Oliwa z oliwek z cytryną – eliksir zdrowia!

Grudzień 2, 2015
Wstajesz rano wykończona i nie masz na nic ochoty? Ta cudowna mieszanka na bazie oliwy z oliwek i cytryny pomoże ci odruć i oczyścić organizm.

Dzisiaj podzielimy się z Wami znakomitym remedium, znanym od najdawniejszych czasów. To tylko dwa składniki: oliwa z oliwek i cytryna.

Nie zdajesz sobie sprawy jak wiele korzyści może dostarczyć Twojemu organizmowi oliwa z oliwek z dodatkiem kilku kropli soku z cytryny. Chcesz wiedzieć więcej?

Oliwa z oliwek z sokiem z cytryny – zadbaj o zdrowie!

Jak już pewnie wiesz, oliwa z oliwek jest podstawą najlepszej na świecie diety – śródziemnomorskiej. Zawiera kwasy tłuszczowe niezbędne w walce z cholesterolem i jest kluczem do usunięcie z organizmu toksyn i innych szkodliwych substancji.

Oliwa z oliwek, bardzo często nazywana „płynnym złotem”, powinna być częścią naszej codzienności. Wiesz kiedy oliwa z oliwek najlepiej wpływa na nasz organizm? Rano. Wyjaśniamy dlaczego.

1. Zapobiega zaparciom

Łyżka stołowa oliwy z oliwek

Nie ma nic lepszego. Oliwa z oliwek z odrobiną soku z cytryny poprawia pracę jelit, wspiera aktywność wątroby i woreczka żółciowego.

Ten prosty preparat chroni nas od środka, działając jako potężny antyoksydant i diuretyk. Przyspiesza metabolizm i pomaga wyeliminować wszystko to, czego nie potrzebujemy.

2. Chroni nasze serce

Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, oliwa z oliwek jest bogata w kwasy tłuszczowe, które pomagają pozbyć się nadmiaru cholesterolu. Oprócz tego, działa przeciwzapalnie i ochronnie.

Z kolei cytryna jest źródłem witamin i minerałów. Dlatego też polecamy to remedium nie tylko Tobie, ale też Twoim pociechom.

3. Problemy reumatyczne i bóle stawów

Sekret tkwi w jej właściwościach przeciwzapalnych. Mieszanka spożywana regularnie, na co dzień, i na czczo, pomaga zwalczyć bóle stawów. Naprawdę polecamy zaczynać dzień właśnie w ten sposób.4. Na wątrobę i woreczek żółciowy

To chyba jedna z jej najważniejszych właściwości. Wielokrotnie czujemy się ciężkie, nabrzmiałe i przemęczone. Możliwe, że nasz organizm jest przepełniony toksynami. Mogą być one rezultatem nieodpowiedniej diety lub przeciążenia wątroby i woreczka żółciowego. Jest na to sposób!

Karczochy i sok z cytryny

Żeby zwalczyć te wyżej wymienione objawy, nie ma nic  lepszego niż oliwa z oliwek z dodatkiem cytryny. Są takie dni, że się nie wysypiamy, a nasz metabolizm znacznie zwalnia. Czasem nawet budzimy się z bólem głowy. To właśnie toksyny są tego powodem.

Jedna łyżka stołowa oliwy z oliwek i 3 krople świeżego soku z cytryny rozwiążą problem. Koniecznie zaraz po przebudzeniu. Potem dopiero bierzemy prysznic i się ubieramy. Po 30 minutach zjadamy śniadanie. Rezultaty są ogromne!

WIĘCEJ DLA CIEBIE