Migrena? Zwalcz ją w kilka minut tym starym napojem

8 czerwca, 2019
Możemy pić ten stary, domowy napój zarówno w celu zapobiegania, jak i leczenia, gdy pojawia się migrena. Dzięki właściwościom soli himalajskiej Twój organizm bardzo skorzysta na tym, że będziesz spożywać ten napój.

Migrena to bardzo często występujące zaburzenie neurologiczne. Pojawia się na skutek rozszerzania się arterii czaszki, powodując silny ból i napięcie. Jak zapewne wiesz, migrena może wywoływać ból obu stron głowy, choć najczęściej pojawia się tylko z jednej strony.

Oprócz bólu pojawia się nieprzyjemna nadwrażliwość na słońce, mroczki, zaburzenia widzenia, a nawet mdłości. Szacuje się, że migrena dotyka około 20% ludności świata. Z czego 50% z nich to kobiety.

Niektórzy mylnie sądzą, że migrena to po prostu ból głowy, ponieważ tam właśnie najbardziej się ją odczuwa. Okazuje się jednak, że ból jest znacznie silniejszy, pulsujący i trudny do zniesienia.

Choć dokładna przyczyna, dla której pojawia się migrena nie jest jeszcze znana, istnieją pewne czynniki, które wiąże się z tendencją do zapadania na nią. W dalszej części artykułu chcielibyśmy podzielić się z Tobą opisem pewnej starożytnej metody pomagającej zwalczyć migrenę i kontrolować jej objawy.

Masz ochotę dowiedzieć się więcej?

Migrena – jakie są jej przyczyny?

Wielu ekspertów uważa, że ​​znaczna część przypadków migreny wywodzi się z czynników genetycznych.

Jej przyczyny są bardzo trudne do zidentyfikowania. Różnią się u poszczególnych osób, prawie zawsze w zależności od obranego stylu życia.

Wśród czynników związanych z występowaniem migreny wymienić można:

Zobacz także: Bóle głowy? Są na to sposoby!

Tendencje w rodzinie

Choć nie jest to całkowicie potwierdzona przyczyna, to ustalono, że w niektórych przypadkach mamy do czynienia z genem znajdującym się na chromosomie 9.

Stres i niepokój, a migrena

Stałe działanie stresu i niepokoju zwiększa ryzyko wystąpienia tej choroby. Zwłaszcza u pacjentów, którzy już wcześniej cierpieli na migreny.

Zachodzące w naszym organizmie zmiany hormonalne

Zmiany hormonalne zachodzące podczas jajeczkowania i miesiączki mogą pogorszyć przypadki migreny.

Ból głowy, a migrena

 

Zjawisko to występuje także u kobiet stosujących doustne środki antykoncepcyjne lub hormonalne pigułki.

Kłujący ból może trwać od 4 do 72 godzin, wywołując przy tym nudności, zawroty głowy, drażliwość i nadwrażliwość na wiele bodźców.

Migrena: spożycie alkoholu i dieta

Pewne pokarmy i napoje są ściśle związane z ciągłym występowaniem migreny.

Alkohol

Środki pobudzające zawarte w napojach alkoholowych i napojach energetyzujących, takie jak na przykład glutaminian sodu, znacznie zwiększają ryzyko wystąpienia migreny.

Zaburzenia snu

Osoby, które mają zaburzenia snu lub trudności z zasypianiem o właściwej porze, są znacznie bardziej narażone na to, że pojawi się u nich migrena.

Czynniki środowiskowe, a migrena

Pewne elementy otoczenia, w którym znajduje się osoba, jak również środowiska naturalnego i gwałtownych zmian klimatu, mogą wywoływać różne dolegliwości zdrowotne.

Kobieta z maseczką - zanieczyszczenie środowiska może powodować migrenę

Niektóre z nich są związane z migreną to:

 • Nagłe zmiany temperatury
 • Fluorescencyjne lub jasne światło
 • Głośne dźwięki
 • Ekrany komputerowe
 • Silne zapachy
 • Wysokość
 • Skażenie środowiska

Przeczytaj ten artykuł: Rośliny, które oczyszczają powietrze w Twoim domu

Jak przygotować domowy napój do zwalczania migreny w ciągu kilku minut?

Napój, który pomoże Ci kontrolować migrenę w ciągu kilku minut to tradycyjny środek. Już w czasach starożytnych ludzie wykorzystywali go właśnie do tego celu.

Opiera się on na wspaniałym składniku, jakim jest sól himalajska. Ten kompletny składnik, dostarcza ciału niezbędnych minerałów i innych substancji. Są one korzystne między innymi w przypadku, gdy pojawia się migrena.

Mimo że spożycie soli nie jest zalecane, nie ulega wątpliwości, że w małych dawkach jest ona korzystna, ponieważ pomaga regulować szereg funkcji naszego organizmu.

Napój z soli himalajskiej

Struktura chemiczna tego typu soli sprawia, że ​​jest jednym z najbardziej korzystnych dla zdrowia ludzkiego minerałów, do tego stopnia, że ​​niektórzy uważają ją za „białe złoto”.

Zawiera 84 minerałów, elektrolitów i substancji rewitalizujących, dzięki czemu uzupełniasz organizm w sole, które tracisz pocąc się.

Choć ta alternatywna terapia na zwalczanie migreny nie została potwierdzona naukowo, osoby, które jej spróbowały, twierdzą, że usuwa migrenę w około 10 minut.

Składniki:

 • 1 szklanka wody (200 ml)
 • Sok z ½ cytryny
 • 1 łyżeczka różowej soli himalajskiej (5 g)

Sposób zastosowania:

 • Himalajską różową sól wymieszać z sokiem z połowy cytryny i ze szklanką wody.
 • Pić małymi łyczkami, najlepiej na czczo, przed zjedzeniem śniadania.
 • Dla dzieci wystarczy dodać kilka kropli napoju do posiłków.
 • Oczywiście, ten napój można pić przed pierwszymi objawami migreny.
 • Unikaj przyjmowania więcej, niż jednej łyżeczki soli himalajskiej dziennie, ponieważ może to być szkodliwe dla Twojego zdrowia.

Nie wahaj się przygotować tego ciekawego lekarstwa w Twoim domu i odkryć, że oprócz ulgi w bólu dostarczy Twojemu organizmowi wielu korzyści.