Ręczniki papierowe - 10 nowych zastosowań, które Cię zaskoczą

Jeśli chcesz, aby Twoje pozbyć się nadmiaru tłuszczu z jedzenia oraz chcesz aby było ono chrupiące, połóż je na kilku warstwach ręcznika papierowego.
Ręczniki papierowe - 10 nowych zastosowań, które Cię zaskoczą

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

W dzisiejszych czasach ręczniki papierowe są popularnym środkiem służącym do czyszczenia. Możesz je znaleźć w domach na całym świecie i są używane jako alternatywna do bawełnianych ścierek, służących do czyszczenia powierzchni.

Jednak pomimo wielu zastosowań,  większość z nas używa ręczników papierowych tylko to kilku czynności takich jak: usuwanie rozlanych płynów lub absorbowanie nadmiaru tłuszczu z jedzenia. Te sposoby są najczęściej pokazywane w reklamach.

Prawda jest taka, że ręczniki papierowe mają mnóstwo innych zastosowań, które mogą sprawić, że Twoje życie stanie się łatwiejsze. Chcesz dowiedzieć się więcej?

Ręczniki papierowe – nowe zastosowania

Usuń włókna z kolby kukurydzy

Małe włókna pokrywające kukurydzę są bardzo ciężkie do usunięcia a sama czynność bardzo czasochłonna. Zwykły kawałek ręcznika papierowego może ułatwić Ci to zadanie, w sposób nie wymagający wysiłku i dużo czasu.

Kukurydza

Jak to zrobić? Zwilż ręcznik papierowy i wetrzyj go w kukurydzę. To takie proste!

Butelka z olejem

Kiedy używasz oleju do gotowania, butelka po kilku użyciach staje się tłusta i niewygodna w użyciu. Aby temu zapobiec owiń szyjkę butelki ręcznikiem papierowym i zabezpiecz gumką. W ten sposób olej będzie absorbowany za pomocą ręcznika i nie dosięgnie ręcznika.

Pozbądź się nadmiaru tłuszczu z rosołu wykorzystując ręczniki papierowe

Często możemy zaobserwować dodatkową warstwę tłuszczu w rosole.

Rosół

Aby ją usunąć, przykryj durszlak ręcznikiem papierowym i przelej rosół przez niego.

Rdza na żeliwnych garnkach i patelniach

Żeliwne garnki i patelnie często pokrywa rdza, ponieważ nie są one odpowiednio czyszczone i przechowywane.

Bardzo ważne jest, aby dobrze je ususzyć przed odłożeniem na miejsce, a także umieścić wartę ręcznika papierowego między nimi.

Osuszanie warzyw poprzez ręczniki papierowe

Większość warzyw należy umyć przed spożyciem. Warstwę wody, która pozostała po ich umyciu, możesz łatwo usunąć dzięki ręcznikom papierowym. Aby szybko i skutecznie osuszyć warzywa, weź dwie warstwy ręcznika i przykryj nim miskę na sałatę. Następnie włóż do niej warzywa, które chcesz osuszyć.

Sprawdź świeżość nasion

Obawiasz się, że Twoje nasiona są za stare aby kiełkować? Jeżeli nie wiesz czy nadają się do użytku ponieważ były zbyt długo przechowywane, użyj następującej sztuczki:

Nasiona
  • Zwilż dwa kawałki ręcznika papierowego i połóż kilka ziaren między nimi.

Pozostaw w ciepłym miejscu i od czasu do czasu spryskuj wodą. Jeżeli po dwóch tygodniach nasiona nie wykiełkują, oznacza to, że są przeterminowane.

Świeży chleb

Jednym ze sposobów na utrzymanie świeżości chleba na dłużej jest przechowywanie go w lodówce. Jeżeli chcesz, aby Twój chleb był świeży na dłużej, owiń go ręcznikiem papierowym, który pochłonie wilgoć, ochroni przed tworzeniem się pleśni i przedłuży jego trwałość.

Pozbądź się wilgoci z brązowego cukru wykorzystując ręczniki papierowe

Wraz ze wzrostem temperatury, brązowy cukier uwalnia wilgoć i zmienia się w twardy blok.

Jeżeli znasz ten problem, przesyp cukier do zamykanego pojemnika i pozostaw kawałek ręcznika papierowego w środku. Następnego dnia cukier powinien wrócić do swojej sypkiej formy.

Smażone jedzenie bez nadmiaru tłuszczu

Jedną z głównych zalet ręczników papierowych jest ich duża chłonność. Są one także najlepszym sposobem na usunięcie nadmiaru tłuszczu z jedzenia.

Frytki i ręczniki papierowe

Przykryj talerz ręcznikiem papierowym a następnie wyłóż na niego smażone jedzenia, po kilku minutach nadmiar tłuszczu powinien zostać wchłonięty przez ręcznik, a Twoje jedzenie pozostanie chrupiące i zdrowsze.

Warzywa pozostają świeże na dłużej

Czy Twoje warzywa psują się bardzo szybko? Owiń je kilkoma warstwami ręcznika papierowego zanim włożysz je do lodówki i ciesz się świeżymi warzywami na dłużej!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.