znajdujemy się w sytuacjach stresowych.

Suplement diety o wysokiej zawartości białka oparty o gorzką czekoladę

W aptekach oraz w sklepach z odżywkami dla sportowców możemy znaleźć także opisany powyżej suplement diety. Jest to po prostu pełny zestaw białek zmieszany z gorzką czekoladą. Taki środek także jest w stanie znakomicie wypełnić część naszych potrzeb dotyczących odżywiania w ciągu dnia, a dodatkowo jeszcze pozwala nam schudnąć.

Gdy znajdujemy się w sytuacjach, w których dominuje u nas stres i niepokój, nasze naturalne mechanizmy obronne stają się zauważalnie słabsze. Oznacza to, że trzeba będzie dostarczyć naszemu organizmowi większą niż zwykle ilość składników odżywczych i dużo energii pozwalających walczyć z negatywnymi skutkami stresu.

Nie możemy również zapominać o tym, że gorzka czekolada stymuluje wydzielanie endorfin przez nasz organizm. Jest również bogata w magnez i doskonale nadaje się jako pomoc pozwalająca zredukować stres i inne niekorzystne stany emocjonalne.

Podczas zakupu takiego suplementu należy jednak zwrócić uwagę na to, aby był on oparty wyłącznie na produktach naturalnych (jak mleko, serwatka mleczna, kakao itp.). Unikaj syntetycznych suplementów diety, gdyż nie mają one niczego wspólnego ze zdrowym sposobem odżywiania się.

Miód z kwiatów pomarańczy

Na rynku dostępne jest wiele różnych rodzajów miodów kwiatowych. Jednym z najbardziej korzystnych z punktu widzenia zdrowia jest, bez wątpienia, miód z kwiatów pomarańczy . Jest on znany ze swoich właściwości uspokajających, co oznacza, że świetnie zwalcza stres.

Smoothie na stres

Wszystkie opisane powyżej składniki można bez większego problemu znaleźć w sklepach ze zdrową żywnością. Może ewentualnie być nieco większy problem z miodem z kwiatów pomarańczy, ale w dobie Internetu nie jest to już żadna wymówka.

Jak przygotować to smoothie redukujące stres

Niezbędne składniki

 • 1 szklanka mleka migdałowego (200 ml)
 • 10 truskawek
 • 1 łyżeczka do herbaty nasion chia (5 g)
 • 2 łyżki stołowe miodu z kwiatów pomarańczy (ok. 50 g)
 • 1 łyżeczka do herbaty suplementu diety zawierającego białko i gorzką czekoladę (ok. 5 g)
 • 3 kostki lodu

Procedura przygotowania opisywanego smoothie

 • Po pierwsze dokładnie umyj i pokrój truskawki na połówki. Upewnij się, że używasz wyłącznie truskawek pochodzących z upraw ekologicznych. Owoce nie powinny także być zbyt dojrzałe. Najlepsze są czerwone i twarde.
 • Jeśli obecnie nie rozpoczął się jeszcze sezon na truskawki, możesz je wymienić na jakikolwiek inny owoc, który jest bogaty w witaminę C. Papaje lub cytryny są doskonałym wyborem w takim przypadku.
 • Następnie wrzuć owoce do blendera, dodaj także mleko migdałowe, nasiona szałwii hiszpańskiej (chia), miód i suplement diety z gorzką czekoladą.
 • Wszystko dokładnie zmiksuj przez co najmniej kilkadziesiąt sekund, aż uzyskasz jednorodną konsystencję. Następnie dodaj do smoothie trzy kostki lodu.
 • Jeśli masz ochotę i odpowiedni rodzaj blendera, możesz też przez kilka sekund zmiksować lód, w efekcie czego otrzymasz przyjemnie rześki smak i chrupiący między zębami produkt przypominający nieco sorbety.

Delektuj się do woli tym skutecznie zwalczającym stres smoothie. Potem możesz spędzić godzinę relaksując się do woli. Zobaczysz, jak o wiele lepiej się dzięki temu poczujesz.

WIĘCEJ DLA CIEBIE