Odetkaj zatkany nos w mniej niż minutę

Grudzień 3, 2015

Zatkany nos to uciążliwa dolegliwość związana ze stanem zapalnym w błonie śluzowej nosa, wywołanym przez alergię lub zarazki. Każdy z nas cierpi nieraz z powodu zatkanego nosa, jednak w skrajnych przypadkach może on uniemożliwiać nam normalne funkcjonowanie.

Bardzo często zatkany nos jest pierwszym objawem przeziębienia, grypy lub innej infekcji dróg oddechowych. Może być także wywoływany przez alergie, nagłe zmiany pogody czy zanieczyszczenie powietrza.

Sam zatkany nos nie jest jednak tak uciążliwy jak towarzyszące mu bóle głowy i problemy z oddychaniem.

Główne przyczyny niedrożności nosa

Jak już wspomnieliśmy najczęściej zatkany nos ma związek z przeziębieniem, grypą  lub alergią. Poznanie przyczyny niedrożności nosa jest bardzo ważne, aby móc szybko i skutecznie uporać się z tą dolegliwością.

Katar

  • Przeziębienie: jest to jedna z najczęstszych przyczyn niedrożności nosa. Gdy dopada Cię przeziębienie, Twój nos zostaje podrażniony i zaczynasz kichać.
  • Alergie: zatkany nos może być związany z alergią, na przykład na kurz, pyłki, sól czy sierść zwierząt. Niedrożność nosa jest wywoływana reakcją obronną Twoich płuc, które starają się wchłaniać jak najmniej alergenów.
  • Zwróć uwagę czy oprócz zatkanego nosa męczy Cię także kichanie – to może pozwolić Ci określić, czy jest to alergia czy przeziębienie.
  • Zmiana pogody: nagła zmiana warunków atmosferycznych może obniżyć odporność Twojego organizmu lub uaktywnić reakcję alergiczną. Zatkany nos może być związany także z ekspozycją na silny wiatr.

Gdy już wiesz, co jest najbardziej prawdopodobną przyczyną męczącej Cię niedrożności nosa, możesz zacząć szukać najskuteczniejszego sposobu na zwalczenie tej dolegliwości.

Pamiętaj, że samo zaleczenie objawów nie wystarczy – należy przede wszystkim wyeliminować przyczynę. Już za chwilę podzielimy się z Tobą niesamowicie prostym i szybkim sposobem na zatkany nos, który nie zajmie Ci więcej niż minutę.

Dzięki tej metodzie nie będziesz potrzebować już żadnych lekarstw czy środków medycznych i zapomnisz czym jest zatkany nos.

Jak odetkać zatkany nos?

Ból zatok

Uporanie się z niedrożnością nosa i bólem zatok w zaledwie minutę może wydawać się nieprawdopodobne, jednak jest możliwe dzięki zastosowaniu tradycyjnej chińskiej metody akupresury.

Jest to metoda walki z bólem w różnych częściach ciała, którą można wykorzystać również do udrożnienia nosa.

Akupresura to metoda polegająca na uciskaniu palcami poszczególnych części ciała. Aby zabieg ten był skuteczny na zatkany nos należy stosować go co najmniej 3 razy dziennie.

  • Pierwszy punkt ucisku: małżowina uszna. Delikatnie masuj małżowinę i uciśnij 10 razy.
  • Drugi punkt ucisku: miejsce za chrząstką ucha. Uciskaj i rozluźniaj 10 razy, nie uciskając bezpośrednio chrząstki.
  • Trzeci punkt ucisku: miejsce nad grzbietem nosa, pomiędzy brwiami. Uciskaj to miejsce przez około minutę. Jest to szczególnie ważne, aby upewnić się czy w zatokach nie występuje stan zapalny lub nie jest w nich zbyt sucho.
  • Czwarty punkt ucisku: miejsce poniżej policzków, dokładnie w linii źrenic. Naciskaj i rozluźniaj tę część twarzy. Pomoże Ci to otworzyć i udrożnić zatoki.
  • Piąty punkt ucisku: dolna część nozdrzy. Umieść koniuszki palców na pod nozdrzami i masuj kolistym ruchem. Powtórz 10 razy.
WIĘCEJ DLA CIEBIE