Nadciśnienie krwi – 5 naturalnych lekarstw

· Czerwiec 10, 2018
Aby wykryć, czy mamy nadciśnienie krwi, konieczne jest udanie się do specjalisty, w celu wykonania odpowiednich pomiarów. Później poprawki wniesione w naszą dietę i 5 prezentowanych rozwiązań mogą pomóc nam to kontrolować.

Nadciśnienie krwi zwykle dotyka starszych ludzi, a jego przyczyny są wynikiem szkodliwych nawyków lub cichych niszczycieli, takich jak stres, nadwaga lub częste spożywanie alkoholu i soli.

Chociaż można temu zapobiec zawsze istnieje ryzyko zachorowania. Aby go leczyć, naturalne, domowe środki zaradcze są rozwiązaniem, które powinno nam towarzyszyć w przypadku jakichkolwiek objawów.

Czym jest nadciśnienie krwi?

Znamy je również jako nadciśnienie tętnicze. Jest to wzrost poziomu ciśnienia w krążeniu krwi przez naczynia krwionośne. Prędkość krwi jest wyższa niż ta sugerowana, co powoduje poważne problemy z krążeniem.

Kobieta w ciąży mierzy ciśnienie krwi

Nadciśnienie krwi jest związane również z tak zwanym złym cholesterolem (LDL) i zwykle zaczyna być problemem po 55 roku życia. Aby temu zapobiec, zaleca się sprawdzenie historii lekarskiej rodziny, ponieważ genetyka odgrywa decydującą rolę w pojawianiu się tej choroby.

Jakie są objawy nadciśnienia?

Do najczęstszych objawów nadciśnienia należą:

 • Nudności i wymioty
 • Zawroty głowy
 • Zaczerwienienie twarzy
 • Niewyraźne widzenie
 • Ból w klatce piersiowej
 • Ból głowy
Pomiar ciśnienia krwi

Zawsze najlepszą alternatywą będzie wykonanie pomiaru, aby pozbyć się wątpliwości dotyczących jakichkolwiek niespotykanych dotąd objawów. Urządzenie używane do pomiaru ciśnienia – znane jest jako tensometr

Przyrząd obrazuje wysokość skurczowego ciśnienia krwi (ciśnienie krwi w tętnicach) i ciśnienia rozkurczowego (liczba uderzeń serca).

Uzyskany wynik należy skonsultować z lekarzem, aby go przeanalizował i wskazał odpowiednią ścieżkę leczenia.

Na nadciśnienie tętnicze nie ma lekarstwa, więc profilaktyka jest kluczowa. Aby go uniknąć zaleca się znaczne zmniejszenie spożycia soli i wykonywanie ćwiczeń fizycznych. Praktyki te znacznie poprawiają wydolność sercowo-naczyniową.

Zaleca się również zbilansowaną dietę bogatą w warzywa i owoce. Z drugiej strony konsumpcja tytoniu i alkoholu musi zostać wyeliminowana lub przynajmniej mocno zredukowana.

Naturalne środki leczące nadciśnienie krwi

Naturalne środki są zawsze dobrym rozwiązaniem w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi. Jest to bardzo ważne, ponieważ objawy zwykle pojawiają się bez ostrzeżenia.

Osoba, która miała problem z nadciśnieniem krwi – powinna zawsze mieć pod ręką coś co je zwalcza. Niektóre z tych środków to:

1. Czosnek

Czosnek może obniżyć ciśnienie krwi aż o 8%. Ma właściwości przeciwutleniające, które pomagają poprawić kondycję skóry, ale również funkcjonowanie układu nerwowego. Dzięki niemu możesz przygotować różne domowe medykamenty.

 • Zaleca się codzienne spożywać czosnek w celu leczenia nadciśnienia krwi, dlatego najlepiej jest mieć pojemnik z obranym czosnkiem w lodówce.
 • Zamiast połykać lub żuć ząbek czosnku, można go umieścić w szklance wody i pozostawić na noc.
 • Tak przygotowaną wodę można mieszać z sokiem z cytryny i pić mieszankę na pusty żołądek. Pomoże to ustabilizować pH żołądka, a także przyczyni się do lepszego trawienia pokarmu.

2. Sok z cytryny z pietruszką

Należy wycisnąć sok z całej cytryny i dodać do niego posiekaną pietruszkę. Ten środek niweluje nadciśnienie tętnicze, ponieważ oba produkty działają jako środki moczopędne; eliminując zatrzymane płyny, które powodują nadciśnienie krwi.

 • Inną bardzo przydatną metodą jest spożywanie soku z cytryny w ciepłej wodzie rano na pusty żołądek.

3. Płatki owsiane

Jedzenie owsa może obniżyć poziom cholesterolu nawet o 5%, ale oprócz zwalczania nadciśnienia przyczynia się też do regulacji krążenia.

 • Należy zagotować wodę, dodać owsiankę i pozostawić przygotowaną mieszankę do ostygnięcia. Codziennie należy przyjmować co najmniej jeden litr tej mikstury.
Płatki owsiane nadciśnienie krwi

Zobacz też: Owies – 9 sposobów na zdrowe śniadanie

4. Magnez

Chlorek magnezu jest obecny w żywności takiej jak buraki lub orzechy, wykorzystaj jego działanie w leczeniu nadciśnienia. Możesz go dostać również w aptekach i sklepach ze zdrową żywnością.

 • Użyj 1 litra przegotowanej wody i dodaj 33 gramy chlorku magnezu (2 łyżki stołowe), a następnie wymieszaj.
 • Zaleca się codzienne spożywanie małej szklanki roztworu na pusty żołądek.
 • Ta metoda jest profilaktyczna, ponieważ niedobór tego minerału w organizmie zwiększa ryzyko nadciśnienia.

5. Buraki

Oprócz magnezu ta roślina należący do rodziny szarłatowatych – znana nam jako burak zawiera:potas, żelazo, sód, wapń, fosfor i cynk. Spożywanie buraków zawsze przynosi wiele korzyści dla naszego organizmu.

Dzięki swoim cechom i smakowi ich konsumpcja jest prosta! Od dodania ich do sałatki do przygotowania koktajlu – istnieje kilka sposobów włączenia buraków do diety, aby wykorzystać w pełni ich właściwości.

Na nadciśnienie krwi najlepiej jest spożywać sok z buraków na czczo. Wystarczy go zagotować, zblendować i wypić.

buraki i sok z buraków na nadciśnienie krwi

Nadciśnienie krwi może prowadzić do wielu komplikacji zdrowia, więc podejmij kroki, aby temu zapobiec!