Nadciśnienie tętnicze – naturalne sposoby lecznicze

Nadciśnienie tętnicze – naturalne sposoby lecznicze

Napisany przez Ekhiñe Graell

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Nadciśnienie tętnicze jest w dzisiejszych czasach jedną z powszechnych dolegliwości, której nie wolno lekceważyć. Nieleczone nadciśnienie może przysporzyć poważnych, a nawet niebezpiecznych dla życia problemów. Na ciśnienie krwi wpływa bardzo wiele czynników, między nimi stopień nawodnienia organizmu, stężenie w nim soli, stan nerek, układu krwionośnego i nerwowego, jak i poziom hormonów. W wypadku, gdy ciśnienie jest podwyższone można zastosować kilka domowych produktów, które w poniższym artykule przybliżymy.

Nadciśnienie zwalcz z pomocą natury

Limonka

Dzięki wysokiej zawartości witaminy C i flawonoidów pomaga utrzymać naczynia krwionośne w dobrej kondycji. Usprawnia ich elastyczność i jest szczególnie polecana przy skłonnościach do powstawania żylaków.

Gujawa

Owoc ten pomaga w obniżeniu tak zwanego złego cholesterolu (LDL), jednocześnie podwyższając poziom dobrego (HDL). W związku, z tym że jego ilość w organizmie jest bezpośrednio związana z ciśnieniem krwi, osoby cierpiące na nadciśnienie śmiało powinny konsumować gujawę.

Jemioła

Szczególnie polecany na wzmocnienie serca, tym samym zmniejszając prawdopodobieństwo wystąpienia problemów z ciśnieniem czy miażdżycą. Najlepszym sposobem na spożywanie tej rośliny są napary .

Orzechy laskowe

Mleko z orzechów laskowych zawiera wysokie ilości wapnia, który odgrywa ważną rolę w walce z nadciśnieniem. Wraz z potasem i magnezem, których również dostarczają, wpływają na prawidłowe funkcjonowanie całego układu krwionośnego i regulują ciśnienie krwi.

Seler

2#:Seler-NADciśnienie.jpg

Jest uważany za jeden z najsilniejszych naturalnych produktów moczopędnych, przez co jednocześnie pomaga organizmowi w szybszym pozbyciu się toksyn, zbędnych produktów przemiany materii i zapobiega zatrzymywaniu się płynów w ciele. Seler najlepiej spożywać w postaci soku lub dodawać do koktajli warzywnych.

Cytryna

Jest powszechnie stosowana przy obniżaniu wysokiego ciśnienia. Oprócz tego korzystnie wpływa na problemy z układem oddechowym, a dzięki wysokiemu stężeniu witaminy C wzmacnia naczynia krwionośne.

Fiołek

Okazuje się, że ma silne właściwości moczopędne, dzięki czemu pomaga w oczyszczeniu organizmu. Oprócz tego w fiołku znajdziemy inne składniki, które mają działanie hipotensyjne, co pomoże w obniżeniu ciśnienia i utrzymaniu go na odpowiednim poziomie.

Lawenda

Działa na podobnej zasadzie jak fiołek również umożliwiając szybsze usuwanie toksyn z organizmu wraz z moczem. Lawenda dodatkowo uspokaja system nerwowy, co ma znaczny wpływ na stabilizacje wysokiego ciśnienia.

Ryż

Niektórzy eksperci przy problemach z wysokim ciśnieniem zalecają wzbogacenie diety o pełnoziarnisty, brązowy ryż.

Marchew

3#:Marchewka-nadciśnienie.jpg

Marchew to kolejny dar natury, który ma korzystne właściwości dla organizmu, zwłaszcza jeżeli chodzi o nadciśnienie. Podobnie jak niektóre produkty podane wyżej, dostarcza wysokich dawek witaminy C, a ponadto beta-karotenu, dzięki któremu obniża poziom cholesterolu i chroni tętnice przed uszkodzeniami.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.



Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.