Dekorowanie wnętrz - poznaj 6 stylowych sztuczek na odmienienie domu!

Nasze domy są odbiciem ludzi, którzy w nich mieszkają. Tak więc sposób, w jaki decydujemy się je dekorować, reprezentuje nasze gusta, a nawet nasz sposób bycia
Dekorowanie wnętrz - poznaj 6 stylowych sztuczek na odmienienie domu!

Napisany przez Equipo Editorial

Ostatnia aktualizacja: 12 lipca, 2023

Nie ma czegoś takiego jak idealny dom, ale są domy, które są idealnie udekorowane zgodnie z naszymi potrzebami i osobowością. Dekorowanie wnętrz w naszych domach jest potencjalnym etapem do odkrywania kreatywności.

Ważne jest, aby dekorować w sposób, który sprawia, że nasze domy są przytulne i zaskakują naszych gości. Aby to osiągnąć, nie trzeba inwestować wielkiej fortuny: wystarczy wiedzieć, jak wybrać właściwe elementy dla każdej przestrzeni.

W tym artykule podzielimy się listą trików pozwalających Ci na dekorowanie domu zgodnie z aktualnymi trendami.

1. Dekorowanie domu – nadaj rzeczom nowe życie za pomocą metalicznej farby

Jesteś znudzona niektórymi przedmiotami w Twoim domu? Nie wyrzucaj ich, ponieważ można je użyć do stworzenia przedmiotów dekoracyjnych bez wydawania dużej ilości pieniędzy.

Obecnym trendem dekoracyjnym jest używanie metalicznych kolorowych przedmiotów. Zalecamy zakup złotego lub srebrnego aerozolu i natryskiwanie przedmiotów, które chcesz odnowić, aby nadać im efektowny wygląd.

Rzeczy, które można w ten sposób wykorzystać to:

2. Dekorowanie domu lustrami

Chociaż ten trend stosuje się od wieków, jest to nadal jeden z najskuteczniejszych sposobów na oświetlenie pomieszczeń i uzyskanie wrażenia większej przestrzeni. Postaraj się umieścić je w miejscach, gdzie jest naturalne światło, aby je wzmocnić i wizualnie powiększyć przestrzeń.

Dekorowanie wnętrz lustrami
  • Prostą sztuczką jest umieszczenie kilku małych luster w wejściu do domu.
  • Możesz również użyć dużych lusterek z minimalistycznymi, geometrycznymi ramkami, aby nadać domowi bardziej klasyczny wygląd.

3. Używaj roślin

Rośliny są szlachetnymi towarzyszami w domu, oferując nam ich kolor, a także oczyszczone powietrze. Pomyśl więc o przestrzeniach, w których zielony dotyk może ożywić Twój dom.

  • Obecnym trendem w projektowaniu wnętrz jest tworzenie małych ogrodów, aby uniknąć nasycania przestrzeni dużymi doniczkami, które stają się przeszkodami.
  • Użyj małych wazonów o kolorach i kształtach, które pasują do reszty dekoracji Twojego domu.

Prostą i piękną sztuczką jest powiesić kilka roślin w rogach lub miejscach, które wymagają specjalnej opieki. Możesz także spersonalizować przestrzeń, dodając kolorowe kamienie lub piasek.

4. Zastosuj “zasadę 3”

Niezależnie od tego, czy są to zdjęcia, wazony, lustra, meble czy inne ozdoby, najlepiej jest umieszczać je w trójkach, a nie w parach.

Dzieje się tak dlatego, że ludzki mózg uważa trzy za małą liczbę, która przyciąga ich uwagę, sprawiając wrażenie, że przedmioty nie występują tam jako dekoracje, ale raczej jako mała kolekcja.

Zastosuj "zasadę 3" w dekorowaniu domu

Pozycjonowanie obiektów w liczbach nieparzystych oznacza, że nie mogą one zostać niewidoczne dla ludzkiego oka, ponieważ stwarzają iluzję asymetrii, która jest przyjemna dla naszych mózgów.

5. Dodaj zasłony

Zasłony są ważnym szczegółem w niektórych domach, gdzie przydają się do cieniowania światła wpadającego do pomieszczenia lub do nadania ścianom koloru.

W zależności od efektu, który chcesz utworzyć, powinnaś wziąć pod uwagę następujące kwestie:

  • Jeśli chcesz uzyskać naturalne światło, wybierz czyste materiały i cienkie tkaniny, takie jak organza. Ten rodzaj tkaniny przepuszcza światło słoneczne bez żadnego problemu.
  • Jeśli chcesz przysłonić światło, wybierz grube, ciężkie tkaniny, takie jak len lub bawełna, a także ciemniejsze kolory. W ten sposób naturalne światło nie będzie tak silne.

Zalecamy również, abyś pamiętał o kolorze oraz o wzorze tkaniny:

  • Proste kolory są idealne do pomieszczeń o mocnych, uderzających odcieniach. Możesz wybrać żywe lub pastelowe odcienie, o ile pasują do ścian i mebli.
  • Nadruki są bardziej nowoczesnym trendem, który nadaje przestrzeni wiele charakteru. Nie zalecamy nadużywania zdjęć ani obrazów i wybierania zbyt poważnych wzorów.

6. Dekorowanie ścian lub szaf kolorową taśmą samoprzylepną

Jest to bardzo prosta i zabawna technika, jeśli chcesz dodać dużo koloru i tekstury, tworząc eklektyczną atmosferę.

Udekoruj ściany lub szafy kolorową taśmą samoprzylepną

Jedyne, co musisz zrobić, to pomalować ściany neutralnym kolorem, a następnie dodać linie lub inne wzory za pomocą kolorowej taśmy klejącej. Możesz zrobić to samo z szafą, a nawet z drzwiami: po prostu musisz być nieco odważna i kreatywnie mieszać kolory taśm.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.