Woda z chia i cytryną dla każdej kobiety

Woda z cytryną i nasionami chia dostarcza witaminy, wapń, białka oraz antyoksydanty. Ponadto jest sycąca i pomaga kontrolować poziom cukru we krwi. Wypróbuj ją już dziś!
Woda z chia i cytryną dla każdej kobiety

Ostatnia aktualizacja: 25 lipca, 2022

Woda z cytryną i nasionami chia to zdrowy i łatwy w przygotowaniu naturalny środek, który przynosi organizmowi kobiety niespodziewane korzyści. Wystarczy tylko nauczyć się go pić regularnie każdego ranka.

Jednym z czynników, który najbardziej nas interesuje jest fakt, że dzięki bogactwu naturalnych składników odżywczych i antyoksydantów, naturalny napój z nasionami chia jest doskonałym sprzymierzeńcem w walce z przedwczesnym starzeniem się organizmu.

Co więcej, woda z cytryną i nasionami chia pomaga utrzymać prawidłową masę ciała. Napój ten jest zatem idealny dla zdrowia i urody kobiet. Jesteśmy przekonani, że jeśli tylko spróbujesz, będziesz zachwycona. Poznaj dziś z nami jego najważniejsze właściwości.

Woda z cytryną i nasionami chia – duża dawka wapnia

Zwykle kiedy mówimy o produktach, które dostarczają organizmowi wapnia, przychodzą nam na myśl produkty mleczne. Jest to jednak nieprawidłowe myślenie – istnieje wiele produktów znacznie bogatszych w wapń niż mleko i przetwory mleczne.

Odżywczy napój z nasionami chia

Warto zatem zapamiętać poniższe informacje:

 • Owoce bogate w witaminę C (na przykład cytryna) pomagają w syntezie i utrzymaniu odpowiedniego poziomu wapnia w organizmie.
 • Chociaż cytryna dostarcza organizmowi niewiele energii, jest niezwykle bogatym źródłem witamin i składników odżywczych. Fakt ten sprawia, że jest to jeden z najzdrowszych owoców, jakie możemy codziennie spożywać.
 • Z kolei, ziarna chia (znane również pod nazwą szałwii hiszpańskiej) są niezwykle bogate w liczne minerały, zwłaszcza w potas i wapń.
 • Warto dodać, że nasiona chia są uważane za jeden z super produktów żywnościowych (superfood) ze względu na ogromną zawartość białka. Bez wątpienia są one najlepszym suplementem diety dla kobiet w okresie pomenopauzalnym.

Woda z cytryną i nasionami chia dla utrzymania prawidłowej masy ciała

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, woda z cytryną i nasionami szałwii hiszpańskiej bardzo korzystnie wpływa na zdrowie kobiet.

Powinnyśmy zatem widzieć w nich sposób na poprawę codziennej diety, dzięki czemu poprawimy wiele podstawowych funkcji organizmu.

 • Napój sam w sobie nie sprawi, że zrzucisz zbędne kilogramy z brzucha i bioder, skutecznie wspomaga jednak dietę odchudzającą i ułatwia kontrolowanie głodu i chęci podjadania.
 • Według artykułu opublikowanego w czasopiśmie American Society for Nutrition nasiona chia, ze względu na właściwości sycące, pozwalają na zachowanie prawidłowej masy ciała.
 • Doskonale łagodzą chęci na podjadanie i zapobiegają wilczym napadom głodu.
 • Połączenie nasion szałwii hiszpańskiej z ciepłą wodą i sokiem z cytryny tworzy naturalny środek, który doskonale reguluje poziom cukru we krwi, oczyszcza organizm z toksyn i szkodliwych substancji oraz dba o prawidłową pracę jelit.
 • Nasiona chia są cennym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3, błonnika antyoksydantów, białka i minerałów. Są w stanie „rozbijać” zgromadzone w organizmie złogi tłuszczu.
 • Jedną z cech, które czynią nasiona szałwii hiszpańskiej sprzymierzeńcami szczupłej sylwetki i zdrowia, jest to, że są one w stanie w połączeniu z wodą zwiększyć swoją objętość 10-krotnie. Jakie korzyści niesie to ze sobą?
 • Nasiona zapobiegają odwodnieniu i poprawiają wchłanianie substancji odżywczych z elektrolitów. Dzięki dużej zawartości cynku dostarczają więcej energii do mięśni, zwiększając ich wydajność i utrzymując prawidłowy poziom tłuszczów.
 • Warto zapamiętać, że woda z cytryną i nasionami chia przynosi najwięcej korzyści o poranku: zwalcza stany zapalne, obrzęk i dodatkowo dba o zdrowie układu sercowo-naczyniowego.

Woda z cytryną i nasionami chia – eliksir młodości

Zdrowy, wolny od toksyn i w pełni odżywiony organizm jest synonimem dobrego samopoczucia i zewnętrznego piękna.

Należy pamiętać, że czynniki, takie jak stres, promienie UV, zanieczyszczenie środowiska czy nieodpowiednia dieta sprzyjają przedwczesnemu starzeniu się organizmu.

Ten prosty nawyk spożywania każdego ranka szklanki wody z cytryną i nasionami chia zadba o naszą urodę, stawiając czoło bezlitośnie upływającemu czasowi.

Nasiona szałwii hiszpańskiej mają wysokie stężenie fenoli (antyoksydantów). Jeśli dodatkowo dołączymy do nich sok z cytryny, nasz organizm skuteczniej będzie walczył z wolnymi rodnikami.

 • Zawarte w cytrynie i nasionach chia antyoksydanty wspomagają regenerację uszkodzonych komórek skóry, walczą ze stanami zapalnymi oraz poprawiają napięcie skóry.

Jak przygotować napój?

Składniki

 • 5 g nasion chia
 • 1 ½ szklanki wody (300 ml)
 • mała cytryna
 • łyżka miodu (25 g)

Sposób przygotowania

 • Jak w przypadku każdego innego napoju z wykorzystaniem nasion szałwii hiszpańskiej, należy wcześniej zalać je połową szklanki wody (100 ml) i odstawić na godzinę, aby wystarczająco nasiąknęły.
 • Po godzinie zaważysz, że przekształciły się w charakterystyczną „galaretę”.
 • Kolejnym krokiem jest wyciśnięcie soku z cytryny i zmieszanie go ze szklanką wody (200 ml) i przygotowaną wcześniej „galaretą” z nasion chia.
 • Osłodź napój miodem i gotowe! Pij napój codziennie na pusty żołądek.

Przekonaj się sama, że warto wprowadzić ten zdrowy nawyk do codziennego życia. Twój organizm będzie ci za to wdzięczny.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.