Odetkaj zatkany nos w mniej niż minutę

15 października, 2018
Sam zatkany nosnie jest jednak tak uciążliwy, jak towarzyszące mu bóle głowy i problemy z oddychaniem.

Zatkany nos to uciążliwa dolegliwość związana ze stanem zapalnym w błonie śluzowej nosa, wywołanym przez alergię lub zarazki. Każdy z nas cierpi nieraz z powodu zatkanego nosa, jednak w skrajnych przypadkach może on uniemożliwiać nam normalne funkcjonowanie.

Bardzo często zatkany nos jest pierwszym objawem przeziębienia, grypy lub innej infekcji dróg oddechowych. Może być także wywoływany przez alergie, nagłe zmiany pogody czy zanieczyszczenie powietrza.

Główne przyczyny niedrożności nosa

Jak już wspomnieliśmy zatkany nos ma zwykle związek z przeziębieniem, grypą  lub alergią. Bardzo ważne jest, aby poznać przyczyny niedrożności nosa. Pozwoli to szybko i skutecznie uporać się z tą dolegliwością.

Zatkany nos

  • Przeziębienie: jest to jedna z najczęstszych przyczyn niedrożności nosa. Gdy dopada Cię przeziębienie, Twój nos jest podrażniony i zaczynasz kichać.
  • Alergie: zatkany nos bywa związany z alergią, na przykład na kurz, pyłki, sól czy sierść zwierząt. Reakcja obronna Twoich płuc powoduje niedrożność nosa, dzięki czemu zmniejszy się wchłanianie alergenów.
  • Zwróć uwagę czy oprócz zatkanego nosa męczy Cię także kichanie – to może pozwolić Ci określić, czy jest to alergia czy przeziębienie.
  • Zmiana pogody: nagła zmiana warunków atmosferycznych może obniżyć odporność Twojego organizmu lub uaktywnić reakcję alergiczną. Ekspozycja na silny wiatr może również skutkować zatkanym nosem.

Gdy już wiesz, jakie są najbardziej prawdopodobne przyczyny męczącej Cię niedrożności nosa, możesz zacząć szukać najskuteczniejszego sposobu na zwalczenie tej dolegliwości.

Pamiętaj, że samo zaleczenie objawów nie wystarczy – należy przede wszystkim wyeliminować przyczynę.

Już za chwilę podzielimy się z Tobą niesamowicie prostym i szybkim sposobem na zatkany nosktóry nie zajmie Ci więcej niż minutę.

Dzięki tej metodzie nie będziesz potrzebować już żadnych lekarstw czy środków medycznych i zapomnisz czym jest niedrożność nosa.

Jak odetkać zatkany nos?

Uporanie się z niedrożnością nosa ibólem zatokw zaledwie minutę może wydawać się nieprawdopodobne. Jest to jednak możliwe dzięki zastosowaniu tradycyjnej chińskiej metody akupresury.

Ból zatok

Jest to metoda walki z bólem w różnych częściach ciała, którą można wykorzystać również do udrożnienia nosa.

Przeczytaj także: Zapalenie zatok – skąd się bierze i jak się objawia

Akupresura to metoda polegająca na uciskaniu palcami poszczególnych części ciała. Aby zabieg ten był skuteczny na zatkany nos należy stosować go co najmniej 3 razy dziennie.

  • Pierwszy punkt ucisku: małżowina uszna. Delikatnie masuj małżowinę i uciśnij 10 razy.
  • Drugi punkt ucisku: miejsce za chrząstką ucha. Uciskaj i rozluźniaj 10 razy, nie uciskając bezpośrednio chrząstki.
  • Trzeci punkt ucisku: miejsce nad grzbietem nosa, pomiędzy brwiami. Uciskaj to miejsce przez około minutę. Jest to szczególnie ważne, aby upewnić się czy w zatokach nie występuje stan zapalny lub nie jest w nich zbyt sucho.
  • Czwarty punkt ucisku: miejsce poniżej policzków, dokładnie w linii źrenic. Naciskaj i rozluźniaj tę część twarzy. Pomoże Ci to otworzyć i udrożnić zatoki.
  • Piąty punkt ucisku: dolna część nozdrzy. Umieść koniuszki palców na pod nozdrzami i masuj kolistym ruchem. Powtórz 10 razy.