Skóra por pachami – Jak wybielić plamy?

· Maj 18, 2015

Skóra pod pachami często pokrywa się ciemnymi plamami, może to być wynikiem nieodpowiedniej higieny tej części ciała, nadmiernym poceniem się, używaniem niektórych dezodorantów, , czynnikami dziedzicznymi, a także brakiem reguralnej eksofoliacji, itd. Ten problem zazwyczaj nie wpływa na stan naszego zdrowia, ale wpływa na estetykę, zwłaszcza u kobiet i jest bardzo uciążliwy, zwłaszcza kiedy nasza skóra jest w jasnym odcieniu. Na szczęście istnieją różne możliwości, które pomagają leczyć naturalnie ten problem i sprawiają, że skóra pod pachami nabiera jaśniejszego odcienia. Aby uzyskać jak najlepsze wyniki podczas stosowania niektórych z nich, należy odpowiednio dbać o higienę skóry pod pachami, unikać dezodorantów z zawartością alkoholu, unikać używania maszynek do golenia, utrzymywać zbilansowaną dietę i zdrowe nawyki żywieniowe. Chcesz poznać najlepsze sposoby na to, aby skóra pod pachami była jaśniejsza?

Jaśniejsza skóra pod pachami dzięki wodzie utlenionej

Woda utleniona jest idealnym produktem na to, aby ograniczyć i wyeliminować plamy pod pachami ponieważ widocznie wybiela ciemne plamy na skórze i przywraca jej naturalny odcień. Produkt ten jest bardzo łatwy do zdobycia i sprawdza się też idealnie w zapobieganiu nieprzyjemnych zapachów w tej części ciała.

Cytryna

2#cytryna-skóra.jpg
Kwas cytryny pomoże w usunięciu martwego naskórka znajdującego się pod pachami, a jej moc wybielania widocznie zredukuje ciemne plamy na skórze. Cytrynę można przykładać bezpośrednio na skórę pod pachami lub używać wacika nasączonego sokiem z cytryny. Bardzo ważne jest, aby po zabiegu nie eksponować pach na słońce ponieważ może to pogorszyć sytuację i sprawić, że plamy będą jeszcze ciemniejsze.

Jogurt i owies

Jogurt ma właściwości dezynfekujące i odświeżające, które pomagają oczyszczać skórę, eliminując z niej martwy naskórek. Owies zaś zmiękcza skórę i ma cudowne właściwości złuszczające, pomagające dokładnie oczyścić skórę. Zabieg ten rozjaśni skórę pod pachami i sprawi, że skórą będzie wyglądała młodo i delikatnie.

Wszystko co musisz zrobić, to zmieszać jogurt naturalny z łyżką płatków owsianych, a następnie nałożyć na skórę pod pachami, wykonać delikatny masaż i po pięciu minutach usunąć wodą.

Olej kokosowy

3#:skóra-olej-kokosowy.jpg
Witamina E, którą zawiera olej kokosowy przy regularnym stosowaniu działa jako naturalny środek wybielający. Aby uzyskać jak najlepsze wyniki, zaleca się codziennie wykonywać piętnastominutowy masaż pod pachami, zanim udamy się pod prysznic.

Ocet

Ocet ma właściwości dezynfekujące, oczyszczające i wybielające. Produkt ten jest naszym sprzymierzeńcem w walce z ciemnymi plamami na skórze pod pachami. Pomaga odzyskać naturalny kolor skórze i delikatnie złuszcza martwy naskórek.

Należy wymieszać pół kubka octu jabłkowego z mąką ryżową do uzyskania jednolitej pasty. Nakładaj pastę na skórę pod pachami podczas brania prysznica, zostaw na piętnaście minut po czym spłucz ciepłą wodą.

Wybielający krem z ogórka

4#:skóra-krem-z-ogórków.jpg
Ogórek to warzywo o wysokiej zawartości witaminy E, wody i naturalnych składników, które w szczególności służą do oczyszczania i odświeżania skóry. Dzięki swoim właściwościom nawilżającym, złuszczającym i dezynfekującym, jest idealnym produktem do zwalczania plam na skórze pod pachami i redukcji ciemnego aspektu pod pachami.

Składniki

  • jedna łyżka miąższu z ogórka
  • dwie krople cytryny
  • szczypta kurkumy

Jak przygotować?

Dokładnie wymieszać wszystkie składniki, tak aby powstała jednolita pasta. Tak przygotowany krem nakładać na skórę pod pachami na piętnaście lub dwadzieścia minut, co trzy dni.

Może się zdarzyć, że kurkuma pozostawi na skórze żółtawy odcień, ale można go łatwo usunąć dzięki odpowiedniej higienie skóry pod pachami lub pocierając wacikiem nasączonym mlekiem.

Mleko

Kwas mlekowy jest bardzo skuteczny w zmniejszaniu ciemnych plam pod pachami ponieważ posiada właściwości złuszczające, które pomagają usuwać martwy naskórek z tej części skóry. Usuwa również nadmiar dezodorantu, który może być przyczyną naszego problemu. Zaleca się nakładanie mleka za pomocą wacika i pozostawianie go na skórze przez dziesięć minut. Zabieg ten powinien być powtarzany dwa razy dziennie przez dłuższy czas, aby zachować czystą skórę pod pachami.

Zalecenia, aby uniknąć występowania plam pod pachami

  • Kiedy eksponujesz skórę pach na słońce, nie zapomnij o nałożeniu filtru ochronnego, przeznaczonego do twojego typu skóry.
  • Od czasu do czasu używaj naturalnych produktów, które pomogą ci złuszczyć martwy naskórek pod pachami i usunąć nagromadzony nadmiar dezodorantu.
  • Włącz do swojej diety produkty bogate w witaminę E i K.
  • Pij co najmniej dwie litry wody dziennie, aby utrzymać swoje ciało i skórę dobrze nawilżone.
  • Wybieraj dezodoranty naturalne lub takie, które nie zawierają substancji zapachowych i alkoholu.