Oznaki, że nie pasujesz do swojego partnera

Czy to możliwe, że nie pasujesz do swojego partnera? Jeśli zastanawiasz się nad tym, że czegoś brakuje w twoim związku, ważne jest, aby to rozwiązać. Ten rodzaj dyskomfortu może głęboko wpłynąć na twoją więź z drugą połówką.
Oznaki, że nie pasujesz do swojego partnera

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Czy to możliwe, że nie pasujesz do swojego partnera? Jeśli się zastanawiasz, to znak, że czegoś brakuje między Wami. Dlatego bardzo ważne jest, aby to ustalić. Ten rodzaj dyskomfortu może bowiem głęboko wpłynąć na twoją więź z drugą połówką.

Oczywiste jest, że kiedy się zakochujemy, są rzeczy, których nie dostrzegamy. Zwroty takie, jak miłość jest ślepa, dają jasno do zrozumienia, że możesz przeoczyć niektóre oznaki, że nie całkiem pasujesz do swojego partnera.

Znaczenie bycia kompatybilnym ze swoim partnerem

„Przeciwieństwa się przyciągają” – mówią niektórzy. To zdanie wywodzi się z idei romantycznej i wyidealizowanej miłości, która spowodowała wiele gorzkich chwil w niektórych związkach. Zakochanie się w drugiej osobie i chęć wspólnego budowania życia nie musi być idealne, idylliczne czy magiczne. Powinno być po prostu prawdziwe.

Jak wyjaśnia psycholog Silvia Congost, niezdrowe przywiązanie może być spowodowane tym, że nie wiesz, jak rozpoznać oznaki, że nie pasujesz do drugiej osoby. Oznacza to, że prawie nic was nie łączy, a wasze osobowości się zderzają.

5 znaków, że nie pasujesz do swojego partnera

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co skłoniło Cię do dzielenia życia z drugą osobą? Bardzo możliwe, że nie jesteś pewien i trudno ci będzie odpowiedzieć na to pytanie.

Jeśli do tego wszystkiego dodasz fakt, że znajdujesz się w chwili zwątpienia w wasze dopasowanie, może powinieneś pomyśleć o tym, co was połączyło. Znaki, które opisujemy poniżej mogą ci pomóc w dokonaniu tej oceny.

Dyskusja en pareja.
W każdym związku należy się spodziewać nieporozumień. Ale co się dzieje, gdy cały związek opiera się na nich?

1. Nie masz takich samych celów jak twój partner

Jeśli twój partner chce mieć dzieci, a ty nie (a jest to dla ciebie jasne i nie zmieni się z biegiem czasu), nie pasujecie do siebie. Nie da się zbudować trwałej relacji, gdy każda osoba chce czegoś innego. W końcu, być może za kilka lat, Twój partner zacznie naciskać na Ciebie, abyś mieć dzieci, a to spowoduje bardzo nieprzyjemną atmosferę. W konsekwencji możesz się spodziewać zerwania.

2. Masz inną koncepcję związku

Czy twój partner chce otwartego związku, a ty nie? Cóż, to kolejny znak, który ostrzega przed wielką niezgodnością między Wami.

Jeśli w którymś momencie się poddasz tej idei, przeżyjesz bardzo ciężkie chwile. ponieważ to ci nie pasuje. Lepiej więc porzucić ten związek, zostawić sobie nawzajem przestrzeń i znaleźć kogoś, kto myśli tak jak ty. W rzeczywistości nikt nie zmienia swojego sposobu myślenia, wychodząc z założenia, że miłość wszystko załatwi.

3. Często kłócicie się z powodu seksu

Innym znakiem wskazującym na to, że ty i twój partner nie pasujecie do siebie, jest seks. Możesz chcieć uprawiać seks codziennie, ale druga osoba nie.

Spowoduje to nie tylko kłótnie i brak zrozumienia, ale także frustracje. Nawet jeśli usiądziesz i będziesz negocjować, ta niezgodność prawdopodobnie tylko się pogorszy. Przygotuj się więc na podjęcie decyzji.

4. Masz inne podejście do pieniędzy

Jest to ważny punkt, aby związek posuwał się do przodu. Wyobraź sobie, że twój partner nigdy nie oszczędza; do końca miesiąca wydaje całą pensję.

Jednak Ty robisz coś przeciwnego; odkładasz tak dużo, że masz pieniądze, gdy zaczyna się następny miesiąc. Cóż, jeśli otworzycie wspólne konto, wiesz, co się stanie. Chociaż w związku można mieć osobne konta.

5. Wasze wartości nie są takie same

Chociaż nie musisz myśleć w ten sam sposób, co twój partner, jest kilka rzeczy, w których powinniście się zgadzać. Na przykład, możesz uważać, że pójście do psychologa jest konieczne, ale twój partner twierdzi, że to szaleństwo. To jasny znak ostrzegawczy, aby nie kontynuować relacji. To samo dotyczy kwestii takich jak narkotyki, zaburzenia psychiczne albo podejścia do rozwiązywania konfliktów lub do samych kłótni.

Pareja que no es kompatybilny.
Czasami lepiej podjąć decyzję o odejściu, gdy niezgodność jest znacząca.

Co zrobić, jeśli nie pasujesz do swojego partnera?

Jeśli utożsamiasz wasze relacje z którymś z powyższych znaków, możliwe, że nie pasujesz do swojego partnera. Możesz czuć się trochę zagubiony, mając wątpliwości, co zrobić w tym przypadku, więc jeśli możesz poszukać profesjonalnej pomocy, byłoby wspaniale.

Z pomocą psychologa-eksperta od relacji partnerskich możesz jasno przedstawić swoje stanowisko. Jeśli druga osoba chce iść z tobą, tym lepiej. W ten sposób możecie przeanalizować, co się dzieje i czy istnieją możliwości rozwiązania tych niezgodności.

Brak zgodności z partnerem nie zawsze musi oznaczać zerwanie związku, choć prawdą jest, że istnieją pewne sytuacje, w których nie będzie można negocjować. Jeśli porozumienie ci nie wystarczy, będziesz musiał podjąć kolejną decyzję.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Arias, D. Q., García, L. M. C., Restrepo, M. B., & Moreno, P. A. H. (2020). Pareja y familia. Construcciones en contexto. Poiésis, (38).
  • Flores Fonseca, V. M. (2019). Mecanismos en la construcción del amor romántico. La ventana. Revista de estudios de género6(50), 282-305.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.