Oliwa z oliwek z cytryną - eliksir zdrowia!

Wstajesz rano wykończona i nie masz na nic ochoty? Ta cudowna mieszanka na bazie oliwy z oliwek i cytryny pomoże ci odtruć i oczyścić organizm.
Oliwa z oliwek z cytryną - eliksir zdrowia!

Ostatnia aktualizacja: 22 października, 2018

Dzisiaj podzielimy się z Wami znakomitym remedium, znanym od najdawniejszych czasów. W jego skład wchodzą wyłącznie dwa składniki: oliwa z oliwek i cytryna.

Nie zdajesz sobie pewnie sprawy, jak wiele korzyści może dostarczyć Twojemu organizmowi oliwa z oliwek z dodatkiem kilku kropli soku z cytryny. Chcesz wiedzieć więcej?

Oliwa z oliwek z sokiem z cytryny – zadbaj o zdrowie!

Jak już pewnie wiesz, oliwa z oliwek jest podstawą najlepszej na świecie diety śródziemnomorskiej.

Zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe, niezbędne w walce z cholesterolem. Jest również kluczem do usunięcia z organizmu toksyn i innych szkodliwych substancji.

Oliwa z oliwek, bardzo często nazywana “płynnym złotem” powinna być częścią naszej codzienności. Czy wiesz, kiedy oliwa z oliwek najlepiej wpływa na nasz organizm? Rano! Poniżej wyjaśniamy, dlaczego.

1. Zapobiega zaparciom

Nie ma nic lepszego na tę przypadłość. Oliwa z oliwek z odrobiną soku z cytryny poprawia bowiem pracę jelit. Wspiera również aktywność wątroby i woreczka żółciowego.

Oliwa z oliwek na łyżce

Ten prosty preparat chroni nas od środka, działając jako potężny antyoksydant i diuretyk. Przyspiesza także metabolizm i pomaga wyeliminować wszystko to, czego nie potrzebujemy.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie przeczytaj również: Jedzenie powodujące zaparcia – 11 produktów

2. Chroni nasze serce

Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, oliwa z oliwek jest bogata w nienasycone kwasy tłuszczowe, które pomagają pozbyć się nadmiaru cholesterolu. Oprócz tego, działa przeciwzapalnie i ochronnie.

Z kolei cytryna jest źródłem witamin i minerałów. Dlatego też polecamy to remedium nie tylko Tobie, ale też Twoim pociechom.

3. Problemy reumatyczne i bóle stawów

Sekret tkwi w jej właściwościach przeciwzapalnych. Mieszanka spożywana regularnie, na co dzień i na czczo pomaga zwalczyć bóle stawów. Naprawdę polecamy zaczynać dzień właśnie w ten sposób.

4. Ma zbawienny wpływ na wątrobę i woreczek żółciowy

To chyba jedna z jej najważniejszych właściwości. Wielokrotnie czujemy się ciężkie, nabrzmiałe i przemęczone. Możliwe, że nasz organizm jest przepełniony toksynami. Mogą być one rezultatem nieodpowiedniej diety lub przeciążenia wątroby i woreczka żółciowego. Jest na to sposób!

Karczochy i sok z cytryny

Żeby zwalczyć te wyżej wymienione objawy, nie ma nic  lepszego niż oliwa z oliwek z dodatkiem cytryny. Są takie dni, że się nie wysypiamy, a nasz metabolizm znacznie zwalnia. Czasem nawet budzimy się z bólem głowy. To właśnie toksyny są tego powodem.

Jedna łyżka stołowa oliwy z oliwek i 3 krople świeżego soku z cytryny rozwiążą problem. Pamiętaj, że konieczne jest zażycie mieszanki zaraz po przebudzeniu. Potem dopiero bierzemy prysznic i się ubieramy. Po 30 minutach zjadamy śniadanie. Rezultaty są nieopisane!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.