Soda z wodą - Codzienna dawka zdrowia

Zakwaszenie organizmu może mieć wiele konsekwencji zdrowotnych, warto więc włączyć do swojej codziennej rutyny roztwór sody oczyszczonej, który poradzi sobie z tym problemem.
Soda z wodą - Codzienna dawka zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 27 listopada, 2016

Soda oczyszczona to produkt o wszechstronnych zastosowaniach; może być nie tylko doskonałym naturalnym środkiem czystości, ale także składnikiem domowego napoju, który w niezwykły sposób wpłynie na funkcjonowanie Twojego organizmu.

Soda to produkt, który znajduje się niemal w każdym domu, skorzystaj więc koniecznie z jej właściwości. Wystarczy łyżeczka sody rozpuszczona w szklance wody, którą będziesz pić po każdym posiłku, a Twój organizm na pewno będzie Ci za to wdzięczny. Poniżej znajdziesz kilka głównych korzyści zdrowotnych tego nawyku.

Na początek warto podkreślić, że soda oczyszczona powinna być stosowana z umiarem, aby przyniosła jak najlepsze korzyści Twojemu organizmowi, bez skutków ubocznych. Regularne spożycie w niewielkich ilościach poprawia ogólne funkcjonowanie organizmu, reguluje pH i  redukuje nadmiar kwasu.

Już w zamierzchłych czasach ludzie stosowali sodę rozpuszczaną w wodzie do leczenia wielu różnych dolegliwości. Jest to naprawdę prosty i skuteczny sposób, by ustrzec się przed wieloma schorzeniami. Zapoznaj się z głównymi zaletami tego rozwiązania i koniecznie spróbuj sama!

Soda to naturalny środek na nadmiar kwasu

Palący ból brzucha

Alkalizujące działanie sody to jeden z głównych powodów, przez które jest ona tak powszechnie stosowana w gospodarstwach domowych na całym świecie.

Z kolei spożywanie roztworu sody oczyszczonej doskonale wpływa na nadmiar kwasów żołądkowych, dzięki czemu możemy uniknąć uciążliwej dolegliwości, jaką jest zgaga.

Rozpuść łyżeczkę sody oczyszczonej w szklance wody, a skutecznie uporasz się z takimi problemami układu trawienia jak stany zapalne, gazy czy niestrawność. To bardzo proste i bardzo skuteczne!

Działanie alkalizujące sody

Nieprawidłowe nawyki żywieniowe mogą przyczynić się do zakwaszenia naszego organizmu, a w konsekwencji do rozwoju wielu groźnych chorób. Aby zneutralizować i zalkalizować pH organizmu i poprawić stan swojego zdrowia, warto wykorzystać właściwości sody oczyszczonej.

Nadmiar kwasu w naszym ciele może być przyczyną takich schorzeń jak osteoporoza, zapalenie stawów, a nawet nowotwory. Koniecznie włącz więc roztwór sody do swojej codziennej diety, a szybko zobaczysz pierwsze efekty w swoim lepszym samopoczuciu.

Pamiętaj jednak, że soda musi być stosowana w niewielkich ilościach, aby nie wywoływać skutków ubocznych.

Domowy środek odkażający

Płyn do płukania jamy ustnej

Kolejną szczególną właściwością sody jest jej działanie antyseptyczne, dzięki czemu może być wykorzystywana do odkażania ran czy nawet zwalczania stanów zapalnych.

Soda doskonale unieszkodliwia bakterie i wirusy chorobotwórcze; możesz przygotować płukankę z sody oczyszczonej, która przyniesie Ci ulgę, jeśli boli Cię gardło.

Soda oczyszczona na infekcje układu moczowego

Soda rozpuszczona w wodzie może pełnić rolę bariery chroniącej nas przed infekcjami układu moczowego. Dzieje się tak dlatego, iż produkt ten redukuje poziom kwasu w moczu. Pijąc regularnie roztwór sody oraz sok żurawinowy, uchronisz się przed tak powszechnymi u kobiet infekcjami.

Domowy lek na dnę moczanową i bóle stawów

Ból nadgarstka

Wysoki poziom kwasu w krwi, moczu oraz tkankach, może wywoływać różne przewlekłe schorzenia, takie jak na przykład dna moczanowa czy zapalenie stawów. Soda oczyszczona z wodą ma na szczęście zdolność normalizowania pH krwi i redukowania poziomu kwasu w organizmie.

Nie ma lepszego domowego sposobu na problemy ze stawami niż właśnie ten roztwór!

Lepsza wydolność organizmu dzięki sodzie

Kwas mlekowy, który jest wytwarzany podczas aktywności fizycznej, może odkładać się w mięśniach, wywołując ich sztywność, zmęczenie i ból. Aby poradzić sobie z tymi tzw. zakwasami, możesz także sięgnąć po roztwór sody oczyszczonej, którego spożycie na pewno przyniesie Ci ulgę.

Zapanuj nad cholesterolem

Woda mineralna z sodą oczyszczoną może mieć świetny wpływ na poziom złego cholesterolu we krwi. Warto jednak zaznaczyć, że nie jest to sposób zalecany osobom zmagającym się z nadciśnieniem, gdyż nadmierna dawka sodu może tylko pogorszyć ich stan i samopoczucie.

Jak przygotować roztwór sody oczyszczonej?

Soda

Tak jak już wspomnieliśmy, nadmierne spożycie sody może mieć negatywny wpływ na Twój organizm. Właśnie dlatego, aby skorzystać z jej właściwości bez skutków ubocznych, poniżej podajemy Ci przykładowe proporcje do przygotowania roztworu sody, bez ryzyka.

Proporcje składników

  • 1/2 łyżeczki sody oczyszczonej (około 3 gramów)
  • 1 szklanka wody (200 ml)

Wymieszaj dokładnie roztwór do całkowitego rozpuszczenia się sody. Pij po każdym większym posiłku.

Dodatkowy przepis na przeziębienie i grypę

Bonusowo przedstawiamy Ci także domowy sposób na skuteczne zwalczenie objawów przeziębienia i grypy. Podążaj za naszymi wskazówkami.

  • Dzień 1: Co trzy godziny wypij roztwór sody oczyszczonej w podanych wyżej proporcjach.
  • Dzień 2: Pij roztwór sody trzy razy w ciągu dnia.
  • Dzień 3: Wypij jedną szklankę roztworu po obiedzie, a kolejną po kolacji.

Roztwór sody oczyszczonej nie jest może najsmaczniejszy, ale jest za to niezwykle skuteczny do leczenia wielu różnych dolegliwości. Włącz ten napój do swojej codziennej diety, a bardzo szybko zauważysz pierwsze efekty.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.