Skóra dłoni - Domowe sposoby nawilżające

Aloes i dzika róża są znane ze swoich właściwości nawilżających; wspomagają także proces regeneracji komórek. Połączenie tych dwóch składników doskonale wpłynie na skórę Twoich dłoni.
Skóra dłoni - Domowe sposoby nawilżające
Karla Henríquez

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Karla Henríquez.

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Skóra dłoni każdego dnia jest narażona na działanie wielu różnych czynników; to właśnie po dłoniach najłatwiej stwierdzić wiek czy profesję danej osoby. Tak samo, jak skóra Twarzy, tak samo i nasze dłonie potrzebują specjalnego traktowania i wykorzystania takich składników, które najlepiej wpłyną na regenerację komórek.

Jeśli suche i szorstkie dłonie to problem, który dotyczy także Ciebie, koniecznie przeczytaj nasz dzisiejszy artykuł i skorzystaj z naturalnych produktów, które pomogą odżywić i zregenerować Twoją skórę. Stosując je regularnie, z pewnością będziesz cieszyć się z niezwykłych efektów.

Sucha skóra? Wypróbuj oliwę z oliwek

Dlaczego oliwa z oliwek jest Twoim największym sojusznikiem w walce z suchą i szorstką skórą dłoni? Dzieje się tak dzięki jej wysokiej zawartości przeciwutleniaczy oraz zdrowych kwasów tłuszczowych, czyli substancji, które wspomagają regenerację komórek i powstrzymują procesy starzenia się skóry.

Oliwa z oliwek

Jak wykorzystać oliwę z oliwek?

 • Ogrzej odrobinę oliwy w dłoniach i wcieraj ją w skórę przez 5-10 minut. Powtarzaj ten zabieg dwa razy dziennie.
 • Możesz także przygotować naturalny peeling z oliwy z oliwek i cukru. Pomoże Ci on usunąć martwy naskórek, a skóra dłoni stanie się gładka.

Płatki owsiane na szorstkie dłonie

Płatki owsiane to produkt, który doskonale zadziała jako środek oczyszczający i złuszczający. Dzięki nim pozbędziesz się martwego naskórka i innych zanieczyszczeń, które odkładały się na Twoich dłoniach. Co więcej, owies zapewni Twojej skórze doskonałe nawilżenie, dzięki czemu unikniesz problemu suchości.

Jak wykorzystać owies?

 • Przygotuj gęstą pastę z mielonych płatków owsianych i miodu (wystarczy łyżka stołowa każdego z tych produktów).
 • Wetrzyj tak przygotowaną mieszankę w skórę dłoni, pozostaw na 10 minut, a po tym czasie spłucz ciepłą wodą.

Olej kokosowy

Kwasy tłuszczowe obecne w oleju kokosowym pomogą doskonale nawilżyć skórę dłoni, a także ochronią ją przed negatywnym oddziaływaniem promieni UV.

Olej kokosowy, a skóra dłoni

W jaki sposób używać oleju kokosowego?

 • Tuż przed pójściem spać zaaplikuj na dłonie olej kokosowy i wmasuj go w skórę. Pamiętaj, aby wybrać olej z pierwszego tłoczenia, który zapewni Ci całą gamę substancji odżywczych i właściwości.
 • Dla lepszego efektu załóż na noc bawełniane rękawiczki, dzięki czemu olej lepie się wchłonie.

Aloes i dzika róża

Aloes jest ceniony i powszechnie wykorzystywany do celów leczniczych oraz kosmetycznych, może się on bowiem pochwalić właściwościami nawilżającymi i przeciwutleniającymi. Doskonale stymuluje on proces regeneracji komórek, powstrzymuje też szkodliwe działanie wolnych rodników.

Dla lepszego efektu warto połączyć jego działanie z właściwościami dzikiej róży, zwłaszcza jeśli Twoja skóra jest bardzo wysuszona i często pęka.

Jak skorzystać z właściwości tych produktów?

 • Żel z jednej łodygi aloesu wymieszaj z kilkoma kropelkami olejku z dzikiej róży.
 • Wmasuj tak przygotowaną mieszankę w skórę dłoni i pozostaw na kilka minut, aby składniki zdążyły się wchłonąć.

Miód i pomarańcze

Takie połączenie to gwarancja doskonałego nawilżenia i zregenerowania Twojej skóry. Zawarte w pomarańczach antyoksydanty w połączeniu z nawilżającymi właściwościami miodu sprawią, że Twoje dłonie staną się gładkie i szybciej dojdą do siebie.

Miód i cytryna, a skóra dłoni

Co należy zrobić

 • Przygotuj mieszankę łyżki stołowej miodu i soku z jednej pomarańczy.
 • Wmasuj uzyskany balsam w skórę dłoni i odczekaj około 15 minut, aby składniki zdążyły się wchłonąć.

Jogurt naturalny

Jogurt naturalny to jeden z najlepszych składników, jakie możesz zaaplikować na swoją skórę. Nie tylko nawilży Twoje dłonie, zwalczając ich szorstkość i suchość, ale jest także źródłem kwasu mlekowego, który działa jako naturalny środek złuszczający i oczyszczający.

Jak wykorzystać właściwości jogurtu naturalnego?

 • Zaaplikuj na dłonie łyżkę stołową jogurtu i przez 5 minut wykonuj delikatny masaż.
 • Jeśli chcesz z kolei wykorzystać działanie złuszczające jogurtu, wymieszaj dwie łyżki stołowe tego produktu z odrobiną mąki z ciecierzycy, a następnie wcieraj energicznie w dłonie. Powtarzaj ten zabieg dwa razy w tygodniu.

Dojrzałe banany

Dojrzały banan to jeszcze jedno naturalne źródło substancji odżywczych, nawilżających i regenerujących. Doskonale wpłyną one na kondycję i wygląd Twoich dłoni.

Banany
 • Rozgnieć banana na gładką papkę. Zaaplikuj na dłonie i odczekaj około pół godziny.
 • Możesz dodać także oliwę z oliwek oraz miód i wykonać 10-20 minutowy masaż.
 • Niezależnie od wybranej metody, spłucz produkt ciepłą wodą, a następnie zaaplikuj krem nawilżający.

Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.