Dekoracje łazienkowe - 9 najmodniejszych pomysłów

Dekoracje łazienkowe wzbudzają zainteresowanie wielu osób. Mimo, że ta przestrzeń była zaniedbywana przez długi czas, dziś jest to jedno z miejsc, na które zwraca się większą uwagę.
Dekoracje łazienkowe - 9 najmodniejszych pomysłów

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Wszystkie obecne trendy w aranżacji wnętrz sprawiły, że łazienka nie jest już jednym z drugorzędnych miejsc w domu. Chociaż zawsze ważne było zwracanie uwagi na kwestie czystości, w wielu domach aspekty, takie jak dekoracje łazienkowe były po prostu nieobecne.

Jednak odkąd powszechnie uznano, że jest to miejsce intymne, w którym zażywamy relaksu, aranżacje łazienki zmieniły się całkowicie. Dziś możemy podziwiać różne projekty, które tworzą w tym pomieszczeniu bardziej harmonijną i wyjątkową atmosferę.

Na szczęście twórcy interesujących trików i pomysłów chętnie się nimi dzielą. To ułatwia zarówno ozdabianie ścian, jak i wykorzystanie niektórych elementów do podkreślenia specyficznych obszarów tego wnętrza. Czy wiesz jednak, jakie dekoracje łazienkowe wybrać do Twojego domu?

Jeśli myślisz o lekkim odświeżeniu wnętrza lub po prostu chcesz nadać mu bardziej nowoczesny charakter, nie przegap 9 pomysłów, które przedstawiamy w tym artykule. Na pewno Ci się spodobają!

Świetne pomysły na dekoracje łazienkowe

Łazienka należy do tych pomieszczeń w domu, w których najczęściej kręcą się ludzie. Z tego powodu rośnie zainteresowanie różnymi metodami dekoracyjnymi, aby nadać tej przestrzeni estetyczny, a zarazem spokojny wygląd. Poniżej przedstawimy kilka prostych pomysłów na wprowadzenie pewnych zmian.

Niebieska łazienka

1. Ozdobne szklane ściany

Jeśli chcesz, aby Twoja łazienka miała wyrafinowany i nowoczesny wygląd, nie wahaj się wybrać dekorację zawierającą szklane ekrany. Sprawiają one, że otoczenie wygląda bardziej surowo, ale jednocześnie powiększają przestrzeń i podkreślają najbardziej oświetlone obszary.

2. Murale

Są ludzie, którzy decydują się na bardziej odważne dekoracje łazienkowe. Jeśli uważasz się za taką osobę, interesującą opcją dla Ciebie mogą być ręcznie malowane freski. Wprowadzenie sztuki do tego miejsca w domu nada mu awangardowy charakter.

Niezależnie od tego, czy namalujesz je własnoręcznie, czy zatrudnisz kogoś do malowania, proponujemy tworzenie innowacyjnej grafiki, która będzie odpowiednio połączona z innymi elementami. Oczywiście należy pamiętać, że bazą powinna być ściana z płyty kartonowo-gipsowej, z marmuru lub z podobnych materiałów.

3. Mozaiki

Mozaiki są nadal jednym z największych trendów, jeśli chodzi o dekoracje łazienkowe w nowoczesnym stylu. Najczęściej mozaikę kładzie się, żeby podkreślić elementy na jednej ze ścian, na przykład wokół miejsca, w którym znajduje się umywalka.

Istotne jest, aby wybrać opcję, której kolory i wzory łączą się z resztą płytek. W ten sposób, zachowując styl łazienki, można uzyskać ładny efekt w centralnym punkcie.

4. Artystyczne tapety

Tapety i dekoracje winylowe to bardzo tani sposób nadania łazience nowego, świeżego wyglądu. Istnieje mnóstwo wzorów i kolorów, które mogą dać efekt vintage lub rustykalny. Należy jednak pamiętać, że tapeta nie jest materiałem odpornym na wilgoć i może z czasem stracić swój atrakcyjny wygląd.

5. Kolorowe kafelki

Innym sposobem na podkreślenie jednej ze ścian w łazience jest połączenie kilku kolorów. Jeśli mozaiki Cię nie przekonują, spróbuj ułożyć prosty, nowoczesny wzór z małych płytek w różnych, jasnych kolorach. Wynik? Stworzysz łazienkę z artystycznym akcentem.

Kolorowe płytki.

6. Drzwi z paskiem szklanym

Jeśli Twoja łazienka ma dość ograniczoną przestrzeń, drzwi ze szklanym paskiem to doskonała opcja dekoracji. Przede wszystkim, taki akcent jest bardzo elegancki i sprawia, że ​​miejsce wygląda bardziej nowocześnie. Z drugiej strony zwiększa oświetlenie i pozwala stworzyć poczucie przestronności.

7. Lustra

Dekoracje łazienkowe bardzo często wykorzystują tak istotny element, jak lustro. Niezależnie od tego, jak duże czy małe jest pomieszczenie, lustra sprawiają, że wygląda elegancko i przestronnie.

Aby nie kolidować ze stylem, który chcesz osiągnąć, zastanów się, czy lepsze będzie lustro kwadratowe, prostokątne czy owalne. Elementy ozdobne ramy lustra mogą stać się centralną dekoracją Twojej łazienki.

Ozdobne lustro.

8. Naturalne materiały

Miłośnicy stylu rustykalnego i tradycyjnego mogą użyć naturalnych materiałów do dekoracji łazienki projektując elementy o specjalnej konstrukcji. Mogą to być na przykład materiały z kamienia, drewna i żwiru, które dobrze układają się na ścianach. Te, w połączeniu z neutralnymi farbami, potrafią nadać naprawdę niepowtarzalną atmosferę we wnętrzu.

9. Teksturowane ściany

W sklepach z materiałami budowlanymi można znaleźć alternatywy dla płytek, które pozwolą nadać ścianom łazienki bardziej dynamiczne tekstury. Wiele z nich ma ciemne odcienie, które nadają wyrafinowany wygląd w połączeniu z jasną farbą.

Wypukłe wzory na ścianach.

Jednak tego rodzaju dekoracje łazienkowe są zalecane tylko do łazienek z dużą ilością przestrzeni. W mniejszych pomieszczeniach mogą dać wrażenie przesytu i wizualnie zmniejszyć wnętrze.

Które dekoracje łazienkowe przykuły Twoją uwagę? Jak widać, propozycje są bardzo różnorodne i ciekawe. Wybierz po prostu opcję, która pasuje do Twojego gustu i sprawia, że ​​poczujesz się komfortowo w Twojej łazience.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.