Nieświeży oddech? Są na to sposoby!

Nieświeży oddech? Są na to sposoby!

Ostatnia aktualizacja: 28 stycznia, 2021

Jest niewiele sytuacji, które są tak nieprzyjemne i niewygodne, jak rozmowa z kimś kto ma nieświeży oddech. Jeżeli należysz do tych osób, to zdajesz sobie sprawę jak wstydliwy jest to problem. Jeżeli guma do żucia już Ci nie pomaga, wypróbuj nasze sposoby na nieświeży oddech.

Nieświeży oddech – zacznij od nici dentystycznej!

Szczotkowanie zębów należy do naszych codziennych czynności. Ale, niestety, nie wszyscy używamy nici dentystycznej. Bez niej, resztki jedzenia pozostają między zębami i są odżywką dla bakterii zamieszkujących jamę ustną. To tylko pogarsza Twoją sytuację. Sama szczotka i pasta nie wystarczą.

Podczas mycia zębów nie zapominaj o języku. Używaj specjalnej szczoteczki do tego przeznaczonej.

Pij większe ilości wody

Wiele osób nawet nie bierze tego pod uwagę, ale nieodpowiednie nawodnienie organizmu i nieświeży oddech idą w parze. Upewnij się, że wypijasz co najmniej 2 litry wody dziennie.

Picie wody na czczo

Woda jest odpowiedzialna za transport bakterii z jamy ustnej. Jeżeli nie pijasz jej wystarczająco często, bakterie się rozmnażają.

Im więcej pijasz wody, tym więcej będziesz mieć śliny. To właśnie ślina, dzięki wysokiej zawartości tlenu, pomaga wyeliminować bakterie.

Szukaj produktów bogatych w cynk

Twierdzisz, że utrzymujesz zdrową i zróżnicowaną dietę? Dobrze się zastanów, bo może wcale tak nie jest. Regularne spożycie produktów takich jak orzechy, chude mięsa, nasiona i kakao, mogą pomóc Ci zwalczyć nieświeży oddech.

Wszystko to ze względu na zawarty w nich cynk. Pomaga uniknąć nadmiaru bakterii w jamie ustnej. Wiele produktów do higieny dentystycznej posiadają go w swoim składzie.

Pamiętaj o probiotykach

Układ trawienny, który nie pracuje tak, jak należy, jest przepełniony toksynami powodującymi nieświeży oddech. Unikniesz tego problemu, jeżeli włączysz do swojej diety odpowiednią ilość probiotyków. Najlepsze są te naturalne, obecne w produktach takich jak jogurty i sery.

Jogurt naturalny na nieświeży oddech

Jeżeli masz uczulenie na produkty mleczne, możesz kupić suplementy z probiotykami. Dostępne w aptekach i sklepach ze zdrową żywnością.

Staraj się utrzymać zrównoważoną dietę

Dieta, która nie zawiera zbędnych ilości węglowodanów, tłuszczów i protein, pomoże Ci zlikwidować nieświeży oddech. Niektóre produkty, takie jak na przykład szparagi, zawierają ketony, które pozostają w jamie ustnej i przyczyniają się do powstawania problemu.

Postaraj się, żeby Twoja dieta zawierała:

Warzywa i owoce kruche są najlepszym rozwiązaniem. Zjadane na surowo, czyszczą zęby i język w sposób naturalny.

Koniecznie rzuć palenie

Palenie jest okropnym nawykiem. Nie tylko sprawia, że Twoje zęby żółkną i wysusza jamę ustną, ale też pozostawia po sobie bardzo nieświeży oddech. Resztki nikotyny przechodzą do naczyń krwionośnych i uniemożliwiają powstawanie śliny. Pamiętaj, że to właśnie ślina jest odpowiedzialna za zwalczanie bakterii.

Te proste sztuczki pomogą Ci zwalczyć tę okropną dolegliwość, jaką jest nieświeży oddech. Nie zapomnij też o częstym odwiedzaniu dentysty!

To może Cię zainteresować ...
Wyeliminuj przykry zapach z ust, dzięki tym 3 płukankom
Krok do Zdrowia
Przeczytaj na Krok do Zdrowia
Wyeliminuj przykry zapach z ust, dzięki tym 3 płukankom

Przykry zapach z ust to niegroźna, ale bardzo uciążliwa dolegliwość. Na szczęście można się jej pozbyć przy pomocy naturalnych płukanek do ust.


Treść niniejszej publikacji ma charakter wyłącznie informacyjny. W żadnym wypadku nie może ona służyć postawieniu lub zastąpieniu diagnozy lekarskiej, samego leczenia lub zaleceń specjalisty. W razie pytań lub wątpliwości należy skonsultować się z zaufanym specjalistą i uzyskać jego zgodę przed rozpoczęciem jakiejkolwiek procedury.