Muchy w domu - 6 sposobów jak je zwalczyć

Goździki nie tylko pomogą Ci pozbyć się much z domu, ale także zapewnią przyjemny i świeży zapach we wszystkich pomieszczeniach.
Muchy w domu - 6 sposobów jak je zwalczyć

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Muchy to nieprzyjemne i uciążliwe insekty, przenoszące choroby i bakterie na różne powierzchnie naszego domu, w tym również na jedzenie. Jedyne miejsca na świecie wolne od ich występowania to bieguny oraz miejsca położone na dużych wysokościach.

Na szczęście istnieje kilka domowych i naturalnych sposobów na muchy. Możesz je wykorzystać, aby pozbyć się ich ze swojego mieszkania. Są tanie i bezpieczne. W dzisiejszym artykule dowiesz się jak zwalczyć muchy bez używania toksycznych środków.

Domowe sposoby na muchy – wypróbuj tych kilka!

Torebki z wodą

Jednym z najprostszych sposobów na muchy są zwykłe plastikowe torebki wypełnione wodą. Napełnij 3/4 torebki wodą i zawiąż ją na supeł, by uniknąć wycieknięcia wody. Umieść torebki w pobliżu drzwi i okien.

Dlaczego ten sposób działa? Woda wewnątrz torebki rozprasza promienie słoneczne jak pryzmat. Ten optyczny efekt odstrasza owady. Dlatego właśnie zalecamy tę metodę na nieproszone insekty.

Pułapka z octem

Aktywnym składnikiem octu jest kwas. Gdy mucha zostanie spryskana takim środkiem, porusza się wolniej i dzięki temu łatwiej ją złapać. W połączeniu z kilkoma innymi składnikami, ocet będzie idealnym środkiem na wytępienie much.

Potrzebne będą Ci:

  • Woda;
  • Taśma przezroczysta;
  • 4 łyżki stołowe octu;
  • 1 łyżka stołowa mydła w płynie;
  • 1 plastikowa butelka;
  • Nożyczki;
Ocet jabłkowy

Jak przygotować środek na muchy?

  • Najpierw obetnij szyjkę butelki, a następnie umieść ją z powrotem w środku, do góry nogami, tak jak lejek.
  • Następnie zabezpiecz konstrukcję przezroczystą taśmą i napełnij 1/5 butelki wodą. Dodaj płyn do mycia naczyń lub mydło oraz ocet, a następnie wstrząśnij i wymieszaj.
  • Później wykorzystaj tę pułapkę w miejscach, gdzie muchy są najbardziej uciążliwe. Zapach octu przyciągnie je do butelki, a gdy wpadną do środka nie będą już mogły się wydostać.

Aromatyczne zioła

Niektóre aromatyczne zioła mają właściwości, które pomogą pozbyć się z domu uciążliwych owadów. Można zawczasu skorzystać z ich działania i zapobiec występowaniu much i innych insektów.

Przygotuj saszetki z aromatycznymi ziołami, takimi jak mięta, tymianek, rozmaryn czy kamfora. Następnie umieść je w pobliżu drzwi i okien. Odstraszą muchy a jednocześnie rozprowadzą piękny zapach.

Goździki

Przede wszystkim należy wiedzieć, że goździki nie służą wprawdzie do zabijania much, jednak ich zapach skutecznie odstrasza owady i trzyma je z daleka od Twojego domu. Aby wykorzystać tę sztuczkę, powtykaj około 20-30 goździków w jabłko lub inny podobny owoc i umieść je w miejscu wyjątkowo obleganym przez muchy.

Nie tylko pozbędziesz się owadów, ale także zapewnisz świeży i przyjemny zapach w pomieszczeniu.

Goździki

Mąka kukurydziana z miodem

Oto kolejny domowy i niezwykle skuteczny sposób na utrzymanie much z dala od jedzenia. To proste. Wymieszaj miód lub syrop klonowy z mąką kukurydzianą. Umieść odrobinę mieszanki w niewielkich naczyniach i porozstawiaj je w różnych miejscach domu.

Słodki zapach przyciągnie muchy, a następnie utkną one w pułapce.

Dbaj o czystość w mieszkaniu

Utrzymywanie w domu ładu i porządku jest kluczowe, aby pozbyć się problemu niechcianych owadów. Dlatego należy regularnie przeprowadzać gruntowne porządki i wyrzucać wszelkie resztki żywności.

Zainwestuj w kosz na śmieci z pokrywą, aby wydobywająca się z niego woń nie zwabiała much. Kiedy już skończysz sprzątać, zamocz ściereczkę w occie i przetrzyj nią miejsca, gdzie najczęściej pojawiają się muchy – na przykład okolice okien i drzwi.

Możesz też wykorzystać butelkę ze spryskiwaczem i rozpylać ocet rozcieńczony wodą w pomieszczeniach. Zapach octu odstraszy muchy i będzie trzymał je z dala od Twojego domu.

Stosując te metody z całą pewnością wyeliminujesz muchy ze swojego domu!


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.