Lemoniada na płaski brzuch - koniecznie wypróbuj!

Lemoniada na płaski brzuch - koniecznie wypróbuj!

Ostatnia aktualizacja: 10 kwietnia, 2019

Płaski brzuch jest celem wielu z nas. W większości przypadków, przyczyną odstającego brzucha jest nie tylko zgromadzona tkanka tłuszczowa, ale takie dolegliwości jak wzdęcia czy zatrzymanie płynów w organizmie, to głównie one powodują wrażenie, że przytyliśmy.

Dzięki temu prostemu napojowi z imbiru, cytryny, mięty i ogórka, zmniejszymy te dolegliwości i uzyskamy nasz wymarzony, płaski brzuch. Zaraz wyjaśnimy jak!

Cytryna, imbir, mięta i ogórek na płaski brzuch

Czasami odczuwamy, że nasz brzuch nienaturalnie odstaje, do tego mięśnie przestają być widoczne i pojawia się zwisająca część. Fakt, że z natury jesteś szczupła, nie ma tutaj żadnego znaczenia. Obrzęk brzucha i “oponka” powstają, a my nie wiemy dlaczego i jak sobie z tym poradzić. Należy pamiętać, że nagromadzenie tłuszczu w tym obszarze u kobiet jest normalne i bardzo trudno go zwalczyć, nawet dzięki ćwiczeniom.

Na pewno nieraz Ci się zdarzyło, że rano miałaś płaski brzuch, a w ciągu dnia stopniowo się powiększał, zwłaszcza po spożyciu posiłków. Dlaczego tak się dzieje? Najczęściej jest to spowodowane przez siedzący tryb życia i nieodpowiednią dietę. Istnieją produkty żywnościowe, które przyczyniają się do obrzęku brzucha, są to przede wszystkim napoje gazowane, sałaty czy rośliny strączkowe.

Lemoniada, którą tutaj przedstawimy, może nie tylko pomóc w zachowaniu płaskiego brzucha na co dzień, ale też może przyczynić się do utraty tkanki tłuszczowej na stałe w tym problematycznym obszarze. Za chwilę wytłumaczymy dlaczego.

1. Cytryna

Ten kwaśny w smaku owoc, bogaty jest w kwas askorbinowy, który poprawia trawienie oraz sprawia, że pokarm łatwiej się przetwarza, a składniki odżywcze, które dostarczamy do organizmu, są łatwiej wchłaniane.

Poza tym w swoim składzie zawiera pepsynę, która pomaga nam czerpać większe korzyści z białka, spalając tłuszcz. To oznacza, że dzięki kwasowi cytrynowemu nasze trawienie jest szybsze, dłużej odczuwamy sytość, unikamy występowania gazów, a co najważniejsze kwas cytrynowy spala tłuszcz. Jest to metaboliczny stymulator, idealny w każdej diecie.

2. Imbir

Czy można schudnąć dzięki imbirowi? Tak, to jest możliwe. Oprócz tego, że ma cudowne właściwości przeciwzapalne, to w swoim składzie posiada wspaniały składnik jakim jest gingerol.

Imbir na płaski brzuch

Ten składnik pobudza pracę jelit i żołądka, pomaga w procesie trawienia i gojenia, pomaga w pozbywaniu się gazów, łagodzi stany zapalne i eliminuje tłuszcze. Jeżeli połączymy go z pozostałymi produktami, o których mówimy w tym artykule, pomoże nam uzyskać nasz wymarzony, płaski brzuch.

3. Mięta na płaski brzuch

Niewiele ziół ma tak korzystny wpływ na nasz metabolizm jak mięta.

Mięta

Usuwa ona gazy z naszego żołądka i jelit, zapobiega zgadze, pomaga w dobrym wchłanianiu się składników odżywczych, działa przeciwzapalnie i odprężająco, zmniejsza nudności. Jej działanie jest po prostu wspaniałe, zarówno pita w formie naparów jak i dodawana do posiłków czy deserów.

