Sport na świeżym powietrzu - jakie ćwiczenia uprawiać?

Sport na świeżym powietrzu - jakie ćwiczenia uprawiać?

Ostatnia aktualizacja: 13 października, 2022

Istnieje wiele rzeczy, które możemy robić na świeżym powietrzu i które pomagają nam zachować dobrą kondycję dobrze się bawiąc.

Istnieje wiele rodzajów sportów, które możemy uprawiać na świeżym powietrzu. Dlatego dzisiaj odkryjemy najbardziej skuteczne ćwiczenia, które możemy wykonywać zarówno w parku, jak i na łonie natury. Osiągniemy te same rezultaty, jak przy chodzeniu na siłownię.

Być może uprawiałeś już niektóre z tych sportów. Jednak przy niektórych z nich damy Ci kilka wariantów, które pomogą Ci sprawić, że ćwiczenia będą przyjemniejsze i skuteczniejsze.

Bieganie na świeżym powietrzu

Bieganie na świeżym powietrzu jest jednym z najbardziej interesujących i efektywnych ćwiczeń. Ten sport pomaga nam wzmocnić nogi, pozwala nam pozostać w formie i, jeśli mamy słabą wytrzymałość, pomaga nam ją wzmocnić.

bieganie

Pozytywną rzeczą związaną z bieganiem na świeżym powietrzu jest to, że mamy wiele możliwości skorzystania z tego sportu. Zobaczmy niektóre z nich, których być może wcześniej nie wzięliśmy pod uwagę:

  • Bieganie na łonie natury: uprawianie sportów na świeżym powietrzu ma bardzo pozytywny wydźwięk. Kontakt z naturą, oddychanie świeżym powietrzem i ucieczka z miasta ma działanie terapeutyczne i uwalnia nas od stresu.
  • Bieganie po plaży: chodzenie po plaży ma działanie terapeutyczne. Ale jeśli zaczniemy biegać będzie to miało jeszcze lepszy wpływ na nasze zdrowie. Szum fal, morska bryza, zapach morza… To pozwoli nam w inny sposób cieszyć się tym sportem.
  • Bieganie po górach: Góry oferują nam możliwość wspinania się i pokonywania przeszkód, które sprawią, że bieg będzie jeszcze bardziej efektywny.

Spędzaj czas w parku

Park to idealne miejsce do ćwiczeń. Nie jest to miejsce przeznaczone tylko dla dzieci. My, dorośli, również możemy skorzystać z tego typu miejsc.

W wielu parkach są już specjalne miejsca wyznaczone do uprawiania sportów. Możemy nawet znaleźć szereg przyrządów do robienia brzuszków, wzmacniania mięśni ramion lub nóg. Możemy też znaleźć drabinki do innych ćwiczeń.

Jaki możemy wykorzystać park w przypadku, gdy nie ma w nim wyznaczonych miejsc do ćwiczeń? Możemy użyć ławek do ćwiczeń tricepsów, wchodzić i schodzić po schodach, robić brzuszki…

Możliwości są różne, a w parkach jest wiele opcji do uprawiania różnego rodzaju sportów.  Czy odważysz się spróbować?

Inne propozycje

Możemy wybrać te, który najbardziej nam odpowiadają:

  • Skakanie na skakance: jest to jedno z najbardziej zabawnych i skutecznych ćwiczeń, które uwielbialiśmy jako dzieci, ponieważ traktowaliśmy je jak zabawę. Możemy skakać w parku lub na trawniku.
  • Battle Rope: to ćwiczenie jest wykonywane przez wielu ludzi i możemy je wykonywać na plaży. Ciężar lin, do którego możemy dodać też inne ćwiczenia, takie jak pompki, sprawi, że trening ten będzie bardzo intensywny.
  • Trening z piłką: na siłowni często trenuje się z piłkami lekarskimi lub piłkami, które dużo ważą. Zarówno na plaży, w parku, jak i w górach możemy skorzystać z okazji, aby wykonywać skoki, przysiady lub pracować nad mięśniami brzucha.

 

skakanie na skakance

Na świeżym powietrzu możemy wykonywać wszystkie te ćwiczenia, które nie wymagają żadnego sprzętu. Na przykład: podnoszenie nóg, deska, przysiady, wykopy. Dodatkowo możemy biegać przed i po, by się rozgrzać.

Wykorzystaj każdą okazję do uprawiania sportu

Jak mogliśmy zauważyć jest wiele skutecznych ćwiczeń, które możemy wykonywać na świeżym powietrzu. Uprawianie sportu na siłowni, w zamkniętym pomieszczeniu może być dla nas przytłaczające, a także uniemożliwia nam kontakt z naturą. A on jest niezbędny.

Istnieją również grupy jogi lub tai-chi, do których możesz dołączyć i które spotykają się kilka dni w tygodniu w parku lub w innym miejscu, na łonie natury, by razem uprawiać sport. Jest to bardzo pozytywne, ponieważ nie tylko ćwiczysz, ale także cieszysz się towarzystwem innych ludzi.

Niewątpliwie ćwiczenia w grupie są znacznie przyjemniejsze. Dlatego zalecamy wszystkie te opcje. Jesteś jedną z tych osób, które wykorzystują pobyt na świeżym powietrzu i dobrą pogodę, aby uprawiać sport? Nie zapominaj, aby w gorące dni używać kremy przeciwsłoneczne i odpowiednie ubrania, które pozwolą uniknąć oparzeń.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.