Kremowy sernik z serkiem Philadelphia - poznaj prosty przepis!

Ten przepis nie wymaga wagi! Nie musisz ważyć sera, po prostu zaostrz apetyt, abyś mógł cieszyć się kremowym sernikiem z serkiem Philadelphia!
Kremowy sernik z serkiem Philadelphia - poznaj prosty przepis!

Napisany przez Equipo Editorial

Ostatnia aktualizacja: 18 kwietnia, 2023

Dziś przedstawiamy Wam ten łatwy w wykonaniu i pyszny przepis na sernik z serkiem Philadelphia zamiast standardowego sera, co nadaje mu wyjątkowo kremową konsystencję i lekko kwaśny posmak!

Pewnego dnia chciałam zrobić sernik, ale bez powodzenia, gdy zdałam sobie sprawę, że moja waga nie działa prawidłowo. Musiałam więc improwizować. Miałam to szczęście, że trafiłam na świetny post z zupełnie nowym przepisem na sernik z serkiem Philadelphia.

Ten przepis nie wymaga stosowania wagi. Zamiast tego zamierzam pokazać wam inny sposób mierzenia składników dla tych z Was, którzy są zbyt leniwi, aby wyciągnąć wagę.

Sernik z borówkami

Pyszny sernik z serkiem Philadelphia

Zapewne zaciekawi Cię także nasz inny artykuł: Dwa angielskie desery, które musisz wypróbować!

Składniki (dla 4 osób)

 • 400 gramów serka Philadelphia (jeśli są dostarczane w jednostkach po 150 gramów, wystarczy użyć 3 opakowań).
 • Kubek cukru – 150 gram.
 • 1 szklanka mleka – 150 ml.
 • 4 łyżki mąki – 80 gram.
 • 1 jajko.
 • 1 szklanka roztopionego masła – 150 gram.

Składniki na skórkę

Wskazówki

Zaczniemy od przygotowania skórki, abyśmy podczas pieczenia mogli skupić się na części serowej.

 1. Najpierw przygotuj formę na tartę. Wybraną foremkę lub patelnię należy najpierw natłuścić lub posmarować masłem, a następnie lekko posypać mąką, aby zapobiec przywieraniu skórki.
 2. Podgrzej półtorej szklanki mleka i wlej je następnie do dużej miski. Rozgnieć ciasteczka w mleku i pozostaw je na kilka minut, aby się rozmoczyły.
 3. Gdy mieszanina wydaje się być całkowicie jednorodna, wciśnij ją do formy w możliwie równej warstwie.
 4. Piecz przez 8 minut w temperaturze 300 stopni Fahrenheita.

Następnie przygotujemy sam sernik.

 1. Ubij jajko w dużej misce. Upewnij się, że całkowicie roztopiłaś masło (możesz użyć kuchenki mikrofalowej lub gazowej) i dodaj je wraz z cukrem do mieszanki. Ubij miksturę trzepaczką, aż będzie jednorodna.
 2. Dodaj serek Philadelphia, mąkę i mleko. Gdy mieszanina zgęstnieje, prawdopodobnie będzie potrzebna pomoc miksera elektrycznego, aby upewnić się, że w mieszaninie nie pozostały grudki.
 3. Mieszankę przelej do formy z wcześniej przygotowaną skórką i piecz około 30 minut w temperaturze 330 stopni.
 4. Sprawdź, czy ciasto jest gotowe, wkładając nóż lub widelec i przyjrzyj się, czy wyciągniesz czysty. Jeśli nie, włóż ciasto z powrotem do piekarnika na kolejne 10 minut w niskiej temperaturze lub przy wyłączonym piekarniku.
 5. Gdy ciasto będzie gotowe, pozwól mu ostygnąć. Po schłodzeniu przykryj wierzch cienką warstwą dżemu jagodowego lub malinowego.

Być może uznasz także ten artykuł za interesujący: Pudding kakaowy z jagodami: zdrowy deser

Ten sernik z serkiem Philadelphia nie jest do końca tradycyjny, ale jest łatwy i przyjemny! Zaspokoi apetyt na sernik, a jednocześnie wprowadzi w nowe sposoby przyrządzania deserów. Nie będziesz musiała używać wagi do tego sernika z serkiem Philadelphia, więc ciesz się swoim szybkim i prostym deserem!

Zdjęcie dzięki uprzejmości Rafaela Miro


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Casarrubios, M., y Armendariz J.L. Elaboraciones de pastelería y repostería en cocina. Ediciones Paraninfo, SA, 2013.
 • Gisslen, W., y Antillón, H. Panadería y repostería para profesionales. No. 664.752 G57 2013.. 2001.
 • Marín, C., and Y. Cárdenas. “Procesos básicos de pastelería y repostería.” Editorial Brief, Valencia-España 39 (2013): 43-44.
 • Fundación Española de Nutrición. Huevo. http://www.fen.org.es/mercadoFen/pdfs/huevos.pdf
 • Fundación Española de Nutrición. Leche entera. http://www.fen.org.es/mercadoFen/pdfs/lecheentera.pdf

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.