Sok z surowych ziemniaków: działanie i stosowanie

Spożywany dwa razy dziennie sok z surowych ziemniaków może zwalczać stan zapalny, dodać energii i wzmocnić układ immunologiczny.

Ziemniaki są najczęściej spożywanymi warzywami ogrodowymi na świecie, nie tylko ze względu na ich różnorodne zastosowanie w kuchni, ale także dlatego, że sok z surowych ziemniaków będzie źródłem niezbędnych składników odżywczych, które są bardzo korzystne dla organizmu.

Ziemniaki w 75% składają się wody, ale zawierają także skrobie, przeciwutleniacze i mnóstwo innych substancji o niezwykłych właściwościach. Co do ich kulinarnych zastosowań, zazwyczaj są one gotowane, niezależnie czy występują w zupach, w postaci puree, czy też innych potrawach.

Ziemniaki są składnikiem diety wielu osób, ze względu na ich możliwości zapobiegania i leczenia wielu rodzajów chorób. Co ciekawe, to wspaniałe warzywo może być stosowane jako sok. I jest to najlepszy sposób na zwiększenie jego mocy.

1. Sok z surowych ziemniaków ma właściwości przeciwzapalne

Sok z surowych ziemniaków zawiera silne związki przeciwzapalne, które sprawiają, że jest naturalnym lekarstwem na ból mięśni i stawów. Dodanie go do diety sprosta zaburzeniom równowagi w procesie zapalnym w organizmie, przy jednoczesnym łagodzeniu bólu.

2. Stymuluje proces detoksykacji

Sok z surowych ziemniaków posiada przeciwutleniacze, które stymulują proces usuwania toksyn zgromadzonych w wątrobie, jelicie grubym i nerkachBłonnik, witaminy i niezbędne minerały zawarte w soku poprawiają procesy, które są odpowiedzialne za oczyszczenie toksyn z krwi.

Sok jest również wolny od cholesterolu i wspomaga krążenie krwi w organizmie, co ma kluczowe znaczenie dla  zapobiegania przedwczesnemu starzeniu się.

3. Sok z surowych ziemniaków wzmacnia układ immunologiczny

komórki nerwowe

Sok z surowych ziemniaków jest naturalnym środkiem alkalicznym, wchłanianym do organizmu, który zarządza poziomem cukru we krwi. Właściwości te zrównoważą naturalne pH Twojego organizmu i obniżają ryzyko zachorowania na choroby znajdujące się w środowisku kwaśnym.

Zawiera również znaczne ilości witaminy C, składnik odżywczy związany z produkcją i wzmocnieniem układu odpornościowego.

Oznacza to, że ryzyko zakażeń, takich jak przeziębienie lub grypa, ograniczone jest do minimum.

4. Zwalcza dna moczanową

Regularne picie dwóch filiżanek soku z surowych ziemniaków okaże się skutecznym lekarstwem dla osób posiadające kryształki kwasu moczowego, które powstałe w stawach.

Przeciwutleniacze stymulują oczyszczanie tej substancji z organizmu, zmniejszając tym samym stanu zapalnego i bólu. A ponieważ wspiera proces oczyszczania nerek, spożywanie soku z surowych ziemniaków zapobiega powstaniu kamieni nerkowych i zatorów.

5. Sok z surowych ziemniaków zwalcza niestrawność

ból brzucha

Sok z surowych ziemniaków zwalczy niestrawność, jak i refluks kwasu żołądkowego.

Wystarczy kilka łyżek po każdym posiłku, aby zwalczyć:

  • Ciężkie uczucie w żołądku,
  • Nadmierną produkcja kwasów żołądkowych,
  • Stany zapalne.

Dla wielu osób jest alternatywną metodą leczenia zapalenia żołądka, wzdęć i wrzodów żołądka.

6. Wspomaga stan zdrowia układu sercowo-naczyniowego

Ze względu na jego zdolność do poprawy krążenia krwi i regulacji poziomu cholesterolu, sok z surowych ziemniaków wspomaga również stan zdrowia układu sercowo-naczyniowego.

Spożywanie trunku zmniejsza stan zapalny, wspiera pracę serca i zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób przewlekłych, takich jak nadciśnienie tętnicze i miażdżyca tętnic.

7. Sok z surowych ziemniaków daje energię

szczęśliwa kobieta

Osoby, które uwzględniły w swojej diecie sok z surowych ziemniaków, mają lepszą sprawność fizyczną i psychiczną w ciągu dnia.

Skrobia i błonnik zwiększają spalanie kalorii i przyczyniają się do lepszej wydajności organizmu.

8. Zwalcza łupież

Stosowanie soku z surowych ziemniaków bezpośrednio na skórę głowy jest skutecznym sposobem na walkę z drożdżami, które przyczyniają się do powstania łupieżu. Jego działanie przeciwgrzybiczne hamuje wzrost grzybów, reguluje poziom pH i wspomaga proces oczyszczenia skóry głowy.

Jednocześnie dostarcza włosom niezbędnych składników odżywczych dla zdrowego rozwoju i połysku.

Jak przygotować sok z surowych ziemniaków w domu?

sok z ziemniaków

Wszystko, co musisz zrobić, to przygotować dwa lub trzy dojrzałe ziemniaki, wolne od jakichkolwiek czarnych plam, ponieważ mogą one być szkodliwe ze względu na zawartość solaniny.

Składniki

  • 3 ziemniaki
  • 1 szklanka wody (200 ml)

Przygotowanie

  • Obierz ziemniaki, pokrój na kilka kawałków i wymieszaj z wodą w blenderze.
  • Kiedy wszystkie grudki znikną, podzieli sok na dwie dawki i wypij go rano i wieczorem.
  • Opcjonalnie możesz użyć sokowirówki, aby uniknąć dodania wody.

Jak widać, sok z surowych ziemniaków jest skutecznym rozwiązaniem wielu różnych problemów zdrowotnych. Wypróbuj go również Ty!

WIĘCEJ DLA CIEBIE