Przetrwać noc w szpilkach? - 8 porad

Zastanawiasz się, jak inne kobiety to robią? Poznaj 8 rad jak przetrwać noc w szpilkach spokojnie, bez bólu i nieprzyjemnych konsekwencji.
Przetrwać noc w szpilkach? - 8 porad

Napisany przez Equipo Editorial

Ostatnia aktualizacja: 16 czerwca, 2023

Szpilki to bardzo atrakcyjne obuwie i od kiedy pojawiły się w modzie cieszą się wielką popularnością. Niewątpliwie jednak noszone dłużej są niewygodne. Co zrobić by przetrwać noc w szpilkach?

Chociaż w większości przypadków noszenie szpilek oznacza niewygodę, można to zmienić. Istnieje kilka sztuczek, by noszenie szpilek nie stało się uciążliwe i by wciąż wyglądać wytwornie i pięknie.

Poniżej przedstawimy kilka podstawowych i skutecznych rad, aby przetrwać noc w szpilkach, zachowując styl i “długie nogi”. Trzeba wiedzieć jednak, że nie należy używać szpilek za często i wybierać najwyższych obcasów, gdyż w konsekwencji może to powodować problemy zdrowotne.

1. Nie zdejmuj obcasów, nawet jeśli jesteś zmęczona

To może zabrzmieć okrutnie, ale w momencie, gdy zdejmujesz obcasy z zamiarem odpoczęcia kilka minut, pogorszysz ból. Podczas zdejmowania obuwia – obrzęk stóp wzrośnie i choć odczujesz chwilową ulgę, to przy ponownym zakładaniu – ból będzie większy. Szpilki będzie również trudniej ponownie założyć.

2. Chcesz przetrwać noc w szpilkach? Wypróbuj nowe buty wcześniej

Jeśli myślisz o założeniu nowych butów, powinnaś zachować ostrożność. Zwłaszcza z obcasami. Jeśli jest to impreza lub inne wydarzenie, które wymaga stania przez dłuższy czas lub długich spacerów, koniecznie wypróbuj szpilki wcześniej.

Lepiej również, abyś używała ich stopniowo dłużej i dłużej, aby się do nich przyzwyczaić.

Przetrwać noc w szpilkach, kobieta stopy

Tym bardziej, jeśli jesteś jedną z tych osób, które nieczęsto noszą obcasy. W takim przypadku najprawdopodobniej będziesz mieć wiele pęcherzy, otarć lub zgrubień i szybko się zmęczysz. A więc pamiętaj, wypróbuj je kilka razy, używaj ich w domu przez jakiś czas, a szpilki dostosują się do Twojej stopy.

3. Upewnij się, że używasz prawidłowego rozmiaru

Wybierz odpowiedni rozmiar szpilek! Chociaż wydaje się to oczywiste, wielokrotnie popełniamy błąd polegający na kupowaniu nieprawidłowych rozmiarów butów. Albo dlatego, że but naszych marzeń ma inną wielkość, albo po prostu dlatego, że nie wiemy, jak je wybierać.

Aby przetrwać noc w szpilkach istotne jest, aby wybrać odpowiedni rozmiar dla siebie. W ten sposób unikniesz nieprzyjemnych otarć i szpilki nie skończą na dnie szafy.

Aby tego uniknąć, staraj się trochę w nich pochodzić, zanim je kupisz. Powinnaś zwrócić uwagę, czy Twoja pięta nie wystaje poza obrys buta i czy Twoje palce nie są naprężone.

4. Włóż do zamrażarki, aby zmiękły

Czasami obcasy są wykonane z bardzo twardych materiałów, które nie dopasowują się łatwo do stopy i powodują obrażenia skóry podczas noszenia. Aby tego uniknąć, włóż je do zamrażarki z dwiema torebkami wody w środku.

Możesz także umieścić w butach kilka gazetowych kuleczek (lekko zwilżonych) i pozostawić je na tydzień przed użyciem. W ten sposób materiał nieco się ugnie, lepiej dopasuje się do stopy i nie spowoduje otarć.

5. Użyj wkładek ortopedycznych

Zastosowanie wkładek ortopedycznych zapewnia lepsze wsparcie stopy i pomoże przetrwać noc ws szpilkach. Wkładki takie mają miękką i giętką teksturę, która jest bardzo korzystna dla podeszwy stopy. Po umieszczeniu w butach zapewnią Ci większy komfort.

Zwykle zaleca się stosowanie wkładek, aby złagodzić nacisk i zapobiegać uszkodzeniom, szczególnie w kościach pięty i śródstopiu.

przetrwać noc w szpilkach, porównanie noga w bucie i stopa układ kostny

Ponadto wkładki pomogą zapobiegać haluksom i modzelom. Dlatego zalecamy, aby używać ich zarówno do obcasów, jak i ze wszystkimi rodzajami obuwia.

6. Wybierz buty na platformie

Mimo, że są dość eleganckie, klasyczne szpilki są zwykle nieco niestabilne i niewygodne. Dlatego jeśli nie jesteś doświadczona w ich używaniu, unikaj ich. Zamiast tego wybierz buty na platformie, ponieważ zapewniają one większą stabilność i wygodę.

7. Zapobiegaj popękanym stopom z pomocą kremu do stóp

Przed użyciem obcasów nałóż na stopy warstwę kremu nawilżającego, a także nałóż cienką warstwę wewnątrz buta, aby materiał zmiękł. Pozwól mu całkowicie wyschnąć i załóż szpilki. Dzięki temu skóra stóp będzie nawilżona i nie zostanie uszkodzona podczas kontaktu z butem.

8. Zapobiegaj i bądź ostrożna

Zastosowałaś wszystkie wskazówki, jednak wciąż nie czujesz się komfortowo, by przetrwać noc w szpilkach? Obcasy wciąż Cię męczą? Jasne jest, że nadszedł czas, aby odłożyć je na bok i użyć niskich butów.

Dlatego miej ze sobą w torebce parę wygodnych butów na zmianę. Zwłaszcza jeśli na koniec dnia podczas wieczornego wyjścia musisz daleko iść lub czekać na taksówkę.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.