Kości i stawy - wzmocnij je sięgając po ten napój

Napój ten możemy wykorzystać jako sposób na zapobieganie bądź na samo leczenie. Dzięki bogatej zawartości przeciwutleniaczy oraz przeciwzapalnym właściwościom jego składników zadbamy o nasze kości i stawy w sposób naturalny.
Kości i stawy - wzmocnij je sięgając po ten napój

Napisany przez Carolina Betancourth

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Kości i stawy zapewniają naszemu ciału oparcie. Łącząc się ze sobą, ułatwiają poruszanie się i zapewniają jego płynność.

Bardzo częstą dolegliwością dotykającą kości i stawy jest ich bolesność oraz sztywność. W większości przypadków stanowi to odpowiedź naszego układu odpornościowego na różnego rodzaju stany zapalne.

Ból może się pojawić również na skutek uszkodzeń związanych z podeszłym wiekiem. Występuje jednak czasem również u młodych osób – zwłaszcza jako następstwo kontuzji bądź choroby.

Jakakolwiek byłaby przyczyna dolegliwości obejmujących kości i stawy, trzeba przyznać, że znacznie obniżają one jakość życia człowieka. Zwłaszcza jeśli są na tyle silne, że praktycznie uniemożliwiają wykonywanie swoich codziennych zajęć.

Na szczęście jednak nie jesteśmy bezbronni. Poprzez wprowadzenie odpowiednich zmian w naszym sposobie odżywiania się, możemy dostarczyć naszemu organizmowi cennych składników odżywczych. Gdy zostaną one wchłonięte, wzmocnią kości i stawy, pomagając nam uniknąć poważniejszych komplikacji.

W dzisiejszym artykule podzielimy się z Tobą przepisem na naturalny napój, który – dzięki zawartym w nim składnikom – zmniejszy dolegliwości poprawiając stan naszego zdrowia.

Koniecznie wypróbuj!

Kości i stawy – zadbaj o nie sięgając po to remedium

Naturalny napój wykonany na bazie mleka migdałowego, marchewki i kurkumy to stare, naturalne remedium znane ze swoich właściwości przeciwbólowych oraz przeciwzapalnych.

Napój ten jest bogaty w przeciwutleniacze oraz niezbędne do zdrowia składniki odżywcze, które – wchłonięte do organizmu – pomagają nam zwalczyć stany zapalne oraz ból, jaki dotyka kości i stawy.

Co więcej, to naturalne remedium dostarczy nam dużych ilości wapnia – minerału, który pomaga nam utrzymać dużą gęstość kości oraz zadbać o ich zdrowie.

Ból kolana

To jeszcze nie wszystko. Dzięki zawartości potasu i magnezu, napój ten stanowi wspaniałego sprzymierzeńca w usuwaniu nadmiaru sodu z organizmu. Jak powszechnie wiadomo, jest to jedna z przyczyn powstawania stanów zapalnych w tkankach.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj więc artykuł: Jedzenie jest koniecznością, ale zdrowe odżywianie to sztuka

Mleko migdałowe i jego właściwości

Mleko migdałowe to jeden z roślinnych napojów, który jest najbardziej polecany jako naturalna alternatywa dla osób, które nie są w stanie pić mleka krowiego, bądź wykazują nietolerancję laktozy.

Napój ten zawiera wapń, witaminę E i zdrowe kwasy tłuszczowe Omega 3. Gdy zostają one przyswojone do organizmu, pomagają poprawić krążenie krwi i zmniejszają stany zapalne w tkankach naszego organizmu.

mleko migdałowe na zdrowe kości i stawy

Jeżeli uwzględnisz mleko migdałowe w swojej codziennej diecie, wzmocnisz kości i stawy, zmniejszając jednocześnie ich bolesność.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie zajrzyj więc do artykułu: Witamina E – zwiększ jej spożycie sięgając po tych sześć produktów

Marchew i jej właściwości

Antyoksydanty, jakie zawiera marchew odgrywają bardzo ważną rolę w zapobieganiu przedwczesnego starzenia się tkanek oraz organów w całym naszym ciele. Co więcej, marchew dostarcza nam beta-karotenu oraz witamin C i E. Wszystkie te substancje pomagają nam utrzymać kości i stawy w dobrej kondycji oraz zapobiegać ich zniszczeniom.

