Lepszy sen dzięki wodzie z cytryną przed snem

Poprawiając trawienie sok z cytryny jest doskonałym rozwiązaniem na polepszenie jakości naszego snu. Ponadto połączenie z miodem dodatkowo wzmacnia jego działanie.

Lepszy sen jest dla wielu tym, czego szczerze by sobie życzyli. To dla nas rzeczywiście ważne. Aby zapewnić sobie lepszy sen, nie zastanawiamy się długo nad tym, czy na przykład wziąć w tym celu jakąś tabletkę. Nie boimy się też sięgać po naturalne rozwiązania.

Jeśli jednak problemy ze snem wynikają z chronicznej bezsenności, najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do specjalisty w celu skonsultowania danego przypadku indywidualnie.

Mając to na uwadze, o wiele lepszym rozwiązaniem wydaje się być przeciwdziałanie sytuacji, w której dochodzi do bezsenności. Warto wobec tego wiedzieć co ją wywołuje. Są to przede wszystkim czynniki takie jak stres, niezdrowe nawyki i nieprawidłowy sposób odżywiania się.

Jeśli problemy te dotyczą Ciebie, zalecamy jeden prosty krok: picie wody z cytryną przed udaniem się na spoczynek.

W naszych artykułach często mówimy o korzyściach wynikających z picia wody z cytryną z samego rana, jeszcze przed pierwszym posiłkiem. I całkiem słusznie. Picie wody z cytryną na czczo jest bardzo zdrowe. Jednakże teraz pomówimy nieco więcej o tym dlaczego warto pić ją tuż przed snem.

Woda z cytryną pita przed snem przede wszystkim zapewni Ci błogi, głęboki wypoczynek. Już po tygodniu zauważysz, że zmienia się jakość Twojego snu. Jak to możliwe?

Lepszy sen – dzięki wodzie z cytryną

Całkiem możliwe, że część czytelniczek spojrzy na to rozwiązanie z przymrużeniem oka. Tym bardziej, że pod koniec dnia nasz żołądek wydaje się być bardziej drażliwy i nie wydaje się nam dobrym pomysłem picie na noc kwaśnego i z pozoru stymulującego soku.

Być może bardziej odpowiednie wydawałoby się nam wypicie czegoś lekko słodkiego, co pozwoliłoby nam się zrelaksować.

Jednakże woda z cytryną wbrew pozorom jest bardzo pożądana dla naszego organizmu i to właśnie na noc. Z czego to wynika?

Organizm pełen toksyn nie może dobrze spać

Stwierdzenie „zatruty organizm” może się nam wydawać nieco niepokojące. Jednak jest to termin stosowany na określenie organizmu, w którym dochodzi serii konkretnych procesów.

Komórki na lepszy sen

Są to między innymi:

 • Nasze ciało każdego dnia odbudowuje mnóstwo komórek składających się na poszczególne tkanki naszego organizmu. Komórki, które obumierają to między innymi czerwone krwinki. Proces obumierania komórek i zastępowania ich nowymi produkuje z kolei odpady, które muszą zostać usunięte z organizmu.
 • Często dochodzi do tego, że nasz organizm nie może w pełni pozbyć się wszystkich toksyn, które wchłaniamy wraz ze spożywanym pokarmem (niektóre są szkodliwe dla naszego ciała).
 • Idealnym rozwiązaniem jest jak najszybsze ich wydalenie. To z kolei zależy od sposobu funkcjonowania poszczególnych organów, takich jak nerki czy wątroba.
 • Nie powinnyśmy zapominać, że zanieczyszczenie środowiska naturalnego sprawia, że szkodliwe substancje dostają się również do naszego organizmu. Dzieje się to nie tylko za pośrednictwem dymu. Spożywane przez nas produkty żywnościowe często zawierają pestycydy i substancje toksyczne, które zalegając w naszym ciele powodują różnego rodzaju choroby.

Wszystkie te czynniki sprawiają, że nie możemy odpowiednio wypocząć podczas snu. Nasza wątroba, nerki, czy układ limfatyczny zmuszone są do wykonywania większej ilości pracy, niż normalnie. Wszystko to sprawia, że czujemy się przeciążeni, spuchnięci, podrażnieni i niezdolni do zapadnięcia w głęboki kojący sen.

Sok z cytryny przyspiesza detoksykację organizmu

Letnia woda w połączeniu z sokiem z cytryny optymalizuje pracę wątroby, oczyszcza organizm ze szkodliwych substancji, które znajdują się w naszej krwi, a także wspomaga pracę układu limfatycznego.

Zdrowy sen

 • Pierwszego dnia nie zauważymy jakichś diametralnych zmian. Stają się one zauważalne po około tygodniu.
 • Nie powinnyśmy zapominać, że sok z cytryny wspomaga pracę układu trawiennego. Składniki odżywcze zawarte w przyjmowanym pożywieniu będą przyswajane o wiele szybciej i szybciej pozbędziemy się typowej opuchlizny, która często występuje na brzuchu. Udamy się na spoczynek bez irytacji, o wiele bardziej zrelaksowane.

Jednakże trzeba się w tym przypadku liczyć z koniecznością udania się do toalety w ciągu nocy. Cytryna wykazuje silne działanie diuretyczne, więc najpewniej czeka Cię pobudka.

Lepszy sen

Ciekawym fenomenem jest to, że choć w cytrynie czujemy przede wszystkim kwaśny smak, to nie jest ona kwaśna, ale zasadowa. Jako zasada pomaga w oczyszczaniu krwi z zanieczyszczeń, wspomaga wątrobę, pobudza produkcję białych krwinek i optymalizuje pracę trzustki.

Działanie cytryny jest bardzo silne i jeśli przyzwyczaimy się do jej picia każdego wieczoru, będziesz mogła udawać się na spoczynek o wiele lepiej do tego przygotowana.

Jak przygotować sok z cytryny na lepszy sen

Składniki

 • 1 szklanka wody (250 ml)
 • 5 łyżeczek soku z cytryny (50 ml)
 • 1 łyżeczka miodu pszczelego (7,5 g)
Lemoniada na lepszy sen

Sposób przygotowania

 • Jak łatwo zauważyć, ilość soku z cytryny jakiej użyjemy nie jest wygórowana. Ponadto dodając pszczeli miód wzmagamy uspokajające działanie naszego napoju.
 • Na początek należy podgrzać szklankę wody. Powinna być letnia, nie gorąca. Dodaj miód.
 • Następnie wlej do ulubionej szklanki i dodaj sok wyciśnięty z cytryny.

Najlepiej pić sok dwie godziny po kolacji, tuż przed udaniem się na spoczynek. Pij sok każdego wieczoru i obserwuj jak za każdym razem poprawia się jakość Twojego snu.

Kategorie: Przepisy Tagi:
WIĘCEJ DLA CIEBIE