Miłość - nie rezygnuj z niej tylko dlatego, że zadała Ci ból. Dowiedz się, co możesz zrobić!

Zamiast rezygnować z miłości, naucz się najpierw kochać siebie, aby nie było potrzeby błagania o uwagę oraz wybierania niewłaściwych partnerów.
Miłość - nie rezygnuj z niej tylko dlatego, że zadała Ci ból. Dowiedz się, co możesz zrobić!

Ostatnia aktualizacja: 10 czerwca, 2019

Miłość to piękne uczucie, którego każdy powinien doświadczyć. Jednak prawie każdemu przynajmniej raz przyniosło ono cierpienie i rozczarowanie. Mimo to, nie można rezygnować z miłości. To byłby poważny błąd. Lepiej zrezygnować z relacji z osobami, które po prostu nie wiedziały jak podarować Ci miłość, na jaką zasługujesz. 

Musimy zadecydować, by nie popełniać więcej tych samych błędów oraz nie pozwalać sobie na bycie prowadzonym przez ideały oraz oczekiwania, które nigdy się nie spełnią.

Miłość może być niezwykle bolesna, kiedy przepełniamy ją zazdrością, zaborczością, współzależnością oraz poczuciem niepewności. To dlatego tak ważne jest, aby nie poddawać się w miłości, lecz raczej odpuścić pewne swoje przekonania.

Miłość: nie rezygnuj z niej z powodu dawnych toksycznych związków

Czasami nasze serce podbijają ludzie, których najmniej byśmy się spodziewali. Na początku ich idealizujemy, jednak co dzieje się wraz z upływem czasu? Wszystko się zmienia, nic nie pozostaje takie samo lub może po prostu nie widzieliśmy tego wcześniej.

Czasami kiedy czujemy wobec kogoś coś szczególnie silnego, możemy stać się ślepi. Nagle wszyscy wokół nas zaczynają nam powtarzać, że ten związek nam nie służy, lecz my upieramy się, że to oni się mylą.

Złość i miłość

Zakrywamy oczy oraz staramy się uczynić rzeczywistością “I żyli długo i szczęśliwie…”. W końcu my wszyscy skrycie wierzymy, że pewnego dnia znajdziemy rycerza na białym koniu lub księżniczkę ze snów…

Jednak kończymy wchodząc w toksyczny związek oraz zamieniając słowo “miłość” na ból, co zasadniczo mija się celem. Musimy nauczyć się jak odstawić na bok nasze oczekiwania i marzenia, które są realne wyłącznie w naszych snach.

To prawdziwe życie, a książę czy księżniczka nie istnieją. To, co znajdujemy to ludzie, którzy mogą nam tylko wyrządzić krzywdę, jeśli już na samym początku będziemy przymykać oczy, zamiast mieć je szeroko otwarte.

Jak myślisz, czym jest miłość?

Mówiliśmy już o książętach, lecz co jeśli chodzi o znalezienie swojej “drugiej połówki”? To nieco bardziej nowoczesny koncept, jednak nadal niezwykle mylny.

Społeczeństwo wywiera presję na to, by znaleźć partnera, ponieważ to synonim udanej relacji. Jednakże nazywanie drugiej osoby “swoją połówką” może zamienić Twoją miłość w coś nierealistycznego.

Przyjaciółki

Wiele osób boryka się w życiu codziennym z zależnością emocjonalną. To problem, w który łatwo jest wpaść, ale z którego niezwykle trudno wyjść. Zaniedbujesz się z powodu innej osoby, myśląc że bez niej jesteś nikim. Lecz kim byłeś zanim spotkałeś tą “drugą połówkę”?

Przywiązywanie się do kogoś to nie miłość, podobnie jak bycie zależnym od kogoś. Miłość jest wolna i powinna dodawać Ci skrzydeł, by się rozwijać się dalej. Jeśli Cię wykańcza, zadaje cierpienia lub dusi, nie jest wtedy miłością. Uwierz nam, to coś innego. To lęk, które przez Ciebie przemawia, Twoje niepewności oraz głęboki strach przed samotnością.

Czasami nie zaczynasz jakiejś relacji, dlatego że kochasz daną osobę, lecz raczej dlatego, że czujesz ulgę, iż ktoś się Tobą zainteresował, komuś na Tobie zależy oraz jest ktoś, kto chce być blisko Ciebie.

Należy być z tym ostrożnym. Prędzej czy później będziesz cierpieć i jeśli nie będziesz zdawać sobie sprawy z tego, co się dzieje, możesz skończyć skacząc z jednego związku do drugiego bez “zdrowych przerw”.

Każdy związek będzie dwa razy bardziej bolesny, niż ten poprzedni. Jednakże życie nie polega wyłącznie na cierpieniu. Czy już nie czas, by odpuścić sobie ten ból spowodowany błędnym przekonaniem na temat tego czym jest miłość?

Miłość nie oznacza cierpieć czy borykać się

Nie rezygnuj z prawdziwej miłości. Zrezygnuj z takiej, która Cię rani, przez którą ronisz łzy każdej nocy na kogoś, kto nie jest tego wart. Wierzysz, że jesteś na dobrej drodze, ponieważ uczyniłeś tę osobę centrum swojego świata.

Jednak kiedy otworzysz w końcu oczy i spojrzysz na wszystko z pewnej perspektywy, zdasz sobie sprawę, że tak naprawdę nie było to nic wielkiego, że ta druga osoba nie była warta zachodu, całego tego cierpienia.

Miłość i zaufanie

Nie rezygnuj z miłości. Zrezygnuj z ludzi, z którymi nie możesz zbudować zdrowej relacji, albo dlatego, że są w Tobie rzeczy, które muszą się zagoić, albo dlatego że Twoja “druga połówka” nie jest w stanie zaoferować Ci tego, czego potrzebujesz.

Istnieją ludzie, którzy po prostu nie wiedzą co to miłość, nie potrafią kochać. Może takich właśnie spotykałeś. Jakikolwiek byłby powód tego, nigdy nie rezygnuj z miłości.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.