Jak mieć zdrowe jelita? Kilka faktów

Jak mieć zdrowe jelita? Kilka faktów
Nelton Abdon Ramos Rojas

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Nelton Abdon Ramos Rojas.

Napisany przez Equipo Editorial

Ostatnia aktualizacja: 12 lipca, 2023

Jelita, w tym jelito grube są bardzo ważną częścią układu pokarmowego, mimo że nie są one odpowiedzialna za trawienie pokarmów. Odpowiadają one za pozbywanie się odpadów, dlatego posiadanie zdrowego jelita grubego może znacznie poprawić ogólne funkcjonowanie twojego organizmu.

Proces eliminacji odpadów jest bardzo prosty. Zaczyna się w jelicie cienkim, przez które substancje, które organizm musi wydalić przemieszczają się do wstępnicy, która jest odpowiedzialna za przeniesienie ich do zstępnicy.

Substancje są tam przetwarzane, a następnie przenoszone do esicy by zostać wydalone przez odbytnicę.  Zdrowe jelito grube może wchłonąć składniki odżywcze i skutecznie wyeliminować toksyny bez pozostawiania ich resztek w jelitach.

Wskazówki mówiące, jak mieć zdrowe jelita

jelita

Jedz dobrze

  • Zachowanie zdrowej zbilansowanej diety jest najlepsze dla zdrowia okrężnicy i jej prawidłowego funkcjonowania, od którego zależy twój dobry stan zdrowia.
  • Najlepsze posiłki, aby utrzymać tę część układu pokarmowego, w idealnym stanie powinny być bogate w: błonnik, owoce, warzywa, produkty pełnoziarniste, fasole.

Dbaj o wystarczającą aktywność fizyczną. 

  • Stała aktywność fizyczna jest niezbędna dla zdrowego trawienia. Musisz, pamiętać, że podczas leniwego lub powolnego trawienia, toksyny dłużej przebywają wewnątrz twojego organizmu, co w dłuższej perspektywie czasowej może być dla ciebie szkodliwe.

Dbaj o odpowiednie nawodnienie organizmu. 

  • Pijąc zalecaną ilość wody, wspomagasz swój organizm w prawidłowym eliminowaniu toksyn. Dzięki odpowiedniemu nawodnieniu organizmu, również twoje odchody staną się o wiele bardziej miękkie, co ułatwi ci wypróżnianie.

Duża liczba ludzi cierpi z powodu nieprawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego. Najczęstszymi powodami ich dolegliwości są nadmierny stres, zbyt mała ilość snu, czy częste podróże. 

Aby pomóc organizmowi wyeliminować szkodliwe pozostałości, które zalegają w jelitach, będziesz musiała prawidłowo je oczyszczać (kliknij tutaj, aby uzyskać informacje na temat prawidłowego oczyszczania jelit ) co najmniej dwa razy w miesiącu.

Musisz zwrócić uwagę, aby produkty, których używasz były na bazie tlenu, dzięki czemu nie będziesz podrażniała jelit.

Pamiętaj, że zdrowe jelita pozwolą ci się cieszyć lepszą jakością życia.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.