Nadwrażliwość pęcherza — 10 metod leczenia

· Lipiec 19, 2015

Nadwrażliwość pęcherza może wywoływać u niejednego uczucie wstydu, szczególnie jeśli ma się na uwadze fakt, że mały „przeciek” może nastąpić za sprawą czegoś tak niepozornego jak kaszlnięcie, kichnięcie, śmiech lub inny gwałtowny ruch. Jeśli zdarzają ci się niekontrolowane opróżnienia pęcherza, może to być objaw nietrzymania moczu. Nie ma jednak powodów do niepokoju, istnieje wiele naturalnych metod, które pozwolą ci temu zaradzić. My podajemy 10 naturalnych środków pozwalających pokonać nadwrażliwość pęcherza.

Nadwrażliwość pęcherza — 10 metod leczenia

1. Notuj ilość przyjmowanych płynów

Potraktuj to jak dzienniczek żywieniowy, który prowadzi każda osoba będąca na diecie. W tym przypadku zamiast ilości spożywanych produktów, notuj ilość przyjmowanych płynów w ciągu każdego dnia. Da ci to ogólny obraz tego co pijesz, kiedy pijesz (np. przed pójściem spać) i tego, które napoje mogą powodować u ciebie problemy (kawa, woda gazowana itp.).

2. Gosha-janki-gan

W nadwrażliwość pęcherza to wspaniały produkt rodem z Japonii. Studia nad owym niezwykłym środkiem leczniczym na bazie ziół wykazały, że zarówno u kobiet jak i u mężczyzn, zmniejsza on częstotliwość oddawania moczu, skurcze pęcherza oraz redukuje nocne oddawanie moczu.

3. Ćwicz pęcherz

Ćwiczenie pęcherza jest jedną z najczęściej zalecanych pozamedycznych metod na wszelkie problemy związane z nadwrażliwością pęcherza. Polega ono na przyzwyczajaniu swojego pęcherza do korzystania z toalety dopiero po upływie dłuższego okresu czasu.

4. Roślina Buchu

Środkowa Afryka to bogactwo roślin. Jednym z najczęściej stosowanych tam środków na infekcje pęcherza i nerek jest roślina zwana buchu, która posiada właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i moczopędne. Oczyszcza układ moczowy i utrzymuje go w zdrowej kondycji.

5. Wkładki urologiczne

Wkładki urologiczne są doskonałym tymczasowym rozwiązaniem. W czasie, gdy będziesz uczyć się kontrolować oddawanie moczu, pomocne okażą się właśnie takie wkładki. Włóż je pod ubranie, wchłoną mocz i ukryją niemiły „wypadek”.

6. Palma sabałowa

Badania naukowe dowiodły, że palma sabałowa (serenoa repens) posiada właściwości przeciwzapalne i dodatkowo zmniejsza częstotliwość niekontrolowanego oddawania moczu. Jest to dobre rozwiązanie szczególnie dla mężczyzn z powiększoną prostatą.

7. Ćwiczenia mięśni dna miednicy

Znane także jako ćwiczenia mięśni Kegla. Wzmacnianie mięśni dna miednicy pomoże kontrolować oddawanie moczu.

8. Witamina C

2#:nadwrażliwość-pęcherza.jpg

Suplementy diety zawierające witaminę C są wysoce polecane ze względu na swą zdolność do pokonywania stresu. Stres drażni nerwy oplatające pęcherz i sprawia, że tracisz kontrolę nad swoim moczem.

9. Utrata wagi

Nadwaga jest wrogiem twoich stawów, gdyż są one zmuszone dźwigać dodatkowe ciężary. Jednak to nie wszystko. Nadwaga sprawia, że mięśnie podtrzymujące pęcherz słabną i sprawiają, że trzymanie moczu staje się dla ciebie problemem. Utrata wagi pomaga to regulować.

10. Kwercetyna

Bardzo często zalecana przez zwolenników terapii naturalnych. Kwercetyna jest naturalnym środkiem przeciwzapalnym i cudownym lekiem ograniczającym nagłe oddawanie moczu związane z nadwrażliwością pęcherza.