Niechciane owłosienie – usuń je i wygładź skórę

Niechciane owłosienie w różnych rejonach ciała to problem, na który poszukuje rozwiązania wiele kobiet .

Większość osób postrzega stale rosnące niechciane owłosienie jako nieatrakcyjne.  Istnieje jednak wiele produktów i technik, aby usunąć niechciane owłosienie i sprawić, by skóra była promienna i gładka.

Usuwanie włosów przy pomocy wosku lub lasera to dwie z najpopularniejszych metod – niechciane owłosienie znika w kilka sekund. Jednak sposoby te są kosztowne i mogą być bolesne, nie wspominając już o podrażnieniu skóry.

Na szczęście istnieją też alternatywne metody, aby niechciane owłosienie zniknęło – zwłaszcza z miejsc takich, jak twarz, czy obszar nad górną wargą.

Niechciane owłosienie na twarzy – naturalny sposób na jego usunięcie

Niechciane owłosienie twarzy powinno być usuwane techniką, która będzie łagodna dla skóry, gdyż twarz to obszar wymagający szczególnie delikatnego traktowania, aby uniknąć podrażnienia i zniszczenia skóry.

Naturalne remedium, które opiszemy, pochodzi z Bliskiego Wschodu, gdzie kobiety już od lat używają tej mikstury mając na celu dwie rzeczy: usunąć niechciane owłosienie oraz wygładzić i zregenerować skórę.

Aby przyrządzić miksturę, będziesz potrzebować zaledwie trzech produktów: miodu, soku z cytryny i płatków owsianych. Składniki te są znane jako bogate źródło przeciwutleniaczy, witamin i minerałów, które odżywiają skórę.

 • Płatki owsiane to składnik nawilżający, pomocny w zwalczaniu suchości skóry, regulujący pH skóry i działający jako naturalny środek złuszczający pomocny w usunięciu martwych komórek.
 • Sok z cytryny pomaga rozjaśnić skórę, głęboko ją oczyścić, jak również zwalczyć porost niechcianego owłosienia.
 • Miód z kolei działa jako naturalny środek nawilżający, dostarczając skórze mnóstwa antyoksydantów i witamin, co czyni go popularnym składnikiem produktów kosmetycznych do pielęgnacji twarzy.

Świadome odżywczych właściwości wymienionych wyżej trzech składników, kobiety z Bliskiego Wschodu używają tej idealnej kuracji, by usunąć niechciane owłosienie z okolic twarzy oraz zapobiec przedwczesnemu starzeniu się i zachować promienną skórę.

Zobacz też: Nadmierne owłosienie – sposoby usuwania

Jak przyrządzić naturalne remedium na niechciane owłosienie?

Płatki owsiane

To naturalne remedium jest łatwe do przyrządzenia i z racji swojej wysokiej skuteczności w usuwaniu owłosienia twarzy, staje się coraz popularniejsze.

Składniki

 • 2 łyżki stołowe miodu
 • 2 łyżki stołowe soku z cytryny
 • 1 łyżka stołowa organicznych płatków owsianych

Przygotowanie

 • Zmieszaj wszystko w pojemniku tak, aby uzyskać lepką pastę.
 • Nałóż mieszankę na obszary, z których chcesz usunąć włosy.
 • Wcieraj miksturę delikatnymi okrężnymi ruchami podobnie, jak wtedy, gdy złuszczasz skórę.
 • Aby całkowicie usunąć owłosienie, masuj pod włos.
 • Na zakończenie nałóż na skórę nawilżający krem.
 • Dla uzyskania najlepszych rezultatów i utrzymania gładkiej skóry, powtarzaj kurację 2-3 razy w tygodniu.

Należy wziąć pod uwagę, że to naturalne remedium działa różnie w zależności od typu skóry, więc najprawdopodobniej uzyskane efekty będą nieznacznie się różniły.

Niektóre kobiety, wypróbowując tę metodę, zauważyły rezultaty już od tygodnia do dwóch po rozpoczęciu kuracji. Inne, aby zauważyć jakiekolwiek rezultaty, musiały stosować ją przez miesiąc.

Właściwości składników użytych do tej kuracji spowodują, że owłosienie twarzy będzie cieńsze, mniej widoczne i wolniej odrastające. Z tego powodu zalecamy stosowanie powyżej opisanego środka nawet, gdy włosy zostały już usunięte.

Ponieważ jest to remedium w stu procentach naturalne, pamiętaj, że – w przeciwieństwie do metod bardziej inwazyjnych – na efekty będzie trzeba poczekać nieco dłużej. Jednakże największą korzyścią będzie, że naturalne składniki są zarówno odżywcze, jak i delikatne – co sprawi, że Twoja skóra będzie gładka i promienna. 

Podobnie jak w przypadku tradycyjnych metod usuwania owłosienia, zawsze istnieje niewielkie ryzyko podrażnienia i reakcji alergicznej. Jednakże warto spróbować naturalnych środków i cieszyć się wszystkimi wypływającymi z tego korzyściami.

Polecamy też artykuł: Domowy wosk do depilacji

WIĘCEJ DLA CIEBIE