Woda z chia i cytryną dla każdej kobiety

Woda z cytryną i nasionami chia dostarcza witaminy, wapń, białka oraz antyoksydanty. Ponadto jest sycąca i pomaga kontrolować poziom cukru we krwi. Wypróbuj ją już dziś!
Woda z chia i cytryną dla każdej kobiety

Ostatnia aktualizacja: 25 lipca, 2022

Woda z cytryną i nasionami chia to zdrowy i łatwy w przygotowaniu naturalny środek, który przynosi organizmowi kobiety niespodziewane korzyści. Wystarczy tylko nauczyć się go pić regularnie każdego ranka.

Jednym z czynników, który najbardziej nas interesuje jest fakt, że dzięki bogactwu naturalnych składników odżywczych i antyoksydantów, naturalny napój z nasionami chia jest doskonałym sprzymierzeńcem w walce z przedwczesnym starzeniem się organizmu.

Co więcej, woda z cytryną i nasionami chia pomaga utrzymać prawidłową masę ciała. Napój ten jest zatem idealny dla zdrowia i urody kobiet. Jesteśmy przekonani, że jeśli tylko spróbujesz, będziesz zachwycona. Poznaj dziś z nami jego najważniejsze właściwości.

Woda z cytryną i nasionami chia – duża dawka wapnia

Zwykle kiedy mówimy o produktach, które dostarczają organizmowi wapnia, przychodzą nam na myśl produkty mleczne. Jest to jednak nieprawidłowe myślenie – istnieje wiele produktów znacznie bogatszych w wapń niż mleko i przetwory mleczne.

Odżywczy napój z nasionami chia

Warto zatem zapamiętać poniższe informacje:

 • Owoce bogate w witaminę C (na przykład cytryna) pomagają w syntezie i utrzymaniu odpowiedniego poziomu wapnia w organizmie.
 • Chociaż cytryna dostarcza organizmowi niewiele energii, jest niezwykle bogatym źródłem witamin i składników odżywczych. Fakt ten sprawia, że jest to jeden z najzdrowszych owoców, jakie możemy codziennie spożywać.
 • Z kolei, ziarna chia (znane również pod nazwą szałwii hiszpańskiej) są niezwykle bogate w liczne minerały, zwłaszcza w potas i wapń.
 • Warto dodać, że nasiona chia są uważane za jeden z super produktów żywnościowych (superfood) ze względu na ogromną zawartość białka. Bez wątpienia są one najlepszym suplementem diety dla kobiet w okresie pomenopauzalnym.

Woda z cytryną i nasionami chia dla utrzymania prawidłowej masy ciała

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, woda z cytryną i nasionami szałwii hiszpańskiej bardzo korzystnie wpływa na zdrowie kobiet.

Powinnyśmy zatem widzieć w nich sposób na poprawę codziennej diety, dzięki czemu poprawimy wiele podstawowych funkcji organizmu.

 • Napój sam w sobie nie sprawi, że zrzucisz zbędne kilogramy z brzucha i bioder, skutecznie wspomaga jednak dietę odchudzającą i ułatwia kontrolowanie głodu i chęci podjadania.
 • Według artykułu opublikowanego w czasopiśmie American Society for Nutrition nasiona chia, ze względu na właściwości sycące, pozwalają na zachowanie prawidłowej masy ciała.
 • Doskonale łagodzą chęci na podjadanie i zapobiegają wilczym napadom głodu.
 • Połączenie nasion szałwii hiszpańskiej z ciepłą wodą i sokiem z cytryny tworzy naturalny środek, który doskonale reguluje poziom cukru we krwi, oczyszcza organizm z toksyn i szkodliwych substancji oraz dba o prawidłową pracę jelit.
 • Nasiona chia są cennym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3, błonnika antyoksydantów, białka i minerałów. Są w stanie „rozbijać” zgromadzone w organizmie złogi tłuszczu.
 • Jedną z cech, które czynią nasiona szałwii hiszpańskiej sprzymierzeńcami szczupłej sylwetki i zdrowia, jest to, że są one w stanie w połączeniu z wodą zwiększyć swoją objętość 10-krotnie. Jakie korzyści niesie to ze sobą?
 • Nasiona zapobiegają odwodnieniu i poprawiają wchłanianie substancji odżywczych z elektrolitów. Dzięki dużej zawartości cynku dostarczają więcej energii do mięśni, zwiększając ich wydajność i utrzymując prawidłowy poziom tłuszczów.
 • Warto zapamiętać, że woda z cytryną i nasionami chia przynosi najwięcej korzyści o poranku: zwalcza stany zapalne, obrzęk i dodatkowo dba o zdrowie układu sercowo-naczyniowego.

Woda z cytryną i nasionami chia – eliksir młodości

Zdrowy, wolny od toksyn i w pełni odżywiony organizm jest synonimem dobrego samopoczucia i zewnętrznego piękna.

Należy pamiętać, że czynniki, takie jak stres, promienie UV, zanieczyszczenie środowiska czy nieodpowiednia dieta sprzyjają przedwczesnemu starzeniu się organizmu.

Ten prosty nawyk spożywania każdego ranka szklanki wody z cytryną i nasionami chia zadba o naszą urodę, stawiając czoło bezlitośnie upływającemu czasowi.

Nasiona szałwii hiszpańskiej mają wysokie stężenie fenoli (antyoksydantów). Jeśli dodatkowo dołączymy do nich sok z cytryny, nasz organizm skuteczniej będzie walczył z wolnymi rodnikami.

 • Zawarte w cytrynie i nasionach chia antyoksydanty wspomagają regenerację uszkodzonych komórek skóry, walczą ze stanami zapalnymi oraz poprawiają napięcie skóry.

Jak przygotować napój?

Składniki

 • 5 g nasion chia
 • 1 ½ szklanki wody (300 ml)
 • mała cytryna
 • łyżka miodu (25 g)

Sposób przygotowania

 • Jak w przypadku każdego innego napoju z wykorzystaniem nasion szałwii hiszpańskiej, należy wcześniej zalać je połową szklanki wody (100 ml) i odstawić na godzinę, aby wystarczająco nasiąknęły.
 • Po godzinie zaważysz, że przekształciły się w charakterystyczną „galaretę”.
 • Kolejnym krokiem jest wyciśnięcie soku z cytryny i zmieszanie go ze szklanką wody (200 ml) i przygotowaną wcześniej „galaretą” z nasion chia.
 • Osłodź napój miodem i gotowe! Pij napój codziennie na pusty żołądek.

Przekonaj się sama, że warto wprowadzić ten zdrowy nawyk do codziennego życia. Twój organizm będzie ci za to wdzięczny.

To może Cię zainteresować ...
Nasiona chia – 7 korzyści z włączenia ich do Twojej diety
Krok do Zdrowia
Przeczytaj na Krok do Zdrowia
Nasiona chia – 7 korzyści z włączenia ich do Twojej diety

Nasiona chia to produkt doskonały zarówno pod względem zdrowotnym jak i dietetycznym. Pomogą Ci poczuć się dobrze i zdrowo schudnąć.


Treść niniejszej publikacji ma charakter wyłącznie informacyjny. W żadnym wypadku nie może ona służyć postawieniu lub zastąpieniu diagnozy lekarskiej, samego leczenia lub zaleceń specjalisty. W razie pytań lub wątpliwości należy skonsultować się z zaufanym specjalistą i uzyskać jego zgodę przed rozpoczęciem jakiejkolwiek procedury.