Niechciane owłosienie - usuń je i wygładź skórę

Większość osób postrzega stale rosnące niechciane owłosienie jako nieatrakcyjne. Istnieją jednak sposoby, by je usunąć i sprawić, że skóra odzyska gładkość!
Niechciane owłosienie - usuń je i wygładź skórę

Napisany przez Carolina Betancourth

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Niechciane owłosienie w różnych rejonach ciała to problem, na który stale poszukujemy rozwiązań.

Większość z nas postrzega stale rosnące, niechciane owłosienie jako nieatrakcyjne i po prostu nieestetyczne. Istnieje jednak wiele produktów i technik, aby usunąć włoski i sprawić, by skóra była promienna i idealnie gładka.

Usuwanie włosów przy pomocy wosku lub lasera to dwie z najpopularniejszych metod. Za ich sprawą niechciane owłosienie znika w kilka sekund! Jednak sposoby te są kosztowne i mogą być bolesne. Nie wspominając już o tym, jakie wywołują podrażnienie skóry.

Na szczęście istnieją też alternatywne metody, aby niechciane owłosienie zniknęło szybko i na dość długo. Mamy tu na myśli zwłaszcza miejsca takie jak twarz czy “wąsik” nad górną wargą.

Niechciane owłosienie na twarzy – naturalna depilacja

Niechciane owłosienie twarzy powinno być usuwane możliwie najłagodniejszą techniką. Musi ona być łagodna dla skóry, gdyż twarz to obszar wymagający szczególnie delikatnego traktowania. W ten sposób unikniemy podrażnienia i uszkodzenia skóry.

Naturalne remedium, które opiszemy, pochodzi z Bliskiego Wschodu. Tam kobiety już od lat używają pewnej mikstury, mając na celu dwie rzeczy: usunąć niechciane owłosienie oraz wygładzić i zregenerować skórę.

Aby przyrządzić tę orientalną miksturę, będziesz potrzebować zaledwie trzech produktów. Zaopatrz się w miód, sok z cytryny i płatki owsiane. Składniki te są znane jako bogate źródło przeciwutleniaczy, witamin i minerałów. Ponadto wspaniale odżywiają one skórę!

 • Płatki owsiane to składnik nawilżający bardzo pomocny w zwalczaniu suchości skóry. Co więcej, pomaga on regulować pH skóry oraz wykazuje działanie złuszczające – szczególnie pomocne w usuwaniu martwych komórek naskórka.
 • Sok z cytryny pomaga rozjaśnić skórę oraz głęboko ją oczyścić. Co ciekawe, pomaga również zwalczyć niechciane owłosienie na ciele.
 • Miód z kolei działa jako naturalny środek nawilżający, dostarczając skórze mnóstwa antyoksydantów i witamin, co czyni go popularnym składnikiem produktów kosmetycznych do pielęgnacji twarzy.

Świadome odżywczych właściwości wymienionych wyżej trzech składników kobiety z Bliskiego Wschodu używają tej idealnej kuracji, by usunąć niechciane owłosienie z okolic twarzy, a także aby zapobiec przedwczesnemu starzeniu się i zachować promienną skórę.

Jak przyrządzić naturalne remedium na niechciane owłosienie?

Płatki owsiane

To naturalne remedium jest bardzo łatwe do przyrządzenia. A z racji swojej wysokiej skuteczności w usuwaniu owłosienia twarzy staje się coraz popularniejsze na całym świecie.

Składniki

 • 2 łyżki stołowe miodu
 • 2 łyżki stołowe soku z cytryny
 • 1 łyżka stołowa organicznych płatków owsianych

Przygotowanie

 • Zmieszaj wszystko w niewielkim naczyniu tak, aby uzyskać lepką pastę.
 • Nałóż mieszankę na obszary, z których chcesz usunąć włosy.
 • Wcieraj miksturę delikatnymi, okrężnymi ruchami podobnie jak wtedy, gdy złuszczasz skórę.
 • Aby całkowicie usunąć owłosienie, masuj pod włos.
 • Na zakończenie nałóż na skórę krem nawilżający.
 • Dla uzyskania najlepszych rezultatów i utrzymania gładkiej skóry, powtarzaj kurację 2-3 razy w tygodniu.

Kilka przydatnych wskazówek

Należy wziąć pod uwagę, że to naturalne remedium działa różnie w zależności od typu skóry, więc najprawdopodobniej uzyskane efekty będą nieznacznie się różniły u każdej kobiety.

Niektóre panie wypróbowując tę metodę, zauważyły rezultaty już od tygodnia do dwóch po rozpoczęciu kuracji. Inne, aby dostrzec jakiekolwiek efekty, musiały stosować ją przez miesiąc.

Właściwości składników użytych do tej kuracji spowodują, że owłosienie twarzy będzie delikatniejsze, mniej widoczne i wolniej odrastające. Z tego powodu zalecamy stosowanie powyżej opisanego środka nawet wtedy, gdy włoski już zniknęły.

Ponieważ jest to remedium w stu procentach naturalne, pamiętaj, że – w przeciwieństwie do metod bardziej inwazyjnych – na efekty będzie trzeba poczekać nieco dłużej.

Jednakże największą korzyścią ze stosowania tej metody jest to, że naturalne składniki są zarówno odżywcze, jak i delikatne – co sprawi, że Twoja skóra będzie gładka i promienna. 

Podobnie jak w przypadku tradycyjnych metod usuwania owłosienia, zawsze istnieje niewielkie ryzyko podrażnienia i reakcji alergicznej. Jednakże warto spróbować naturalnych środków i cieszyć się wszystkimi płynącymi z tego korzyściami.

Polecamy też artykuł: Domowy wosk do depilacji


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.