Pozytywne nastawienie w każdej sytuacji

Z każdej nawet najtrudniejszej sytuacji możemy się czegoś nauczyć i wyciągnąć coś dobrego dla siebie na przyszłość. Każde potknięcie da się przekuć w swoje własne osobiste zwycięstwo.
Pozytywne nastawienie w każdej sytuacji

Ostatnia aktualizacja: 29 czerwca, 2019

Pozytywne nastawienie do teraźniejszości i przyszłości to klucz do sukcesu i do tego, aby nasze życie ułożyło się po naszej myśli. Nie da się cofnąć czasu, warto więc pogodzić się z tym, co już było, i skoncentrować się na tym, na co wciąż mamy wpływ.

Życie lubi robić różne niespodzianki, niestety nie zawsze są one przyjemne. Warto jednak mimo wszystko zachować pozytywne myślenie, które potrafi zdziałać cuda.

Pozytywne nastawienie – nowa szansa

Aby odnieść sukces i podnieść się nawet po najdotkliwszej porażce musisz wiedzieć, że powyższe stwierdzenie jest jak najbardziej prawdziwe. Gdy nic nie układa się po naszej myśli, bardzo ciężko przywitać nowy dzień z uśmiechem i nadzieją na lepszy czas. Warto jednak być wdzięcznym za to, co już mamy i zawsze widzieć szklankę do połowy pełną, a nie do połowy pustą.

Pozytywne nastawienie to klucz do wyższej samooceny, a co za tym idzie – do skuteczniejszego i szybszego rozwiązywania problemów.

Każdemu zdarzają się gorsze momenty, bo takie po prostu jest życie. Sęk w tym, aby mierząc się z porażką, umieć przekuć ją w późniejszy sukces.

Jeśli przechodzisz właśnie przez jakiś trudny moment w swoim życiu, z pewnością dręczy Cię on zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Na twarzy pojawiają się pierwsze zmarszczki, na głowie siwe włosy, łatwo się irytujesz, nie umiesz się skupić… Ta lista nie ma końca.

Smutna kobieta

Pozytywne nastawienie – nowy początek

Jeden gorszy moment nie może przekreślić wszystkiego dobrego, co spotkało Cię dotychczas i wszystkiego, co jeszcze Cię czeka. Zadbaj o swoje zdrowie i o relacje z innymi ludźmi. Być może myślisz, że nigdy nie wyrwiesz się z błędnego koła smutku i rozczarowania, prawda jest jednak zupełnie inna.

Niezależnie od tego, co Cię spotkało, pozytywne nastawienie daje Ci szansę na nowy początek.

Złe wiadomości często spadają na nas lawinowo, gorsze dni mogą przerodzić się więc w gorsze tygodnie, a tygodnie w miesiące. Czasami ciężko uporać się z jednym problemem, a co dopiero mówić o całej ich lawinie, która przytłacza nas i uniemożliwia jakikolwiek ruch.

Nie poddawaj się jednak! Jeśli tylko myślisz pozytywnie, z pewnością wyjdziesz z każdej opresji. Powtarzaj sobie, że wszystko jakoś się ułoży i nie daj sobie wmówić, że zasługujesz tylko na to, co najgorsze. Jest wręcz przeciwnie!

Jak myśleć pozytywnie w każdej sytuacji?

Nie chodzi tutaj o to, że masz być pozbawioną uczuć maszyną odporną na każdą sytuację. Negatywne emocje i różne życiowe tragedie zawsze odciskają na nas swoje piętno. Nie oznacza to jednak, że mogą całkowicie podciąć nam skrzydła.

Bądź dla siebie bardziej wyrozumiała. Zapamiętaj poniższe porady i koniecznie wprowadź je w życie, a pozytywne emocje już nigdy nie ustąpią miejsca tym złym i przebiegłym.

Skup się na dobrych rzeczach

pozytywne nastawienie

Być może nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, że istnieje tysiące powodów, przez które warto się uśmiechnąć.

Wszystko, co przydarza nam się w życiu (zarówno te dobre, jak i złe rzeczy) dzieje się po coś i może być wspaniałą lekcją na przyszłość.

Dzięki trudniejszym chwilom stajemy się silniejsi i znajdujemy drogę na skróty do naszego celu.

Uwierz w te słowa i szukaj pozytywnych stron w każdej sytuacji. Czasami nie będzie to łatwe, ale warto podjąć próbę. Skup się na dobrych rzeczach, które Cię otaczają, a te negatywne nie będą wydawać się, aż tak niemożliwe do pokonania.

Ucz się na błędach

Szukaj nie tylko pozytywnych stron, lecz także nauki, jaką możesz wyciągnąć dla siebie na przyszłość. Życie to najlepszy nauczyciel jakiego możesz sobie wyobrazić. Żyjąc świadomie i akceptując to, co Cię spotyka, będziesz przygotowana na każdą ewentualność.

Wszystko dzieje się po coś; dzięki trudnym chwilom mamy szansę dojrzeć i zrozumieć samych siebie. Gdy z danego problemu wyjdziesz zwycięsko, poprawi się Twoja samoocena, która wzmocni Cię na przyszłość.

Szukaj rozwiązania

Nie ma pytań bez odpowiedzi, nie ma też problemów, których nie da się rozwiązać. Nie skupiaj się na samym problemie, lecz raczej na wyzwaniu, które stoi przed Tobą. Dzięki temu uporasz się ze swoim negatywnym nastawieniem i o wiele łatwiej znajdziesz rozwiązanie.

Przygotuj plan działania, który doprowadzi Cię do szybkiego i kompletnego wyjścia z sytuacji. Pamiętaj – gdy płaczesz, ponieważ nie możesz dostrzec słońca, łzy mogą przysłonią Ci gwiazdy.

Nie zapomnij o przyszłości

skok nad przepaścią

Bardzo często problemy sprawiają, że zostajemy uwięzieni w pułapce przeszłości lub teraźniejszości. Tym samym zapominamy o tym, co powinno być dla nas najważniejsze – o przyszłości. Nie da się zmienić, tego co już się wydarzyło, warto więc skupić się na tym, na co wciąż mamy wpływ.

Pozytywne nastawienie da Ci więcej niż rozpamiętywanie dawnych błędów i porażek. Skup się na przyszłości, zaplanuj ją i zrealizuj ten plan najlepiej jak tylko potrafisz.

Polecamy przeczytać również: Spokój i pozytywne myślenie – 5 porad

Pozytywne myśli, pozytywne słowa

mężczyzna w pracy mający pozytywne nastawienie

Negatywne emocje wpływają nie tylko na to, jak myślisz, lecz także na to, co i jak mówisz. W konsekwencji może to mieć wpływ również na to, jak odbierają Cię inni ludzie.

Jeśli spędzasz większość czasu, narzekając na wszystko i wszystkich, a z Twoich ust wydostają się same negatywne słowa takie jak ,,nigdy”, ,,niemożliwe” czy ,,nie”, musisz koniecznie nad tym popracować.

Zamień je na ,,to możliwe”, ,,uda się” i ,,tak”. Zobaczysz, że w krótkim czasie taka niewielka zmiana wpłynie na Twoje relacje z otoczeniem; zmieni także sposób Twojego myślenia. Naucz się mówić pozytywnie, a na pewno Twoje nastawienie również ulegnie zmianie.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.