4. Ogórek

Delikatny, lekki, poprawiający trawienie i działający przeciwzapalnie, taki jest właśnie ogórek. Popularne jest, dzięki jego cudownym działaniom, używanie ogórka na złagodzenie obrzęków wokół oczu, również do odżywienia skóry. Możemy sobie więc już wyobrazić jak wiele cudownych zastosowań ma ta roślina.

Ogórek zielony

Musimy również pamiętać, że ogórek jest cudownym naturalnym diuretykiem, dzięki czemu pozwala wyeliminować nadmiar płynów z organizmu, sprawdza się idealnie do leczenia zakażeń, takich jak zapalenie pęcherza moczowego i zapalenia nerek, chorób, które też przyczyniają się do obrzęku naszego brzucha. Nie wahaj się, ogórek to Twój sojusznik w osiągnięciu płaskiego brzucha.

Jak przygotować lemoniadę z imbirem, ogórkiem i miętą na płaski brzuch?

Co potrzebuję?

  • dwa litry wody
  • jedną cytrynę
  • jednego średniego ogórka
  • dwie łyżki startego imbiru
  • dziesięć liści mięty

Jak ją przygotować?

  • To proste, zobaczysz. Na początek przygotowujemy napar z mięty. Wrzucamy liście mięty do szklanki wody i doprowadzamy do wrzenia, zostawiamy na ogniu przez pięć minut. Po ugotowaniu zostawiamy do ostygnięcia.
  • Następnie wyciskamy sok z cytryny. Nie wyrzucajmy skórki, będzie jeszcze przydatna! Wykrójmy z niej trzy paski, które użyjemy później w naszej lemoniadzie.
  • Bardzo dobrze! Teraz czas na ogórka, obieramy go ze skóry i używamy tylko miąższu, który ucieramy na sok. Kiedy sok już jest gotowy, mieszamy go w dużym dzbanku z sokiem z cytryny i naparem z mięty.
    Lemoniada na płaski brzuch
  • Co teraz robimy? Bierzemy półtora litra wody naturalnej i wlewamy do dzbanka ze wcześniej zmieszanymi składnikami. Mieszamy wszystko razem, dodając dwie łyżki startego imbiru, trzy paski skórki z cytryny, które wcześniej wykroiliśmy i w razie potrzeby gałązkę mięty.
  • Zostawiamy lemoniadę na dwie godziny w lodówce, aby wszystkie smaki się dokładnie zmieszały. Niektórzy zostawiają lemoniadę w lodówce na całą noc. Ale prawdą jest, że aktywne składniki cytryny najlepiej działają na krótko po przygotowaniu. Czyli najlepiej pić ją tego samego dnia.

Kiedy pić naszą lemoniadę na płaski brzuch?

Porcja lemoniady, którą przygotowaliśmy ma dwa litry pojemności. To wystarczy nam na picie jej w ciągu całego dnia. Zaleca się, aby lemoniadę pić po każdym posiłku. Wtedy jej działanie będzie najskuteczniejsze. Ale równie dobrze można ją pić przez cały dzień, między posiłkami.

Na koniec musimy dodać, że świeżo przygotowana lemoniada jest pyszna. Do tego, jeżeli połączymy ją ze zdrową dietą, ubogą w tłuszcze i z odpowiednimi ćwiczeniami, pomoże nam ona stopniowo uzyskać nasz wymarzony, płaski brzuch. Nie czekaj więc dłużej tylko ją spróbuj! Na pewno nie pożałujesz.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Elżbieta, S., Katarzyna, Z., & Golec, J. (2016). Trening mięśni głębokich a kontrola posturalna osób z przewlekłymi dolegliwościami bólowymi kręgosłupa lędźwiowego. Ostry Dyżur.
  • Kingsolver, J. G., & Huey, R. B. (2008). Size, temperature, and fitness: Three rules. Evolutionary Ecology Research. https://doi.org/10.1111/j.1525-142X.2006.00090.x

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.