Pozytywne nastawienie w każdej sytuacji

· Grudzień 8, 2016
Z każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji, możemy wyciągnąć coś dobrego dla siebie na przyszłość. Każde potknięcie da się przekuć w swoje własne osobiste zwycięstwo.

Pozytywne nastawienie do teraźniejszości i przyszłości to klucz do sukcesu, by nasze życie ułożyło się po naszej myśli. Nie da się cofnąć czasu, warto więc pogodzić się z tym, co minione, i skoncentrować się na tym, na co wciąż mamy wpływ.

Życie lubi robić nam niespodzianki, niestety nie zawsze są one przyjemne. Warto jednak mimo wszystko zachować pozytywne myślenie, które naprawdę potrafi zdziałać cuda. Niech Twoja szklanka zawsze będzie do połowy pełna!

Pozytywne nastawienie – nowa szansa

Żeby odnieść sukces i podnieść się nawet z najdotkliwszej porażki musisz uwierzyć, że powyższe stwierdzenie jest prawdziwe. Wiemy, że gdy wszystko nie układa się po naszej myśli, bardzo ciężko jest witać nowy dzień z uśmiechem i nadzieją na lepszy czas.

Warto jednak nauczyć się być wdzięcznym za to, co już mamy i zawsze widzieć szklankę do połowy pełną, a nie w połowie pustą.

Pozytywne nastawienie to klucz do wyższej samooceny, a co za tym idzie, do skuteczniejszego i szybszego rozwiązywania problemów. Każdemu zdarzają się gorsze momenty, bo takie po prostu jest życie. Sęk w tym, by mierząc się z porażką, umieć przekuć ją w późniejszy sukces.

Jeśli przechodzisz właśnie przez jakiś trudny moment w swoim życiu, z pewnością dręczy Cię to zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Na twarzy pojawiają się pierwsze zmarszczki, na głowie siwe włosy, łatwo się irytujemy, nie umiemy się skupić… Ta lista nie ma końca.

Smutna kobieta

Jeden gorszy moment nie może jednak przekreślić wszystkiego dobrego, co spotkało Cię dotychczas i wszystkiego tego, co jeszcze Cię czeka. Zadbaj o swoje zdrowie i o relacje z innymi ludźmi. Być może dzisiaj myślisz, że nigdy nie wyrwiesz się z błędnego koła smutku i rozczarowania, prawda jest jednak zupełnie inna.

Niezależnie od tego, co Cię spotkało, pozytywne nastawienie daje Ci szansę na nowy początek. Z głową w ciemnych burzowych chmurach możesz nie zauważyć słońca, które właśnie pada na nowo na Twoje życie.

Złe wiadomości często spadają na nas lawinowo, gorsze dni mogą przerodzić się więc w gorsze tygodnie, a tygodnie – w miesiące. Czasami ciężko jest nam uporać się z jednym problemem, co więc mówić o całej ich lawinie, która przytłacza nas i uniemożliwia jakikolwiek ruch.

Nie poddawaj się jednak! Jeśli tylko masz odpowiednio pozytywne nastawienie, z pewnością wyjdziesz z każdej opresji. Powtarzaj sobie, że wszystko jakoś się ułoży i nie daj sobie wmówić, że zasługujesz tylko na to, co najgorsze. Jest wręcz przeciwnie!

Jak myśleć pozytywnie w każdej sytuacji?

Nie chodzi tutaj o to, że masz być pozbawioną uczuć maszyną, odporną na każdą sytuację. Negatywne emocje i różne życiowe tragedie zawsze odciskają na nas swoje piętno. Nie oznacza to jednak, że mogą całkowicie podciąć nam skrzydła.

Bądź dla siebie bardziej wyrozumiała; zapamiętaj poniższe porady i koniecznie wprowadź je w życie, a pozytywne emocje już nigdy nie ustąpią miejsca tym złym i przebiegłym.

Skup się na dobrych rzeczach

Radosna kobieta

Być może nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, że istnieją tysiące powodów, przez które warto się uśmiechnąć. Wszystko, co przydarza nam się w życiu (zarówno te dobre, jak i te złe rzeczy) dzieje się po coś i może być wspaniałą lekcją na przyszłość. Dzięki trudniejszym chwilom stajemy się silniejsi i znajdujemy skrót na drodze do naszego celu.

Uwierz w te słowa i szukaj pozytywnych stron każdej sytuacji. Czasami nie będzie to łatwe, ale warto podjąć tę próbę. Skup się na dobrych rzeczach, które Cię otaczają, a te negatywne nie  będą wydawać się aż tak niemożliwe do pokonania.

Ucz się na błędach

Szukaj nie tylko pozytywnych stron, ale także nauki, jaką możesz wyciągnąć dla siebie na przyszłość. Życie to najlepszy nauczyciel jakiego możesz sobie wyobrazić. Żyjąc świadomie i akceptując to, co Cię spotyka, będziesz przygotowana na każdą ewentualność.

Wszystko dzieje się po coś; dzięki trudnym chwilom mamy szansę dojrzeć i zrozumieć samych siebie. Gdy z danego problemu wyjdziesz zwycięsko, wpłynie to pozytywnie na Twoją samoocenę i wzmocni Cię na przyszłość.

Szukaj rozwiązania

Nie ma pytań bez odpowiedzi, nie ma też problemów, których nie da się rozwiązać. Nie skupiaj się na samym problemie, ale raczej na wyzwaniu, które stoi przed Tobą. Dzięki temu uporasz się ze swoim negatywnym nastawieniem i o wiele łatwiej znajdziesz rozwiązanie.

Przygotuj plan działania, który doprowadzi Cię do szybkiego i kompletnego wyjścia z sytuacji. Pamiętaj – gdy płaczesz, ponieważ nie możesz dostrzec słońca, łzy mogą przysłonić Ci gwiazdy.

Nie zapomnij o przyszłości

Skok nad przepaścią

Bardzo często problemy sprawiają, że zostajemy uwięzieni w pułapce przeszłości lub teraźniejszości. Tym samym zapominamy o tym, co powinno być dla nas najważniejsze – o przyszłości. Nie da się zmienić, tego co już się wydarzyło, warto więc skupić się na tym, na co wciąż mamy wpływ.

Pozytywne nastawienie da Ci więcej niż rozpamiętywanie dawnych błędów i porażek. Skup się na przyszłości, zaplanuj ją i zrealizuj ten plan najlepiej jak tylko potrafisz.

Pozytywne myśli, pozytywne słowa

Mężczyzna w pracy

Negatywne emocje wpływają nie tylko na to, jak myślisz, ale także na to, co i jak mówisz. W konsekwencji może to mieć wpływ także na to, jak odbierają Cię inni ludzie.

Jeśli spędzasz większość czasu narzekając na wszystko i wszystkich, a z Twoich ust wydostają się same negatywne słowa takie jak ,,nigdy”, ,,niemożliwe” czy ,,nie”, musisz koniecznie nad tym popracować.

Zamień je na ,,to możliwe”, ,,uda się” i ,,tak”. Zobaczysz, że w krótkim czasie taka niewielka zmiana wpłynie na Twoje relacje z otoczeniem; zmieni także sposób Twojego myślenia. Naucz się mówić pozytywnie, a na pewno Twoje nastawienie również ulegnie zmianie.