Napięciowy ból głowy - 5 naturalnych lekarstw

Napięty ból głowy jest zwykle opisywany jako uczucie ciasnej, bolesnej opaski wokół głowy.
Napięciowy ból głowy - 5 naturalnych lekarstw

Napisany przez Solimar Cedeño

Ostatnia aktualizacja: 09 sierpnia, 2022

Czy zdarzył Ci się kiedyś napięciowy ból głowy? A ile razy ciężki, pracowity dzień skończył się dla Ciebie intensywnym bólem głowy. Czy to z powodu przeciążenia pracą czy stresu emocjonalnego, w rzeczywistości nie ma innego wyjścia, jak tylko pójść do łóżka.

Właśnie ten dyskomfort jest znany jako napięciowy ból głowy, a w tym artykule znajdziesz 8 naturalnych środków, aby go złagodzić.

Co to jest napięciowy ból głowy?

Napięciowy ból głowy jest zwykle opisywany jako uczucie ciasnej opaski wokół głowy. Występuje ciągły ból (nie pulsujący), nacisk na czoło i boki oraz napięcie w skórze głowy, szyi i w ramionach.

Chociaż dokładne przyczyny tego bardzo powszechnego zaburzenia nie są znane, uważa się, że stres może być jego główną przyczyną. W przeciwieństwie do migreny, te bóle głowy zwykle nie są związane z zaburzeniami widzenia, nudnościami lub wymiotami.

Napięciowy ból głowy może mieć charakter epizodyczny lub chroniczny.

Epizodyczny napięciowy ból głowy

Może trwać od 30 minut do tygodnia. Częste napięciowe bóle głowy o charakterze epizodycznym mogą przekształcić się w przewlekłe.

Chroniczny napięciowy ból głowy

Bóle trwają 15 dni lub dłużej w bieżącym miesiącu lub w okresie trzech miesięcy.

Zalecamy wizytę u lekarza, jeśli bóle głowy są uporczywe i / lub wpływają na codzienny rozkład zajęć. Pamiętaj, że ból głowy może być wskaźnikiem innych poważniejszych zaburzeń. W każdym razie, tutaj pokażemy, jak możesz je złagodzić.

Jak złagodzić napięciowy ból głowy za pomocą 5 naturalnych środków

Obecnie istnieje wiele terapii farmakologicznych w leczeniu bólu głowy, ale istnieją też naturalne lekarstwa, które mogą pomóc w tych dolegliwościach.

1. Herbata imbirowa

Kłącze tej rośliny charakteryzuje się właściwościami przeciwzapalnymi i przeciwbólowymi. Herbata imbirowa nie tylko łagodzi bóle głowy, ale pomaga również, jeśli masz nudności w przypadku migreny.

2. Herbata rumiankowa

Napięciowy ból głowy można złagodzić za pomocą naparu z rumianku. Ta roślina jest bogata w składniki, które zmniejszają stan zapalny i uczucie niepokoju. Wypij filiżankę herbaty z rumianku, aby się rozluźnić, a ból głowy i napięcie znikną.

Rumianek.

3.Maseczka z mięty na oczy

Możemy przygotować stężony napar z mięty i nanieść go w postaci kompresów na powieki. Potem pozostawić na 20 minut, korzystając z tego czasu, by się zrelaksować. Mówi się, że to lekarstwo łagodzi bóle głowy i rozluźnia mięśnie oczu.

4. Maseczka z octu jabłkowego

Ta maska ​​ma właściwości przeciwbólowe. Umieść kompresy nasączone zimnym octem jabłkowym na czole, a zobaczysz jak znika Twój napięciowy ból głowy.

Lawenda

W postaci naparu lub olejku do ciała, lawenda jest w stanie złagodzić ból głowy, zmniejszyć stan zapalny tkanek i podziałać kojąco na układ nerwowy. Zalecamy, aby ją stosować miejscowo.

Podsumujmy

Teraz znasz już różne naturalne środki, aby złagodzić napięciowy ból głowy.

Dobry sen.

Ponadto przestrzeganie godzin snu, zdrowa dieta i praktykowanie jogi lub medytacji pomoże Ci opanować napięcia i uniknąć tego zaburzenia.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • 1. Thomas DA, Maslin B, Legler A, Springer E, Asgerally A, Vadivelu N. Role of Alternative Therapies for Chronic Pain Syndromes. Current Pain and Headache Reports. 2016.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.