Niezapomniana noc poślubna: 5 pomysłów

Nie wiesz, co zrobić, by noc poślubna była perfekcyjnym przeżyciem? Te wskazówki pomogą ci ją zaplanować i cieszyć się nią w stu procentach.
Niezapomniana noc poślubna: 5 pomysłów

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Nie wiesz, co zrobić, by noc poślubna była perfekcyjnym przeżyciem? Te wskazówki pomogą ci ją zaplanować i cieszyć się nią w stu procentach.

Noc poślubna to szczególny moment po zawarciu małżeństwa. Jednak nerwy i zmęczenie mogą dać się we znaki, sprawiając, że nie potoczy się według planu. Dlatego warto mieć na uwadze parę wskazówek, które sprawią, że noc poślubna będzie naprawdę niezapomniana.

Po pierwsze, trzeba wybrać miejsce zapewniające poczucie komfortu i spokój. Dzięki temu będziecie mogli skoncentrować się wyłącznie na drugiej osobie. Oto parę wskazówek, które warto wziąć pod uwagę.

Sposoby na niezapomnianą noc poślubną

  1. Zadbajcie o elementy wystroju

Noc poślubna: przygotujcie ustronne i romantyczne miejsce z dbałością o detale.

Po ślubie i weselu następuje noc poślubna. Warto zadbać o szczegóły, by finał dnia był niezapomniany. Najpierw przyjrzyjmy się temu, na co należy zwrócić uwagę.

  • Płatki kwiatów na łóżku tworzą romantyczną atmosferę, na której zależy wam w tak szczególnym dniu. Mogą być to płatki kwiatów mających dla was wyjątkowe znaczenie.
  • Relaksująca muzyka o spokojnym rytmie i umiarkowanym natężeniu wzmocni atmosferę romantyzmu i pomoże wam się rozluźnić, by w pełni cieszyć się chwilą.
  • Przyćmione światło z możliwością regulacji, by w pokoju, zamiast całkowitej ciemności, panował romantyczny klimat.

2. Skorzystajcie z jacuzzi

W pokoju zapewne będzie znajdowało się jacuzzi. Udajcie się do niego, by cieszyć się ciepłą wodą i relaksującymi bąbelkami. To przede wszystkim czas na pocałunki, wspominanie zabawnych momentów wesela i odpoczynek po całym dniu.

Dodatkowo możecie wykorzystać tę chwilę na parę kieliszków szampana, który zapewne będzie pod ręką. W ten sposób pogłębicie stan relaksu i będziecie pełni cieszyć się bliskością drugiej osoby.

3. Trochę pikanterii

W pełni zrelaksowani, zadbajcie o zmysłową atmosferę, by rozbudzić namiętność.

Po kąpieli w jacuzzi czas na powrót do pokoju. Najpierw warto się do tego przygotować – umyć zęby, nałożyć balsam, użyć perfum, odświeżyć się i ubrać w coś seksownego. 

Przede wszystkim wybierzcie strój, w którym poczujecie się wygodnie i sexy. W ten sposób poprawicie wasze nastawienie, dodacie sobie pewności i będziecie w pełni cieszyć się nocą poślubną. Może w pokoju znajdą się nie tylko płatki kwiatów, ale też jakaś zabawka, która wprowadzi jeszcze więcej przyjemności, nowości i radości. 

4. Gra wstępna 

Najlepszy w noc poślubną jest brak pośpiechu. Macie nieograniczony czas, by cieszyć się drugą osobą tym wyjątkowym momentem. Ciesząc się atmosferą i delektując szampanem, przejdźcie do gry wstępnej.

Możecie słodko całować partnera, wylać trochę szampana na plecy i zlizać lub powoli ściągać bieliznę. Najważniejsze są pieszczoty i delektowanie się każdą chwilą oraz każdym kawałkiem ciała drugiej osoby. To przygotuje was do niezapomnianej nocy poślubnej.

5. Cieszcie się chwilą 

Cieszcie się chwilą w zmysłowej atmosferze, którą stworzyliście.

Po odbyciu uprzednich kroków, pora na oddanie się namiętności. By moment ten był niezapomniany, powinniście czuć się dobrze i pewnie w swoim ciele i nie bać się poprosić o to, co sprawia wam przyjemność i daje spełnienie.

Mamy nadzieję, że te wskazówki uczynią waszą noc poślubną niezapomnianym przeżyciem. Jednak k ażda para jest inna. Być może będziecie tak zmęczeni, że pójdziecie spać, a noc poślubną przełożycie na poranek. To zależy od was. Macie już za sobą wspaniałą noc poślubną?


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Barría Iroumé, Cristián. (2005). El matrimonio de Tobías y la sexualidad: un estudio psicológico. Teología y vida46(4), 675-697. https://dx.doi.org/10.4067/S0049-34492005000300009
  • Maier, Elizabeth, & Alonso Meneses, Guillermo. (2011). Sexo y cultura: disputando el significado del matrimonio y la familia. La ventana. Revista de estudios de género4(33), 117-150. Recuperado en 15 de febrero de 2019, de http://www.scielo.org.mx/scielo.php?script=sci_arttext&pid=S1405-94362011000100006&lng=es&tlng=es.
  • Tenorio Tovar, N. ¿ Qué tan modernos somos? El amor y la relación de pareja en el México contemporáneo. Ciencias99(099).
  • Trost, Jan, & Levin, Irene. (1999). Parejas sin domesticidad común. Desacatos, (2), 73-86. Recuperado en 15 de febrero de 2019, de http://www.scielo.org.mx/scielo.php?script=sci_arttext&pid=S1607-050X1999000200005&lng=es&tlng=es.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.