Mleko czosnkowe jako remedium na rwę kulszową

Oczywiście, lekarstwa przepisane przez specjalistę są zawsze najważniejsze. Mleko czosnkowe jest jednak świetnym dodatkiem, dzięki któremu złagodzimy bóle związane z rwą kulszową w sposób naturalny.
Mleko czosnkowe jako remedium na rwę kulszową
Karla Henríquez

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Karla Henríquez.

Napisany przez Carolina Betancourth

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Rwa kulszowa to dolegliwość charakteryzująca się silnym bólem i drętwieniem nóg. Wiąże się to z naciskiem na nerw kulszowy. Rwa kulszowa sama w sobie nie jest chorobą, ale jest wywoływana różnymi problemami zdrowotnymi. Mleko czosnkowe jest jednym z naturalnych środków na złagodzenie symptomów.

Nerw kulszowy to ten, który zaczyna się w części lędźwiowej pleców i przechodzi przez tylną część kolana, w kierunku pięty. Kiedy dochodzi do jego urazu, odczuwa się silny ból połączony z uczuciem mrowienia lub pieczenia. Jeżeli nie zostanie odpowiednio leczony, może stać się nie do zniesienia.

Lekarz może przepisać środki przeciwbólowe, które przyniosą ulgę. Wiedz jednak, że istnieją naturalne alternatywy, oferujące podobne efekty. Jedną z nich jest właśnie mleko czosnkowe.

Mleko czosnkowe na rwę kulszową

Jednym z najbardziej popularnych sposobów na rwę kulszową jest mleko czosnkowe. Przygotowuje się je ze sporej ilości czosnku. Skutecznie zwalcza bóle i stany zapalne związane z tym problemem.

Obrany czosnek

Żeby zapewnić jego skuteczność, należy pijać je przez dłuższy okres. Nie można też zapominać o zmianie pewnych nawyków, które mogą wywoływać tę przypadłość.

Polecamy Ci przeczytać: Jak wzmocnić odporność organizmu?

Składniki:

 • 5 ząbków czosnku
 • 1 szklanka mleka migdałowego lub ryżowego (250 ml)
 • Miód dla smaku (opcjonalnie)

Sposób przygotowania

 • Na początek, przygotuj swego rodzaju pastę z czosnku. Możesz użyć robota kuchennego lub zwyczajnie zmiażdżyć ząbki w moździerzu.
 • Następnie wymieszaj ją z wybranym mlekiem.
 • Żeby nadać mleku słodkiego smaku, dodaj odrobinę miodu.

Napój ten można pijać na zimno lub na ciepło, zależnie od upodobań. Pamiętaj, że zbyt wysoka temperatura ogranicza właściwości czosnku. Mimo tego, dalej skutecznie działa.

Mleko czosnkowe

Jak je pijać?

 • Najlepsze rezultaty będą widoczne, jeżeli pijasz mleko czosnkowe codziennie. Od 200 do 250 ml.
 • Możesz wypijać wskazane ilość raz dziennie lub podzielić ją na dwa razy.

Dla wyjaśnienia: mleko czosnkowe nie powinno zastępować terapii przepisanej przez lekarza.

Mleko czosnkowe i jego pozostałe właściwości

Czosnek jest znany ze względu na charakterystyczny smak i lecznicze właściwości. Zawiera ogromne ilości nutrientów, wśród których możemy wyróżnić:

 • Witaminę A, B1 (tiamina), B2 (ryboflawina), witaminę B6 i C.
 • Minerały, takie jak potas, miedź, mangan, fosfor, cynk, selen i wapń.
 • Proteiny, flawonoidy, enzymy i antyoksydanty.
Obrany czosnek na mleko

Ze względu na jej właściwości odżywcze, mleko czosnkowe skutecznie działa w leczeniu i zapobieganiu wielu chorobom. Poniżej kilka najważniejszych przykładów:

 • Zwalcza astmę: Jako, że podnosi obronność organizmu, mleko czosnkowe zwalcza wiele chorób układu oddechowego, w tym astmy.
 • Pomaga kontrolować kaszel: Dodając odrobinę kurkumy, otrzymamy wspaniałe lekarstwo na kaszel. Właściwości antywirusowe i antybakteryjne czosnku i kurkumy są niezastąpione.
 • Reguluje poziom cholesterolu: Ze względu na obecność przeciwutleniaczy, mleko czosnkowe obniża “zły” cholesterol i podwyższa ten “dobry”.
 • Wspomaga otłuszczoną wątrobę: Czosnek aktywuje enzymy obecne w wątrobie, wpływając na usuwanie toksyn i resztek pokarmowych, które gromadzą się w organizmie. Oprócz tego, skutecznie redukuje obecność tłuszczu.
 • Wzmacnia system immunologiczny: Dostarcza bardzo ważnych składników do naszego organizmu, które wpływają na nasz układ immunologiczny, tworząc swego rodzaju tarczę przed najróżniejszymi chorobami.

Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.