Nieświeży oddech i przykry zapach ciała - zwalcz je!

Codzienne pijanie tego naturalnego soku oraz odpowiednie dbanie o higienę może pomóc w wyeliminowaniu bakterii, które powodują przykry zapach.
Nieświeży oddech i przykry zapach ciała - zwalcz je!
Karla Henríquez

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Karla Henríquez.

Ostatnia aktualizacja: 23 sierpnia, 2022

Nieświeży oddech oraz nieprzyjemny zapach ciała jest dosyć niekomfortowy zarówno dla osób, które na niego cierpią, jak i również dla otoczenia. Przyczyną jest zwykle zaniedbywanie higieny osobistej, zdarza się jednak, że zawiniły hormony, infekcje lub pewne schorzenia. Nieświeży oddech oraz inne przykre zapachy można zwalczyć naturalnie.

Wiele osób myśli, że pocenie się jest głównym powodem niemiłego zapachu. Jednak często stoją za tym bakterie z innych źródeł. Jeżeli dodamy do tego ilość toksyn, na które jesteśmy narażeni, musimy być świadomi faktu, że w ten czy inny sposób ten problem może dotknąć nas wszystkich.

Na szczęście istnieją zdrowe produkty oraz nawyki, które pomagają nam im zapobiegać lub z nimi walczyć.

Spośród wielu opcji wybraliśmy naturalny sok, którego oczyszczające oraz przeciwbakteryjne właściwości neutralizują nieświeży oddech i przykry zapach wydzielany przy poceniu się.

Poniżej powiemy Ci co to za sok oraz jak przygotować go w domu w kilku prostych krokach. Wypróbuj!

Naturalny sok na nieświeży oddech oraz przykry zapach ciała

Ten naturalny sok walczący z przykrymi zapachami ciała to połączenie zielonych jabłek, sody oczyszczonej, pietruszki oraz innych alkaicznych produktów. Zapobiegają one kwasowości oraz rozwoju bakterii.

Chociaż nie jest to jedyne rozwiązanie tego problemu, to świetna pomoc dla tych, którzy pomimo prawidłowej higieny, nadal muszę walczyć z nieprzyjemnym zapachem.

Pocenie się

Swoje główne zalety zawdzięcza on swoim związkom przeciwutleniaczy i właściwościom oczyszczającym. Podczas trawienia poprawiają one usuwanie toksyn oraz regulują funkcje hormonalne i metaboliczne.

Ponadto, sok ten działa antybakteryjnie oraz przeciwwirusowo, co zapobiega warunkom rozwoju drobnoustrojów w jamie ustnej i na skórze. 

Jego składniki minimalizują również nieświeży oddech, który jest spowodowany spożywaniem cebuli, czosnku oraz podobnej żywności.

Jak przygotować sok neutralizujący przykry zapach

Ten naturalny produkt, który neutralizuje nieświeży oddech i nieprzyjemne zapachy ciała działa inaczej na każdy organizm, zależnie od przyczyn problemu. Pamiętaj, że jego składniki posiadają oczyszczające właściwości, które stymulują funkcjonowanie wątroby, jelita grubego i nerek.

Zielony sok na nieświeży oddech

Oznacza to, że poza eliminowaniem bakterii odpowiedzialnych za przykry zapach, poddają Twoje ciało detoksykacji.

Najlepsze jest to, że jest niskokaloryczny i zawiera dużo błonnika, witamin i minerałów, niezbędnych dla utrzymania zdrowej diety.

Składniki

 • 1 zielone jabłko
 • 2 liście mięty
 • 1 pęczek pietruszki
 • sok z 2 cytryn
 • 1 łyżeczka sody oczyszczonej (5 g)
 • 1 szklanka wody (250 ml)

Sposób przygotowania

 • Dokładnie opłucz jabłko, następnie pokrój je na kawałki i usuń pestki.
 • Opłucz miętę i pietruszkę oraz posiekaj, aby łatwiej się zmiksowała.
 • Umieść wszystkie składniki w blenderze, włącznie z wodą i sokiem z cytryny oraz miksuj przez około 3 minuty.
 • Upewnij się, że nie ma w napoju żadnych grudek, następnie podawaj go bez odcedzania.
 • Pij sok zaraz po przygotowaniu, aby nie stracił żadnych ze swoich właściwości.
 • Najlepiej pijać go każdego ranka, przed śniadaniem.

Kilka wskazówek

Aby wyeliminować nieświeży oddech, pijaj ten sok przed śniadaniem oraz po zjedzeniu ostrego posiłku.

Aby lepiej skorzystać z jego zalet, stwórz dwutygodniowy plan detoksu i pijaj powyższy napój codziennie przed śniadaniem. Jednocześnie unikaj przetworzonej żywności, mąki, cukru oraz innych substancji, które mogą zwiększyć poziom toksyn w Twoim organizmie.

Przykry zapach

Zaleca się również pić większej ilości wody, aby poprawić detoksykację każdego z organów. Dodatkowo warto przejrzeć produkty higieniczne i przeanalizować nasze nawyki, by stwierdzić czy skutecznie walczymy z odorem. 

Poziom pH naszej skóry może się zmieniać zależnie od składu chemicznego pewnych perfum i dezodorantów, co ułatwia rozprzestrzenianie się bakterii, a w konsekwencji pojawienie się przykrego zapachu.

Jeżeli nic nie pomaga, skonsultuj się z lekarzem, aby znaleźć źródło tego dyskomfortu oraz najlepszą kurację.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.