Lampiony - kilka pomysłów, jak zrobić je własnoręcznie

Naucz się tworzyć własne lampiony, aby udekorować swoje pomieszczenia w wyjątkowy, piękny i przyciągający uwagę sposób. Przeczytaj kilka naszych porad!
Lampiony - kilka pomysłów, jak zrobić je własnoręcznie
Elisa Morales Lupayante

Przejrzane i zatwierdzone przez: pedagog wychowania fizycznego i dietetyk Elisa Morales Lupayante.

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Lampiony to element dekoracyjny, który może być tak wszechstronny, jak tylko sobie wymarzysz. Dodatkowo, wymyślanie nowych sposobów na stworzenie dekoracji i wykorzystanie materiałów z recyklingu, to doskonały i kreatywny sposób na naturalne odstresowanie!

Jeśli chcesz przetestować swoją kreatywność, nie musisz nawet wychodzić z domu i kupować drogich materiałów.

Zawsze możesz spróbować ponownie użyć produktów, które masz w domu i których nie używasz. Ogólnie rzecz biorąc, najbardziej przydatnymi materiałami są przedmioty plastikowe, ale można również użyć szkła, papieru, a nawet tektury.

W tym artykule pokażemy Ci, jak stworzyć kreatywne lampiony do udekorowania Twojego domu.

Kreatywne pomysły na dekoracyjne lampiony

1. Świecące anioły

Materiały

 • 1 ołówek
 • Papier woskowany
 • Papierowe kubki
 • 1 opakowanie kolorowych kredek
 • flamastry lub markery
 • Przezroczysta taśma lub klej
 • Małe diody LED (najlepiej bez kabla)
lampiony z kubeczków

Przygotowanie (szata anioła)

 1. Weź papier woskowany i owiń go wokół kubka: oprzyj kubek i zaznacz krawędzie. Otrzymasz przestrzenny kształt, który będzie pasował do kubka.
 2. Wytnij szablon. Upewnij się, że nie wycinasz dokładnie linii, ale półtora centymetra od linii.
 3. Pokoloruj woskowany papier według gustu.
 4. Złóż papier w harmonijkę. To da aniołowi objętość.
 5. Po złożeniu papieru wycinaj geometryczne kształty. Tak dużo jak zechcesz.
 6. Rozwiń papier i wykończ dekorację. Użyj pisaków, aby podkreślić krawędzie i różne elementy. Chodzi o to, aby naśladować wzór tkaniny, np. koronki.

Przygotowanie (skrzydła i twarz anioła)

 1. Weź kolejną kartkę woskowego papieru i narysuj twarz anioła. Wyszczególnij go tak, jak chcesz, lub nadaj mu minimalistyczny styl. Nie bój się wybrać drugiej opcji, jeśli poprzedni krok był bardzo dopracowany.
 2. Zaznacz krawędzie pisakiem, a także każdą częścią twarzy, by móc zobaczyć, każdy narysowany szczegół.
 3. Pokoloruj wedle uznania.
 4. Powtórz ten krok, aby udekorować skrzydła.
 5. Przyklej każdą część do kubka za pomocą taśmy lub kilku kropelek kleju. Pod kubkiem umieść diody LED, aby podświetlić anioła.

Teraz masz piękną dekorację do umieszczenia w dowolnym kącie domu. Należy podkreślić, że ta dekoracja nie jest zarezerwowana tylko na Boże Narodzenie. Wszystko zależy od tego, jaki styl mu nadasz.

2. Podświetlane ramki do zdjęć

W dalszej części artykułu, podzielimy się bardzo kreatywnym pomysłem na to, jak cieszyć się nieśmiertelnymi wspomnieniami w domu. Obecnie niewiele osób drukuje swoje zdjęcia, a zamiast tego większość woli przechowywać je w albumach w swoich telefonach. Czas umieścić te wspomnienia na wystawie!

lampiony

Materiały

 • Linijka
 • Nożyczki
 • Fotografie
 • Pergamin
 • Szklane kubki
 • Taśma dwustronna
 • Świece (tradycyjne lub zasilane bateriami)

Przed rozpoczęciem którejkolwiek z poniższych czynności, zalecamy kilka rzeczy, które ułatwią Ci pracę. Celem jest to, aby pokazać swoją kreatywność i podkreślić ważne wspomnienia, które chcesz zapamiętać.

Zalecamy stosowanie zdjęć poziomych, aby zakryć szkło, a światło świecy pokryje cały obraz. Jeśli wydrukujesz zdjęcie czarno-białe na papierze pergaminowym, nadasz mu nostalgiczny wygląd.

Przygotowanie

 1. Ostrożnie przytnij zdjęcie tak, aby miało taką samą wysokość jak szklanka, a jego krawędzie idealnie pasowały.
 2. Po umieszczeniu zdjęcia w szklance, przyklej je do szkła za pomocą taśmy samoprzylepnej.
 3. Jeśli Twoja szklanka jest bardzo duża, może być konieczne użycie więcej niż jednego zdjęcia, aby pokryć wszystkie jego boki.
 4. Po przylepieniu zdjęcia, umieść ostrożnie (niezapaloną) świeczkę w szklance.

Wspaniałą rzeczą jest to, że świeca będzie pięknie wyglądać w dowolnym miejscu. Będzie wyróżniać się ze względu na światło lub wyłącznie ze względu na swoją obecność. Jako dodatkową poradę zalecamy, aby użyć świecy zapachowej, aby lampiony zyskały dodatkowe walory.

Na sam koniec, warto wspomnieć, że takie przygotowane własnoręcznie lampiony są doskonałą formą dekoracji na wszelkiego rodzaju spotkaniach towarzyskich, zarówno w domu jak i na zewnątrz. Wypróbuj własne wersje tych dekoracyjnych elementów oświetleniowych!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Barrado, E., Mayo, M. T., Tesedo, A., Romero, H., & De La Rosa, F. (2008). Composición grasa de diversos alimentos servidos en establecimientos de “comida rápida.” Nutricion Hospitalaria.
 • Villaécija, R. (2018). Patatas fritas, bollos y refrescos con menos azúcar, sal y grasas: así cambiará nuestra cesta de la compra | economia/ahorro-y-consumo. El Mundo.
 • Burdaspal Pérez, P. A., Ledgarda Gómez, T. M., Corrales Ruyra, M. L., Delgado Cobos, P., Marcos Suárez, V., & Diéguez González, A. (2010). Análisis de la composición grasa de diversos alimentos comercializados en España. Revista Del Comité Científico de La AECOSAN.
 • Rubio, M. A. (2002). Enfermedad cardiovascular y grasas: “amigo o villano.” Endocrinología y Nutrición. https://doi.org/10.1016/S1575-0922(02)74448-3
 • Jurgens, A. J., & Unie, M. (2010). Margarina. Fundación Española de Nutrición.
 • Blanco Anesto, J. (2002). GUÍA PARA LA PRÁCTICA CONSUMIR AZÚCAR CON MODERACIÓN. Revista Cubana Aliment Nutr.
 • Rindfleisch, D. R. y J. A. (2008). Dieta antiinflamatoria. Medicina Integrativa. David Rakel MD.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.