Home » Przepisy » Piwo imbirowe na stany zapalne – przepis
Piwo imbirowe na stany zapalne – przepis
· Czerwiec 13, 2016
Piwo imbirowe zawiera zdrowe bakterie, świetnie wpływa na układ trawienny i reguluje florę jelitową. Jest też skutecznym sposobem na bóle mięśni i stawów.
Piwo imbirowe, jak sama nazwa wskazuje, produkowane jest na bazie imbiru – przyprawy znanej i szanowanej na całym świecie ze względu na jej właściwości kulinarne i lecznicze. Działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo, co sprawia, że jest naturalną alternatywą dla leczenia farmakologicznego.
Charakterystyczny smak i aromat imbiru jest doceniany zwłaszcza w kuchni. Jeżeli chodzi o jego właściwości dla poprawy zdrowia, należy zaznaczyć, że jest ogromnym źródłem witamin, minerałów i przeciwutleniaczy.
Korzystnie wpływa na serce i na mięśnie. Działa też zapobiegawczo w przypadku wielu chorób przewlekłych. Piwo imbirowe, o którym Wam dzisiaj powiemy, jest nie tylko przepyszne, ale jest również jednym z najlepszych naturalnych środków przeciwzapalnych.
Piwo imbirowe sposobem na stany zapalne
Przepisów na wykorzystanie imbiru są tysiące. Dzisiaj zaproponujemy Wam piwo imbirowe o działaniu przeciwzapalnym. Świetnie spisuje się w leczeniu artretyzmu i poważnych dolegliwości układu mięśniowego.
Piwo imbirowe nie tylko łagodzi bóle. Biorąc pod uwagę fakt, że jest to napój fermentowany i zawiera wiele grup zdrowych bakterii, pozytywnie wpływa na układ trawienny i florę bakteryjną jelit.
Doprowadzamy do wrzenia 3 szklanki wody i dodajemy posiekany imbir, cukier i sól.
Gotujemy na wolnym ogniu przez 5 minut (cukier powinien całkowicie się rozpuścić).
Zdejmujemy z ognia i dodajemy resztę wody. Czekamy kilka godzin, aż nasza mieszanka całkowicie ostygnie.
Dodajemy sok z cytryny i pół szklanki sfermentowanego imbiru.
Kiedy już będzie gotowe, przelewamy do szklanego, hermetycznie zamykanego pojemnika i przechowujemy w ciemnym miejscu.
Piwo imbirowe powinno się warzyć od dwóch do trzech dni.
Jeżeli pozostawisz je przez dłuższy czas, przekształci się w napój alkoholowy.
Odcedzamy i przelewamy do butelek. Wkładamy do lodówki.
O czym powinnaś pamiętać?
Proces fermentacji zależy od temperatury, cukru i siły dodanych bakterii. Otrzymany napój powinien mieć delikatny aromat imbiru, połączony z zapachem drożdży. Nie przedłużaj okresu fermentacji więcej, niż to zalecane, ponieważ może dojść do małej eksplozji.
Jak przygotować sfermentowany imbir?
Kupienie sfermentowanego imbiru to nie takie łatwe zadanie. Poniżej znajdziesz przepis na przygotowanie go samodzielnie, w domu.
Składniki
8 łyżek stołowych startego imbiru (80 g)
8 łyżek cukru (80 g)
2 szklanki wody (500 ml)
Sposób przygotowania
Na początek wymieszaj dwie lub trzy łyżki stołowe startego imbiru z taką samą ilością cukru.
Teraz powinnaś dodać dwie szklanki wody i dokładnie wymieszać.
Przelewamy mieszankę do lekko otwartego słoika i wkładamy w chłodne miejsce (nie musi być ciemne).
Od teraz, i przez najbliższe 5 dni, mieszamy naszą miksturę dodając codziennie kolejną łyżkę startego imbiru i cukru.
Fermentacja będzie zakończona, jeżeli na wierzchu powstaną swego rodzaju bąble, a sam płyn będzie dość mętny. Pojawi się też charakterystyczny zapach drożdży.
Przygotowany preparat nie ma daty przydatności. Pamiętaj tylko, żeby od czasu do czasu dodawać do niego starty imbir i cukier.
Żeby złagodzić bóle stawów i mięśni, piwo imbirowe pijaj codzienne, a przynajmniej trzy razy w tygodniu.
Kurację należy zacząć od 100 ml (pół szklanki) piwa. Potem, zależnie od potrzeb, zwiększ dawkę do 150 lub 200 ml. Pamiętaj, że napój ten jest przygotowywany z dużej ilości cukru. Nie poleca się go osobom cierpiącym na cukrzycę.
Jeżeli nie masz tego typu problemów, koniecznie przygotuj piwo imbirowe domowej roboty. Dzięki niemu będziesz w stanie zwalczyć bóle mięśni i stawów, a także zapobiec wielu chorobom. Wzmocnisz też układ odpornościowy. Naprawdę warto!
Empanady z warzywami to bardzo pożywne danie, które ma natychmiastowy efekt sycący. Dlatego mogą być przygotowane jako danie główne. Można je również przygotować w miniaturze i wtedy będą służyć jako lekki dodatek na specjalne okazje, np. posiłek z rodziną lub przyjaciółmi.…
Powszechnie uważa się, że „boskie” drożdżówki przyrządzano z okazji Świąt Wielkanocnych, specjalnie na Wielką Niedzielę. W rzeczywistości jednak korzeni tych wyjątkowych bułeczek należy szukać na innej kartce kalendarza. Otóż wiele źródeł podaje, że zajadały się nimi dzieci tuż po mszy…
Dietetycy i specjaliści ds. zdrowego żywienia zalecają jedzenie ryb przynajmniej 2-3 razy w tygodniu. Łosoś z piekarnika to bez wątpienia pyszny sposób na rozszerzenie diety o zdrowe kwasy tłuszczowe. Jeśli lubisz tę rybę, koniecznie wypróbuj poniższe trzy przepisy! Z pewnością…
Nadchodzi popołudnie, a Tobie zawsze o tej porze przychodzi ochota na pyszny kaprys? Otóż napoje roślinne to znakomita propozycja na zdrowy i odżywczy podwieczorek. Nie odmawiaj sobie przyjemności – po prostu naucz się mądrze wybierać przekąski, które nie tylko zaspokoją…
Ten artykuł niesie ze sobą przepis doskonały dla wszystkich miłośników morskiej diety. Zupa z owoców morza zaskoczy wszystkich domowników świeżością i wyjątkowym aromatem. Dowiedz się jak ją przygotować w swojej kuchni. Czy możliwe jest, aby prawdziwa zupa z owoców morza…
Osoby, które pragną uzyskać masę mięśniową i schudnąć, na stałe wprowadzają zdrowy koktajl proteinowy, jako ulubiony suplement diety. Chociaż do osiągnięcia celów wymagana jest pełna i zdrowa dieta, napoje te są doskonałym uzupełnieniem zdrowego odżywiania. Prawdą jest, że na rynku znajdziemy…