Kuchenne tricki: 12 sposobów na łatwe gotowanie!

Dowiedz się jak wycisnąć sok z pomarańczy bez wyciskarki, jak poprawić smak wina i przygotować jajka w trzy minuty!
Kuchenne tricki: 12 sposobów na łatwe gotowanie!

Napisany przez Equipo Editorial

Ostatnia aktualizacja: 12 lipca, 2023

Nie każdy lubi gotować. Ale trzeba przyznać, że kuchenne tricki znacznie to ułatwiają i uprzyjemniają! Gotowanie nie musi być żmudne i trudne. Dowiedz się jak uprzyjemnić sobie czas w kuchni i ułatwić codzienne czynności związane z przygotowywaniem posiłków!

Odkryj najbardziej pomocne kuchenne tricki i pomóż sobie w codziennej pracy! Zobaczysz, że dzięki sprytnym, uprzyjemniającym gotowanie sposobom w końcu polubisz kuchenne obowiązki!

Kuchenne tricki które sprawią, że polubisz gotowanie

1. Obieraj granaty w klika sekund

Możesz obrać granat w zaledwie kilka sekund przy pomocy drewnianej łyżki.

Kuchenne tricki pomogą Ci obrać owoce szybko i sprawnie!

Aby to zrobić, przekrój owoc na pół a następnie ułóż połówki rozcięciami w stronę blatu. Uderz każdą połówkę energicznie drewnianą łyżką – i gotowe! Wszystkie nasiona znajdą się na blacie stołu, oddzielone szybko i sprawnie od skórki.

2. Zetrzyj twarde masło

Jeśli potrzebujesz do gotowania miękkiego masła i zapomniałaś wyjąć kostkę z lodówki, nie przejmuj się. Jest na to sposób. Zetrzyj po prostu masło na tarce. W ten sposób będzie ono znacznie łatwiejsze do wymieszania i wyrobienia.

Zetrzyj twarde, zimne masło na tarce.

Tego samego sposobu możesz użyć rano przy śniadaniu aby nie czekać, aż masło zmięknie.

3. Przygotuj ciasto w mikrofalówce

Tricki kuchenne często ułatwiają nam pieczenie ciast. Czy wiedziałaś, że ciasto można z łatwością przygotować w mikrofalówce?

Drożdże wyrosną szybciej w ciepłej mikrofalówce.

Jeżeli chcesz przygotować szybciej ciasto drożdżowe, wstaw do mikrofalówki szklankę wody i podgrzewaj na wysokiej mocy przez 2 minuty. Woda powinna się zagotować. Następnie wyjmij ostrożnie szklankę.

Później umieść w mikrofalówce ciasto drożdżowe. Zatrzymane w niej ciepło i wilgoć sprawią, że drożdże zaczną pracować znacznie szybciej.

4. Ubij wino

Ubicie wina bardzo znacząco poprawi jego smak. Ten trick przydaje się zwłaszcza w przypadku win młodych, ale zadziała również przy tych dojrzałych.

Ubij wino by poprawić jego smak.

Wlej wino do kielicha blendera i blenduj przez 15 do 30 sekund. Następnie poczekaj aż piana opadnie. Przelej wino do kieliszków. Smacznego!

5. Obierz jajko na twardo w szklance wody

Kuchenne tricki często dotyczą jajek, ponieważ ich obieranie potrafi być problematyczne i uciążliwe.

Kuchenne tricki sprawią, że łatwiej obierzesz jajka.

Aby szybko i sprawnie obrać jajko na twardo, zanurz je w szklance z zimną wodą, zakryj ją szczelnie dłonią i potrząśnij energicznie kilka razy tak, by skorupka jajka popękała. Następnie zostaw jajko w wodzie na kilka minut. Zobaczysz, że będzie Ci znacznie łatwiej usunąć skorupkę.

