Rozkloszowane dżinsy: wielki powrót!

Aby naprawdę dobrze wyglądać w dzwonach, musisz najpierw zrozumieć podstawowe zasady ich noszenia. Zapamiętaj niektóre z tych wskazówek!
Rozkloszowane dżinsy: wielki powrót!

Napisany przez Ivan Aranaga Amengual

Ostatnia aktualizacja: 23 sierpnia, 2022

Co jakiś czas w aktualnych modowych trendach, pojawiają się elementy z przeszłości, które nadają im nowego wymiaru. Doskonałym przykładem takiego powrotu są, na przykład rozkloszowane dżinsy, które były bardzo modne w latach 60. XX wieku.

Czy pamiętasz, że już raz powróciły w wielkim stylu na początku nowego tysiąclecia? Cóż, znów nadszedł czas, aby wyciągnąć je z szafy. Wybiegi na pokazach mody jesienią i zimą 2017 roku pokazały, że rozkloszowane dżinsy wracają do łask, z kilkoma małymi poprawkami.

Na początku 2018 roku wszystkie manekiny na sklepowych wystawach prezentowały popularne dzwony. Wysoki stan spodni i szerokość nogawki są takie same jak kiedyś, jednakże zmieniono detale szycia, aby jeszcze bardziej podkreślić figurę.

Powrót dzwonów

Rozkloszowane dżinsy – lub inaczej dzwony – zostały stworzone przez projektantkę mody Mary Quant w latach 60. Ta sama projektantka zwiększyła także popularność mini-spódniczek w ciągu tej dekady, co było historycznym trendem.

W latach 70-tych, w szafach wszystkich można było znaleźć przynajmniej jedną parę dzwonów. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni nosili ten rodzaj spodni, aby wpasować się w obowiązujące trendy. Nikt nie mógł od nich uciec.

kobieta schodzi po schodach w dzwonach; rozkloszowane dżinsy

Im szersze były nogawki, tym odważniejsza była osoba, która je nosiła. Wykorzystywano także żywe kolory i psychodeliczne wzory. Dzwony wciąż są symbolem odwagi i stylu.

Oczywiście noszono też jednokolorowe rozkloszowane dżinsy. Czasem były również wykonane ze sztruksu zamiast dżinsu.

Rozkloszowane dżinsy podkreślają figurę

Specjalista od stylu w domu towarowym Macy, Martha Gil de Montes, uważa że ​​rozkloszowane dżinsy zapewniają lepszą sylwetkę. Poza tym, idealnie pasują do bluzek, które mają obcisłe rękawy (bluzek, swetrów, żakietów czy koszul zapinanych na guziki).

Dzwony są bez wątpienia bardzo praktyczne i bardzo wygodne. Ponieważ zaczynają się w talii, modelują i podkreślają figurę. Co więcej, sprawiają, że wygląda się na wyższą, w szczególności jeśli nosi się je do obcasów. W ten sposób nogi wydają się znacznie dłuższe.

Pokaż je!

Istnieją dwie podstawowe zasady noszenia rozkloszowanych dżinsów. Przestrzeganie ich sprawi, że będziesz wyglądać nie tylko stylowo, lecz także pewnie.

  1. Noś je zawsze do wysokich obcasów.
  2. Zakładaj do nich bluzki z obcisłymi rękawami.
rozkloszowane dżinsy

Jeśli chodzi o buty, najlepiej będą wyglądać koturny lub platformy, ponieważ sprawią, że dzwony nie będą się plątały. Jeśli natomiast będziesz nosić je do płaskich butów, mankiet będzie ciągnąć się po podłodze i nie będą wyglądać tak, jak powinny.

  • Buty są ważnym dodatkiem, którego nie można lekceważyć.
  • Koszula jest drugą częścią garderoby, która dodaje wielu punktów do dobrego wyglądu przy noszeniu dzwonów. Góra powinna mieć wąskie rękawy, aby strój nie wyglądał jednolicie.
  • Koszule z szerokimi rękawami lub z dużą ilością materiału odciągają uwagę od spodni i nie wyglądają dobrze.

Dopasuj rozkloszowane dżinsy do swojego ciała

Twoje wymiary i wzrost mają wpływ na to jak będziesz wyglądać w dzwonach. Bardzo szerokie dzwony są najlepsze dla kobiet o mocniejszych nogach.

Ta odmiana rozszerza się już od bioder, a nie tylko od kolan, dzięki czemu nogi wyglądają na szczuplejsze, a figura staje się bardziej proporcjonalna.

Klasyczny krój wygląda doskonale na kobietach o bardzo szczupłych nogach, ponieważ mogą nosić dżinsy obcisłe na udach i będą świetnie wyglądać. Szerokie dzwony wyglądają szczególnie dobrze na szczupłych, wysokich kobietach.

Dla kobiet, które są niższe i mają bardziej atletyczną budowę, polecamy dżinsy dzwony bez kieszeni. Kieszenie z przodu i z tyłu mogą tworzyć niekorzystny efekt wizualny, który tylko będzie je poszerzał.

Z tego samego powodu, kobiety z wyraźnymi biodrami powinny unikać wzorzystych spodni i trzymać się ciemnych, jednokolorowych dżinsów, które będą pasowały do ​ich sylwetki.

Może zainteresuje Cię również artykuł: Wyglądać na wyższą? – 7 niezawodnych sztuczek

Obcisłe dżinsy kontra dzwony

Możliwe, że w pewnym momencie miałaś ochotę zanieść swoje dzwony do krawca i zrobić z nich skinny jeans. Może nawet pozbyłaś się swojej ulubionej pary, ponieważ myślałaś, że na dobre wyszły z mody.

Będziesz szczęśliwa wiedząc, że panowanie obcisłych dżinsów się skończyło i możesz ożywić swojego hipisowskiego ducha.

kobieta w dżinsach

W ciągu ostatnich kilku lat rozkloszowane dżinsy zostały przyćmione przez obcisłe lub proste dżinsy. W rzeczywistości każdy, kto wciąż nosił dzwony, wydawał się staromodny. Dzwony krok po kroku odchodziły w cień. Wraz z upływem lat, nogawki stawały się coraz węższe, a wszyscy przyzwyczaili się do obcisłych dżinsów. Jednak moda działa cyklicznie.

Trendy pojawiają się i znikają okresowo. Podczas gdy obcisłe dżinsy są obecnie w garderobie każdego z nas, dzwony zawsze będą miały specjalne miejsce w sercach ludzi i od czasu do czasu będą przeżywały swój wielki come back.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.