Nasiona chia i sok z cytryny – Samo zdrowie

· Maj 27, 2018
Czy wiedziałeś że możesz poprawić kondycję swoich kości i stawów dzięki minerałom, antyoksydantom i witaminom znajdującym się z związku chia z sokiem z cytryny? Dowiedz się więcej w tym artykule.

Nasiona Chia i sok z cytryny stanowią bardzo zdrowe połączenie, mianowicie działają jak lekarstwo. Stało się bardzo popularne dzięki wysokiej zawartości niezbędnych substancji odżywczych i właściwościom leczniczym.

To odświeżający napój działający moczopędnie, który jednocześnie oczyszcza organizm z toksycznych substancji. Oprócz przyspieszenia eliminacji toksyn z ciała, pomaga także w zdrowy sposób redukować wagę.
Co więcej, zawiera także znaczne ilości antyoksydantów, które chronią twoje komórki przed stresem oksydacyjnym i negatywnym wpływem wolnych rodników.

Prowadzi to do zmniejszenia ryzyka wystąpienia wielu chronicznych chorób. To połączenie jest także źródłem podstawowych aminokwasów oraz kwasów tłuszczowych, które dodają tobie energii do intensyfikacji funkcji fizycznych i mentalnych. Dzięki zawartości błonnika, jest świetne dla podtrzymania prawidłowego trawienia i kontrolowania wzrostu cholesterolu.

Ponieważ wiele osób chce włączyć je do swojej diety, postanowiliśmy dokładnie opisać płynące z tego korzyści, jak również przedstawić prosty przepis na nasiona chia i sok z cytryny. Dowiedz się więcej na ten temat!

Zadbaj o swój układ krążenia = Nasiona chia i sok z cytryny

Przede wszystkim picie chia z sokiem z cytryny jest świetnym sposobem na ochronę układu krążenia. Połączenie to zawiera przecież kwasy tłuszczowe Omega-3, kontrolujące wysokie ciśnienie i stany zapalne.

Te zdrowe tłuszcze, w połączeniu z antyoksydantami, powodują, że oczyszczanie arterii i kontrolowanie ciśnienia krwi staje się łatwiejsze.

Nasiona chia i sok z cytryny ma korzystny wpływ na serce

Pomaga w utracie wagi

Następnie jedną z najbardziej interesujących korzyści jakie daje to połączenie jest możliwość regulowania apetytu i pomoc w utracie wagi. Dietetyczny błonnik i antyoksydanty przyspieszają eliminację tkanki tłuszczowej. Co więcej, zapobiegają jej odkładaniu się.

Dba o zdrowe trawienie

Regularne spożywanie tego zdrowego napoju to świetna alternatywa dla zwalczania problemów trawiennych, takich jak zaparcia zespół jelita wrażliwego. Zawarty w nim dietetyczny błonnik przyspiesza eliminację toksyn, kontroluje stany zapalne oraz zwiększoną kwasowość.

Zdrowie układu trawiennego

Oprócz tego, podstawowe składniki odżywcze są idealne dla ochrony delikatnej flory jelit.

Dodaje energii

Jeśli rozpoczniesz swój dzień z napojem z nasion chia i sokiem z cytryny, możesz znacząco polepszyć poziom swojej produktywności.

Te dwa składniki pomogą ci w utrzymywaniu funkcji mentalnych i fizycznych na odpowiednim poziomie.

Chroni zdrowie twoich kości

Poza antyoksydantami i proteinami, ten środek zapewnia dużą dawkę podstawowych minerałów, które pomagają utrzymać nasze kości w dobrym zdrowiu. To dobre źródło wapnia – minerału, który wzmacnia twoje kości i zapobiega ich przedwczesnemu niszczeniu.

kręgosłup

Zawiera także potas i magnez. Są one niezbędne by zapobiegać stanom zapalnym i uszkodzeniom związanym ze starzeniem się.

Przynosi ulgę w bólu

Jeśli cierpisz na powracające bóle mięśni lub stawów, ta mieszanka nasion chia i soku z cytryny może być twoim wielkim sprzymierzeńcem w walce z nimi. Ma to związek z zawartymi w niej kwasami Omega-3 oraz podstawowymi aminokwasami. Działają jak silny środek przeciwzapalny, który redukuje ból.

Zapobiega odwodnieniu

Picie tego napoju każdego dnia jest naturalnym i zdrowym sposobem na uniknięcie odwodnienia i stanów z tym związanych. Zarówno nasiona chia jak i sok z cytryny zwierają ważne minerały, które pomagają uzupełnić elektrolity w twoim ciele w czasie utraty dużej ilości płynów.

Odwodnienie

Jak go przyrządzić

Jeśli chcesz zacząć cieszyć się tym wspaniałym lekarstwem, wykonaj tych kilka kroków by go przyrządzić we własnym domu:

Składniki:

  • 1 łyżka nasion chia (10 gram),
  • Szklanka wody (200 ml),
  • Sok z połowy cytryny,
  • 1 łyżka miodu (25 gram, opcjonalnie)

Przygotowanie:

  • Dodaj nasiona chia do szklanki wody i pozwól im nasiąknąć przez jedną lub dwie godziny, aż do uzyskania żelowej konsystencji.
  • Wyciśnij sok z cytryny i dodaj go do napoju.
  • Jeśli chcesz, możesz zblendować napój dla gładkiej konsystencji.
  • Jeśli chcesz posłodzić swój napój, dodaj łyżkę miodu.

Sposób spożywania:

  • Pij jedną szklankę nasion chia i soku z cytryny w połowie ranka.
  • Opcjonalnie, możesz powtórzyć to przed każdym głównym posiłkiem.

Jesteś gotowy spróbować to sam? Jeśli nie miałeś jeszcze okazji spróbować tego naturalnego napoju zrób go w domu by sprawdzić, jak dobrze się po nim poczujesz!