6. Napełnij banana czekoladą

Jeżeli lubisz banany, zasmakuje Ci też wersja nadziewana czekoladą. Potrzebujesz jedynie banana, czekolady, słomki i strzykawki.

Przygotuj banany nadziewane czekoladą!

Aby przygotować banana nadziewanego czekoladą, najpierw obierz banana a następnie wbij w niego słomkę. Napełnij strzykawkę czekoladą i wlej ją do wnętrza owocu. I gotowe!

7. Prosty sposób na przyklejające się do patelni ryby

Kuchenne tricki ułatwiają także smażenie ryb. Jeżeli przeszkadza Ci to, że ryby przywierają do patelni czy grilla, umieść je na plasterkach cytryn. Wtedy mięso i skóra nie będą się przyklejać nawet na środku patelni.

Wystarczy, że umieścisz ryby na plasterkach cytryn.

8. Równomierne pieczenie mięsa

Możesz przygotować domowy stojak na mięso. Wystarczy, że poskładasz w paski kawałki folii aluminiowej i umieścisz je pod mięsem w piekarniku. Dzięki temu mięso się nie przypali i będzie gotowe szybciej. Będziesz też miała pewność, że jest upieczone równo.

9. Jak wycisnąć sok z pomarańczy bez wyciskarki?

Wyciśnięcie soku z pomarańczy ręcznie, bez wyciskarki jest możliwe. Koniecznie musisz spróbować!

Użyj butelki by przygotować sok pomarańczowy!

Najpierw odetnij czubek plastikowej butelki. Następnie zrób w skórce pomarańczy kilka otworów wielkości wlotu butelki. Nasadzaj pomarańczę na butelkę i ugniataj dłońmi. Szybko wyciśniesz z niej dokładnie cały sok!

10. Jednolite, gładkie ciasto

Aby ciasto wyrosło równomiernie, przelewając je na blachę użyj wykałaczek by sprawdzić jego wysokość. Dzięki temu unikniesz sytuacji, w której ciasto jest wysokie na środku i cienkie przy brzegach blachy.

11. Co zrobić żeby składniki nie przywierały do szklanek i naczyń?

Ten prosty sposób pomoże Ci uniknąć przyklejania się składników do szklanek i naczyń, których używasz do mierzenia ich. Takie tricki kuchenne przydają się szczególnie wtedy, kiedy używamy miodu czy masła orzechowego.

Wystarczy, że wysmarujesz szklanki i łyżeczki do mierzenia odrobiną oleju. Dzięki temu lepkie składniki nie będą zostawały na ściankach!

12. Przygotuj jajko w 3 minuty!

Na przygotowanie jajek jest mnóstwo sposobów. Dzięki temu prostemu zabiegowi przygotujesz pyszne jajka w 3 minuty!

Przygotuj pyszne jajka w 3 minuty!

Umieść jajko w plastikowym woreczku wysmarowanym od wewnątrz masłem. Następnie zawiąż woreczek ciasno wokół jajka używając gumki-recepturki. Włóż jajko do garnka z wrzącą wodą. Po trzech minutach będzie gotowe!

To może Cię zainteresować ...
Sztuczki czyszczące – poznaj 5 z nich, jeśli nie lubisz sprzątać
Krok do Zdrowia
Przeczytaj na Krok do Zdrowia
Sztuczki czyszczące – poznaj 5 z nich, jeśli nie lubisz sprzątać

Gruntowne sprzątanie raz na kilka tygodni moze byc bardzo wyczerpujące i zniechęcające. Poznaj proste sztuczki czyszczące, które ułatwią Ci zycie.


Treść niniejszej publikacji ma charakter wyłącznie informacyjny. W żadnym wypadku nie może ona służyć postawieniu lub zastąpieniu diagnozy lekarskiej, samego leczenia lub zaleceń specjalisty. W razie pytań lub wątpliwości należy skonsultować się z zaufanym specjalistą i uzyskać jego zgodę przed rozpoczęciem jakiejkolwiek procedury.