Płuca i oskrzela — jak je oczyścić w naturalny sposób?

Oprócz tego, że powinniśmy zadbać o odpowiedni kontakt z naturą i regularnie uciekać od miejsc gdzie powietrze jest zanieczyszczone, dodatkowo powinniśmy nauczyć się poprawnie oddychać. W ten sposób wykorzystamy maksymalne możliwości płuc.
Płuca i oskrzela — jak je oczyścić w naturalny sposób?
Gilberto Adaulfo Sánchez Abreu

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Gilberto Adaulfo Sánchez Abreu.

Napisany przez Elena Martínez Blasco

Ostatnia aktualizacja: 11 października, 2022

Często słyszymy o konieczności regularnego oczyszczania wątroby, jelit czy nerek. Dlaczego by zatem nie usprawnić również działania układu oddechowego? Czy trzeba oczyszczać płuca i oskrzela?

Narządy te codziennie są narażone na działa wielu zanieczyszczeń, które dostają się z zewnątrz, jednak to nie wszystko! Również wewnętrzne gromadzenie się toksyn ma negatywny wpływ na ich funkcjonowanie.

W dzisiejszym artykule dowiesz się, jak skutecznie możesz oczyścić swoje płuca i oskrzela, i w ten sposób poprawić ogólny stan zdrowia całego organizmu.

Oczyszczone płuca i oskrzela – na czym właściwie to polega?

Oczyszczanie płuc i oskrzeli różni się nieco od detoksykacji innych narządów naszego ciała. Wymaga to wprowadzenia wielu radykalnych zmian, ale i na pierwsze efekty trzeba czekać znacznie dłużej.

W związku z tym, zamiast wprowadzenia pewnych modyfikacji w stylu życia na dwa tygodnie lub miesiąc, proponujemy wprowadzanie nowych nawyków stopniowo i w miarę indywidualnych możliwości na dłużej.

Według starej chińskiej prawdy stan płuc odzwierciedla się w wyglądzie naszej skóry. Narząd ten najefektywniej regeneruje się między 3-ecią a 5-ątą godziną nad ranem i jest bardzo wrażliwy na aktualny stan emocjonalny człowieka. Smutek bardzo negatywnie na nie wpływa.

W dalszej części artykułu znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą w naturalny i właściwy sposób oczyścić płuca i oskrzela.

Zacznij się ruszać i pocić!

Kobieta ćwiczena odpoczywa

Sportów, ćwiczeń czy jakiejkolwiek innej aktywności fizycznej nigdy nie powinno zabraknąć przy próbach oczyszczania nie tylko płuc, ale i każdego innego narządu.

W tym wypadku ważne jest, by wykonywać intensywne ćwiczenia od dwóch do trzech razy w tygodniu. Nie muszą być one długotrwałe. 20-30 minut w zupełności wystarczy, jeżeli uda nam się w tym czasie dostatecznie spocić.

Jednak są osoby, które nie pocą się tak łatwo! Jeżeli do nich należysz, koniecznie powinieneś włączyć do diety imbir. Można umieszczać go w naparach, herbatach, sokach, koktajlach czy potrawach.

Utrzymuj kontakt z naturą!

Osoby żyjące w bliższym kontakcie z naturą  mają zdecydowaną przewagę nad tymi mieszkającymi w wielkich miastach. Zanieczyszczenia unoszące się w tamtejszym powietrzu szkodzą zdrowiu płuc i oskrzeli.

Tak czy inaczej trzeba starać się jak najczęściej uciekać od wielkomiejskiego zgiełku, i gdy tylko to możliwe spędzać czas w górach czy nad morzem. To w tych miejscach będziesz mógł pooddychać świeżym, niezanieczyszczonym powietrzem. Podobne zakątki również sprzyjają wykonywaniu ćwiczeń, które usprawnią działanie tych narządów.

Pieprz cayennne sposobem na gromadzący się śluz

Cayenne

Ostra papryczka cayenne słynie z wielu zdrowotnych właściwości. Cayenne poprawia krążenie krwi, podnosi temperaturę ciała i pomaga w usunięciu nagromadzonego śluzu w płucach i oskrzelach. Dzięki tej ostatniej zdolności doskonale nadaje się do ich oczyszczania.

Wprowadzenie jej do diety należy rozpocząć stopniowo. Najpierw najlepiej dodawać jej niewielkie ilości do potraw. Wraz z upływem czasu możliwe będzie zwiększenie dawek.

Wiele osób po regularnym stosowaniu zorientuje się, że ciało samo o nią prosi. Szczególnie w miejscach o ekstremalnych temperaturach zarówno tych wysokich jak i niskich.

Potus (Epipremnum aureum), a płuca

Roslina POTUS

Jeżeli żyjesz w mieście i nie możesz poświęcić wiele czasu na kontakt z naturą – na to też jest rozwiązanie. Możesz dokonać pewnych zmian, aby wdychać czyste powietrze. Wystarczy, że w mieszkaniu umieścisz Potus, roślinę doniczkową, która oczyszcza powietrze z substancji toksycznych.

Roślinę można z powodzeniem umieścić nawet w sypialni. Potus usunie ona resztki formaldehydu, które unoszą się w powietrzu oraz ksylenu i benzenu, które gromadzą się w mieszkaniach.

Wdychanie tych substancji może być przyczyną pogorszenia samopoczucia i powodować znaczny dyskomfort. Jest to roślina, która nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Mniej na uwadze, że jest toksyczna dla domowych zwierząt!

Naucz się oddychać!

Wydawałoby się, że każdy z nas potrafi to robić, jednak bardzo ważnym aspektem jest nauczenie się poprawnego oddychania. Co to tak właściwie oznacza? Nie tylko żyjesz w zanieczyszczonym środowisku, ale i najprawdopodobniej używasz tylko części swoich zdolności oddechowych.

Z tego powodu nie tylko płuca powinny być oczyszczanie, ale cały układ oddechowy. Osiągnąć to można poprzez naukę odpowiedniego oddychania.

Dokładniej mówiąc chodzi o bycie świadomym tego jak to robimy, o czym często wielu z nas zapomina. Tylko w niektórych momentach odczuwasz tą nieodpartą konieczność wzięcia głębokiego oddechu. Oprócz tego w wielu sytuacjach związanych ze stresem, lękiem, niepokojem spłycamy oddech.

Konsekwencją tego jest późniejsza konieczność wzięcia głębokiego oddechu. Teraz gdy już o tym wiesz każdego dnia przed położeniem się spać przez kilka minut postaraj się pooddychać spokojnie i głęboki. Od razu zauważysz różnicę!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.



Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.