Naturalne środki na pajączki na nogach
Czy masz pajączki na nogach? Odnosimy się do tych małych żyłek o fioletowym lub czerwonawym odcieniu, które rysują na skórze wzory podobne do gałęzi. Są irytujące, bolesne i sprawiają problemy, gdy chcesz pokazać nogi.
Niektóre osoby uciekają się do operacji, jednak istnieją pewne naturalne środki na pajączki, które mogą pomóc. I o tym porozmawiamy w tym artykule.
Pajączki na nogach – jak powstrzymać ich pojawianie się
Pojawiają się na kostkach, łydkach i mięśniach. Ogólnie rzecz biorąc, ich pojawienie się jest spowodowane trzema czynnikami: dziedziczeniem genetycznym, złym krążeniem lub złymi nawykami związanymi ze stylem życia (niewłaściwa dieta, siedzący tryb życia…). To prawda, że czasami możesz mieć żylaki, a dopiero potem pajączki na nogach, ale często pojawiają się w pierwszej kolejności.
W takim przypadku warto zacząć stosować odpowiednie metody, aby im zapobiec. Sprawdź więc poniższe środki zaradcze na pajączki na nogach.
1. Zimna kąpiel dla Twoich nóg
Przeczytaj także: Depresja po zerwaniu – leczenie i wsparcie
Bardzo skutecznie działa kąpiel z rana. Kiedy się obudzisz i weźmiesz prysznic, poświęć 5 minut na spłukanie nóg zimną woda. Możesz nawet namoczyć ręcznik w zimnej wodzie i owinąć nim nogi. W rezultacie pozbędziesz się zapalenia wywołane przez pajączki na nogach. Poprawisz także krążenie i zaczniesz poranek z przyjemnym uczuciem ulgi.
Polecamy stosować każdego dnia.
2. Nie zapomnij o przeciwutleniaczach
Wieny już, że dobrze zacząć dzień od zimnego prysznica na nogi. Ale co powiesz na codzienne picie soku pomarańczowego? Doskonały pomysł. Przeciwutleniacze są niezbędne, aby poprawić krążenie, dotlenić krew i tonizować skórę. Nie zapomnij włączyć cytryn, grejpfrutów, truskawek, malin, pomidorów, kiwi itp. do swojej diety jako lekarstwa na pajączki na nogach.
3. Śpij z nogami do góry
Unieś je tylko trochę. Pod stopy podłóż poduszkę, aby były lekko uniesione, co w efekcie ułatwi krążenie i zapobiegnie intensywnemu pojawianiu się pajączków.
Przeczytaj także: Jak walczyć z łysieniem za pomocą naturalnych rozwiązań
4. Remedium z octu jabłkowego
Czy to cię zaskoczyło? Ocet jabłkowy to niesamowity środek tonizujący i rozluźniający mięśnie. Tym samym reaktywuje twoje krążenie. Co musisz zrobić? To bardzo proste, weź szmatkę i nasącz ją octem jabłkowym, a następnie nałóż na obszar, w którym masz pajączki na nogach. Zostaw na skórze na 20 minut. Jeśli powtarzasz zabieg codziennie, powinny stać się mniej widoczne.
5. Awokado i dzika róża
Po prostu idealne połączenie. Ten środek zaleca się szczególnie po każdym woskowaniu. Pomoże złagodzić i uspokoić skórę, a także reaktywować krążenie. Istnieją bardzo drogie kremy, które zawierają te same składniki, więc być może lepiej po prostu poszukaj olejku eterycznego z dzikiej róży.
To bardzo popularny składnik, więc łatwo będzie go znaleźć w sklepach zielarskich, a nawet w aptekach. Jest szeroko stosowany w celach kosmetycznych i daje bardzo dobre wyniki na skórze. W połączeniu z awokado jest po prostu świetny na pajączki na nogach. Pamiętaj, aby nakładać go za każdym razem, gdy używasz wosku.
Jak zrobić krem:
- Będziesz potrzebować pół awokado i 10 kropli olejku z dzikiej róży.
- Zacznij od uzyskania miąższu z połowy awokado. Będziesz potrzebować najbardziej zielonej części, która jest przyczepiona do pestki awokado, ponieważ ma ona najlepsze właściwości lecznicze.
- Włóż do naczynia i dodaj 10 kropli olejku z dzikiej róży.
- Następnie spróbuj uzyskać dobrze wymieszaną papkę, którą nałożysz na skórę.
Gdy krem będzie gotowy, nałóż go na najbardziej problematyczne miejsca na nogach, w których często pojawiają się pajączki. Ważne jest, aby nakładać go od dołu do góry delikatnymi kolistymi ruchami w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.
Nie usuwaj go od razu. Należy pozostawić krem na 15 minut, aby skóra go wchłonęła.
Po tym czasie spłucz go zimną wodą. Zobaczysz, jak działa na Twoją skórę, pielęgnuje ją i nawilża To skuteczny środek na pajączki na nogach, zapobiegający również ich pojawianiu się.
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Bergan, J. (2007). The Vein Book. The Vein Book. https://doi.org/10.1016/B978-0-12-369515-4.X5000-5
- Zou, Z., Xi, W., Hu, Y., Nie, C., & Zhou, Z. (2016). Antioxidant activity of Citrus fruits. Food Chemistry. https://doi.org/10.1016/j.foodchem.2015.09.072
- Ilyasoǧlu, H. (2014). Characterization of rosehip (Rosa canina L.) seed and seed oil. International Journal of Food Properties. https://doi.org/10.1080/10942912.2013.777075
- Cowan, A. K., & Wolstenholme, B. N. (2015). Avocado. In Encyclopedia of Food and Health. https://doi.org/10.1016/B978-0-12-384947-2.00049-0