Silna wola- 4 sposoby na jej zwiększenie

Silna wola- 4 sposoby na jej zwiększenie

Napisany przez Ivan Aranaga Amengual

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Silna wola pomaga akceptować zmiany, osiągać życiowe cele i dostosowywać się do nowych sytuacji. Ta cenna umiejętność nie jest dana wszystkim, ale mamy dla Was dobre wieści.

Jest możliwe rozwinięcie tej zdolności. Ustalanie celów i wykorzystanie pojawiających się szans jest łatwiejsze jeśli mamy dobrą samodyscyplinę.

Czasami wyzwania wydają się większe niż są w rzeczywistości. To prowadzi nas do pesymistycznych myśli i poddania się, zanim jeszcze staniemy przed właściwym wyzwaniem. Istnieją jednak metody, które mogą sprawić, ze Twoja silna wola będzie w lepszej formie.

Strach jest naturalną reakcją organizmu i nie ma sposobu, aby się go całkowicie pozbyć. Można natomiast nauczyć się go kontrolować. To nie jest łatwe zadanie, jednak nie jest niemożliwe.

W tych czasach, siła woli, znana również jako samodyscyplina, jest bardzo ważną umiejętnością. Oto kilka kroków, które należy podjąć, aby wzmocnić swoją silną wolę.

Pomyśl i wykonaj – silna wola

“Kontrola to siła”. Ten cytat pochodzi z wielokrotnie nagradzanego filmu Lista Schindlera w reżyserii Stevena Spielberga i dobrze wyjaśnia powyższe hasło. Potrzebujemy siły woli, aby móc osiągnąć to, co wydaje się nam niemożliwe.

Nie chodzi tylko o przekonanie siebie do danego projektu czy idei, ale o faktyczne, aktywne działanie. Istnieje duża luka między zdolnością do decydowania i wdrażania pomysłów w życie.

Bardzo trudno jest osiągnąć nasze życiowe cele, jeśli jedno nie odpowiada drugiemu.

Ważne pytania

Nigdy nie przestawaj wierzyć

Siła woli nie jest synonimem uporu. Nie chodzi o to, aby iść naprzód bez jasnego planu ukończenia zadania, i powtarzając ciągle te same błędy.

Silna wola pomaga nam akceptować konieczne zmiany i dostosować się do nowej rzeczywistości. Chodzi o zrozumienie, że nie wszystko będzie zawsze generować oczekiwane wyniki i zawsze powinniśmy działać elastycznie i niezależnie.

To normalne, że ludzie działają w nadziei otrzymania błyskawicznej gratyfikacji w najbliższej przyszłości. Jednak to, co naprawdę nas zadowoli, na dłuższą metę możemy otrzymać tylko drogą wyrzeczeń i cierpliwości.

Wiara i silna wola

Innymi słowy, to tak jakby wybrać pomiędzy udziałem w szybkim biegu na 100 metrów, a długotrwałym maratonem.

Posiadanie siły woli jest związane z akceptowaniem naszych błędów, ale chyba najtrudniejszą rzeczą jest odkładanie na bok tych myśli, które zagrażają naszemu sukcesowi. Chodzi o przezwyciężenie uczucia beznadziei i uświadomienie sobie, że jesteśmy o wiele silniejsi niż nam się wydaje.

Wyznaczanie celów, dokonywanie po drodze zmian, wykorzystywanie pojawiających się możliwości i alternatyw to narzędzia pomagające tworzyć i podtrzymywać siłę woli.

Droga naprzód bez patrzenia w przeszłość, nie tracenie swojej koncentracji i bycie zdyscyplinowanym- to wszystko jest kluczowe dla osiągnięcia sukcesu.

Sport to jeden z najlepszych przykładów silnej woli

Istnieje wiele przykładów ludzi cechujących się dużą siłą woli. Trzeba tylko poświęcić trochę uwagi. Warto zwrócić uwagę na rodzinne lub osobiste sytuacje, w których bliscy przechodzą trudne chwile i wychodzą z problemów. Służą one jako doskonały wzór.

Są obecne w mediach także wysokiej klasy postacie, które są świetnymi przykładami siły woli na całym świecie. Najlepsi sportowcy są jednym z nich.

Na przykład argentyński piłkarz Lionel Messi może pochwalić się wybitną siłą woli.

Silna wola w sporcie

Wszyscy wiemy, jak bardzo jest utalentowany. Warto jednak zwrócić uwagę na wszystko, co sprawiło, aby wyróżniał się, pomimo niskiego wzrostu, w dyscyplinie fizycznego kontaktu. W dzisiejszych czasach nikt nie wątpi w niego ani w to, co osiągnął.

Ten piłkarz ma naturalny talent, który udało mu się rozwinąć ponad wszelką konkurencję.

Przezwyciężył problemy związane z rozwojem ze względu na jego pragnienie sukcesu, a także chęć wygrywania i bycia silnym. Wykrywanie problemu i odpowiednie go zaadresowanie jest najważniejsze.

Posiadanie talentu to za mało. Trzeba mieć na to chęć, pragnienie osiągnięcia celu i dążenie do doskonałości.

Cierpliwość, sojusznik mistrzów

Wiele osób poddaje się, gdy sukces nie przychodzi od razu. Jest to powszechny, ale także duży błąd. Ludzie czują się zagubieni, ponieważ nie mają wystarczającej pewności siebie, aby dalej walczyć o to, czego pragną.

Cel nie musi być bardzo wymagający, ale zawsze warto zastosować metodę drobnych kroków.

Rozpatrzmy na przykład dietę odchudzającą. Ograniczenie spożywania słodyczy i napojów, które nie są dla nas zdrowe, jest trudne, ale przecież nie niemożliwe. Oto, gdzie w grę wchodzi tylko samokontrola i silna wola.

Pokusa, by zrobić coś, co złamie nasze postanowienie jest naturalna, ale warto pamiętać, że to my kontrolujemy nasze ciało, a nie ono nas.

Silna wola i cierpliwość

Ostatecznie po osiągnięciu celu po rozwiązaniu wszystkich problemów, które pojawią się na twojej drodze, stworzysz precedens i osiągniesz sukces.

W ten sposób istoty ludzkie uczą się i mogą zrozumieć, że to, czego doświadczają, nie jest już tak trudne, jak na początku drogi do celu. Zwiększysz tym samym jeszcze bardziej swoją pewność siebie.

Wtedy wiesz, że cały pot i łzy były tego warte. Wtedy odczuwasz nieopisaną satysfakcję, kiedy zrozumiesz, że siła woli była sprzymierzeńcem, który pozwolił ci osiągnąć chwałę.

Powodzenia!


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.