Skóra poparzona od słońca - jak ją rozjaśnić?

Twoja skóra jest mocno opalona od słońca i chcesz ją rozjaśnić? Istnieje kilka naturalnych środków, które pomogą Ci to osiągnąć. Tutaj powiemy Ci, jakie środki przygotowane w domu możesz wykorzystać.
Skóra poparzona od słońca - jak ją rozjaśnić?

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Ile razy miałaś skórę poparzoną od opalania? Chociaż sądzisz, że intensywne opalanie się pozwoli na jak najszybsze uzyskanie ładnej opalenizny, tak naprawdę skóra poparzona od słońca przybiera w efekcie dużo ciemniejszy kolor niż normalnie.

Rezultatem są brzydkie ciemne łatki zamiast jednolitego ładnego tonu opalenizny.

Bardzo często nie można tego jednak uniknąć. Co możesz zatem zrobić, jeśli Twoja skóra jest poparzona od słońca i źle to wygląda? W dalszej części tego artykułu odkryjesz rozwiązania z zastosowaniem naturalnych leków, które pomogą ci rozjaśnić skórę.

Skóra poparzona od słońca potrzebuje rozjaśnienia

Bardzo często podkreślamy znaczenie stosowania dobrego kremu przeciwsłonecznego, który jest odpowiedni dla twojego rodzaju skóry. Pomoże to uniknąć dalszych skutków, takich jak oparzenia słoneczne, a także przyspieszy proces jej rozjaśniania, jeśli już się to zdarzyło.

Złuszczaj skórę cukrem i miodem

Złuszczanie skóry jest jednym z najlepszych sposobów, aby skutecznie i ładnie rozjaśnić jej koloryt. Ale aby to zadziałało, konieczne jest codzienne złuszczanie lub stosowanie zabiegu co najmniej co dwa dni. Najlepszym sposobem na bezpieczne i skuteczne złuszczanie jest zastosowanie dwóch składników: cukru i miodu.

Miód i cukier
Cukier i miód to dwa składniki, które pomagają eliminować martwe komórki skóry.
  • Stosowanie miodu ma podstawowe znaczenie, ponieważ jak wyjaśniono w artykule Produkty o wysokiej zawartości miodu, jako opcja zwiększenia jego wykorzystania na Jukatanie, jest to składnik, który nawilża, uelastycznia i koi skórę.
  • Cukier (biały lub brązowy) ma również kluczowe znaczenie, aby powstająca pasta mogła wywierać działanie złuszczające na skórę. Jeśli konsystencja mieszanki jest za bardzo zwarta, możemy dodać trochę wody.

Tonik wykonany z cytryny

Cytryna zawsze była składnikiem stosowanym do rozjaśniania przebarwień i plan na skórze.

Ważne jest jednak, aby nie wystawiać się na słońce bezpośrednio po użyciu soku z cytryny jako toniku, ponieważ spowodowałoby to pojawienie się jeszcze większej liczby plam.

Najlepszym sposobem na użycie toniku z cytryny jest pora wieczorna, przed pójściem spać. Musimy tylko wycisnąć sok z cytryny i dodać trochę wody. Istnieją jednak także maseczki, które mogą być bardzo skuteczne, takie jak te opisane w artykule Flora lecznicza stosowana w chorobach skóry i urody.

Skóra poparzona od słońca dobrze reaguje na nawilżanie aloesem

Jeśli już przeprowadzimy zabieg złuszczania skóry cukrem i miodem, po tonizowaniu cytryną pozostaje nam ją już tylko dobrze nawilżyć. To szczególnie ważne, aby skóra prawidłowo się zregenerowała.

Dlatego musimy się postarać, aby ją nawilżyć w najlepszy możliwy sposób. Aby to osiągnąć, możemy wykorzystać wspaniały naturalny nawilżacz, jakim jest aloes.

Aloes
Aloes regeneruje skórę, nawilża ją, skutecznie koi i łagodzi podrażnienia. Jego regularne stosowanie przyspiesza powrót do zdrowia po oparzeniu słonecznym.

Aloes jest rośliną, którą wszyscy powinniśmy mieć w naszym domu. W przypadku jakiegokolwiek poparzenia wytnij jedną z jego łodyg, otwórz ją przekrawając wzdłuż na pół i bezpośrednio zastosuj żelatynę na dotkniętym obszarze. Zobaczysz, że twoja skóra poparzona od słońca poczuje natychmiastową ulgę.

Po wykonaniu rutynowej eksfoliacji, zastosowanie żelu z tej rośliny pozwoli rozjaśnić skórę szybciej, niż sobie wyobrażasz. W tym celu musimy jednak zachować regularność w naszych zabiegach.

Za każdym razem należy również pozwolić, aby aloes działał przez noc (w ciągu dnia może to być trudne rozwiązanie).

Zapobieganie pozwala uniknąć konieczności rozjaśniania oparzonej skóry

Pomimo tych wszystkich rozwiązań chcemy ponownie podkreślić znaczenie nie wystawiania się na słońce w niewłaściwy sposób. Czasami nie wystarczy po prostu nałożyć krem ​​przeciwsłoneczny.

Musimy przede wszystkim odpowiedzieć sobie szczerze na pytania o to, jak go nakładamy. Czy ponawiamy aplikację w ciągu dnia? Albo czy na pewno stosujemy czynnik ochronny odpowiedni dla naszej skóry?

skóra poparzona od słońca

Podobnie, nie możemy zapominać o innych elementach, które chronią nas przed słońcem. Na przykład okulary przeciwsłoneczne, odpowiednie nakrycie głowy, czy tez coś w rodzaju lekkiego szalu na ramiona...

Krótko mówiąc, dobrze jest stosować akcesoria, które nie pozwolą, aby nasza skóra była poparzona od słońca.

Poparzona od słońca skóra oznacza nie tylko niepożądane i nieestetyczne plamy. Nie należy zapominać o tym, że ekspozycja na promienie słoneczne czyni nas także podatnymi na raka skóry.

Dlatego ochrona skóry przed słońcem jest bardzo ważna. A skoro mamy wokół siebie tak dużo łatwo dostępnych opcji, dlaczego ich nie użyć?

Nigdy zatem nie wychodź na zewnątrz bez ochrony przeciwsłonecznej! Na plaży lub na basenie, używaj parasola i nie zapominaj o okularach przeciwsłonecznych. Zapobieganie zawsze jest najlepszym lekarstwem.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Castañeda Gameros, Paola, & Eljure Téllez, Juliana. (2016). El cáncer de piel, un problema actual. Revista de la Facultad de Medicina (México)59(2), 6-14. Recuperado en 28 de junio de 2019, de http://www.scielo.org.mx/scielo.php?script=sci_arttext&pid=S0026-17422016000200006&lng=es&tlng=es.
  • Rodríguez Domínguez, Ileana, Santana Gutiérrez, Odalis, Recio López, Orlando, & Fuentes Naranjo, Marilín. (2006). Beneficios del Aloe Vera l. (sábila) en las afecciones de la piel. Revista Cubana de Enfermería22(3) Recuperado en 28 de junio de 2019, de http://scielo.sld.cu/scielo.php?script=sci_arttext&pid=S0864-03192006000300004&lng=es&tlng=es.
  • Suárez, S., & Jazmín, D. (2015). Plan para elaboración y comercialización de una crema corporal aclaradora, que contenga dióxido de titanio y extracto de limón, para mujeres que presenten hiperpigmentación, en la ciudad de Guayaquil (Bachelor’s thesis, Universidad de Guayaquil. Facultad de Ciencias Químicas).

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.