Warzywo to wspomaga również krążenie krwi. Jest to niezbędne do utrzymania odpowiedniego poziomu dotlenienia komórek w naszym ciele.

Wpływ kurkumy na kości i stawy

Kurkuma to jedna z naturalnych, aromatycznych przypraw, która znajduje swoje zastosowanie w leczeniu bólu, stanów zapalnych oraz problemów ze stawami.

Jej lecznicze właściwości przypisuje się substancji znanej jako kurkumina. Jest to aktywny składnik, który – oprócz nadawania kurkumie pięknego koloru – działa jako środek przeciwzapalny i przeciwutleniający.

kurkuma doskonała na kości i stawy

Kurkuma jest również naszym wielkim sprzymierzeńcem w zwalczaniu retencji płynów w organizmie. Problem ten bardzo często rozwija się na bazie stanów zapalnych.

Może zechcesz też przeczytać: Kurkuma – jedz ją, aby poprawić pamięć

Naturalny napój na zdrowe kości i stawy – jak go przygotować?

Przygotowanie tego napoju jest bardzo proste. Nawet jeśli Twoje kości i stawy mają się bardzo dobrze, doskonałym pomysłem jest regularne sięganie po niego w celach profilaktycznych.

Postaraj się jednak zwrócić szczególną uwagę na to, by wybierać składniki o możliwie jak najwyższej jakości. Tylko dzięki temu bowiem uda Ci się w 100% wykorzystać właściwości lecznicze tego smacznego remedium.

Sok z marchwi

Składniki

 • 1 szklanka mleka migdałowego (250 ml)
 • 1 łyżeczka kurkumy w proszku (5 g)
 • 3 marchewki
 • 1 łyżeczka imbiru (5 g) – opcjonalnie
 • 1 łyżka miodu pszczelego (25 g) – opcjonalnie

Sposób przygotowania

 • Umieść mleko migdałowe w malakserze i zmiksuj razem z pokrojoną na kawałki marchewką, kurkumą i – jeśli masz ochotę – z imbirem.
 • Miksuj na maksymalnej szybkości, aby całość uzyskała gładką konsystencję bez grudek.
 • Dosłódź łyżeczką miodu, a następnie wypij.
 • Jeżeli masz ochotę, możesz podzielić porcję na dwa napoje wypite w różnych porach dnia.
 • Pij co najmniej trzy razy w tygodniu.

Jak zapewne zauważyłeś, przygotowanie tego napoju na zdrowe kości i stawy nie jest trudne i nie będziesz musiała poświęcić na to dużo czasu.

Koniecznie go wypróbuj. Pij jak najczęściej, aby w pełni wykorzystać lecznicze właściwości wszystkich zawartych w nim składników.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Almárcegui, Cristina Julián. “Estilo de vida y salud ósea:¿ cómo podemos fortalecer nuestros huesos?.” Revista Española de Nutrición Humana y Dietética 21 (2017): 30-31.
 • Barnard, Neal. Alimentos que combaten el dolor. Vol. 37. Grupo Planeta (GBS), 1999.
 • Colbert, Don. La Nueva Cura Biblica Para la Osteoporosis: Verdades Antiguas, Remedios Naturales y los Ultimos Hallazgos Para Su Salud. Charisma Media, 2012.
 • Jackson, Mildred. Manual De Remedios Naturales. Vol. 145. Edaf, 2003.
 • Pacheco, Diego Felipe Peral, et al. “La medicina popular en la ciudad de Badajoz.” Revista de estudios extremeños 65.3 (2009): 1389-1438.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.