Kobieta spełniona: 5 powodów, dla których Ty nią jesteś

Kobieta spełniona: 5 powodów, dla których Ty nią jesteś

Ostatnia aktualizacja: 08 lutego, 2017

Jego wysoce prawdopodobną sytuacją, że podobnie jak wielu innych ludzi, Ty także spędzasz sporą część swojego życia przywiązując zbyt wiele uwagi do różnych swoich małych niedoskonałości i wad. Nieustannie dążysz do ich poprawy, jako że Twoim celem jest absolutna według Ciebie doskonałość – czyli kobieta spełniona.

Ale postępując w ten sposób, popełniasz spory błąd. Wydaje Ci się bowiem, że kobieta spełniona musi cechować się wieloma nieosiągalnymi wręcz dla przeciętnej osoby przymiotami i zaletami. A tymczasem, gdy tylko poświęcisz trochę czasu, to zapewne większość z nich odkryjesz także i u siebie.

Są ludzie, którzy kończą jeden związek i czekają z utęsknieniem na kolejny, zamierzając zapewnić sobie wszystko to, czego brakuje im w trakcie samotnego życia.

Innymi słowy, czekają na kolejną relację uczuciową nie z zamiarem poznania nowej, fascynującej osoby, ale z czysto egoistycznych pobudek.

Chcą po prostu “wypełnić” wszystkie te luki w swoim życiu, z którymi nie potrafią sami się uporać, aby uzyskać choćby ułamek wyidealizowanego przez nich prawdziwego, namacalnego autentyczne szczęścia.

Wiele z nas idzie przez życie narzekając na wszystko, czego nam brakuje, zamiast docenić to, co już mamy, kim jesteśmy i co sobą właśnie teraz reprezentujemy.

Kobieta

W takim przypadku naprawdę dobrym posunięciem będzie radykalna zmiana swojego nastawienia i skupienie się na większości z tych codziennych szczegółów w zupełnie inny, nowy sposób.

Codziennie powinnaś przypomnieć sobie, że kobieta spełniona to właśnie Ty. Jesteś jej wzorcowym wręcz przykładem. Nie potrzebujesz już w życiu nikogo, kto by Ci dawał rady na temat tego, jak być szczęśliwą, ani pokazywać czegoś, co doskonale już sama wiesz.

Że możesz w życiu osiągnąć dosłownie wszystko, co tylko zechcesz.

Jesteś na tyle odważna, piękna i pewna siebie, że zasługujesz na wszystko, co życie ma Ci najlepszego do zaoferowania. A wszystko to jest po prostu w zasięgu Twojej ręki.

W dzisiejszym artykule zaprezentujemy Ci 5 powodów, które pomogą Ci uzyskać przekonanie, że wszystkie zalety, jakimi się powinna cechować kobieta spełniona, znajdziesz właśnie u siebie. A do tego i wiele więcej…Zapraszamy zatem do lektury!

Kobieta spełniona, energiczna i odważna. To właśnie Ty!

1. Wszystkie potyczki dają Ci możliwości uczenia się wielu nowych rzeczy

Kobieta spełniona, tak jak Ty, wie już naprawdę dużo o życiu. Ma w tych kwestiach ogromne doświadczenie. Wielokrotnie przechodziłaś przez mniej lub bardziej trudne chwile i miałaś do czynienia z ludźmi różnego sortu. Zarówno tymi najlepszymi, jak i najgorszymi.

Nic Cię już więc nie może więcej zaskoczyć.

Każde doświadczenie życiowe jest cenną okazją do nauczenia się nowych rzeczy, z których część zawsze będzie przydatna. Wynika to z tego, że szczęśliwe chwile, a także rozczarowania niosą za sobą podobną wartość jeśli chodzi o naukę na przyszłość.

Każda walka o swoje i każdy okres życia wypełniony spokojem i dobrym samopoczuciem tworzą poszczególne fragmenty naszej historii. Musimy znaleźć ich rzeczywistą wartość, ponieważ to właśnie te elementy układanki tworzą całość, którą jest kobieta spełniona. Czyli Ty.

2. Nie brakuje Ci niczego, czego nie możesz odnaleźć na własną rękę

Kiedy jesteśmy bardzo młodzi, zazwyczaj mamy tendencję do uporczywego poszukiwania szczęścia za wszelką cenę, tak jakby to było mityczne eldorado. Jednakże, nie jest to ten przypadek. Prawda jest taka, że szczęście tak naprawdę powstaje wewnątrz naszej psychiki.

  • Ludzie, którzy poświęcają swoje życie myśląc o wszystkim, czego im brakuje wypełniają swoje serca pustką. W ten sposób znacząco utrudniają sobie uzyskanie poczucie szczęścia i radości.
  • Kobieta spełniona za to cechuje się umiejętnością zrozumienia w pełni tego, że jest w stanie sama nadrobić to, czego jej z pozoru brakuje. I co więcej, zdaje sobie doskonale sprawę z tego, że nie jest tak trudno być przynajmniej trochę szczęśliwą.
  • Jeśli jesteś niepewna co do swojego życia i potencjalnej przyszłości, nie szukaj poczucia bezpieczeństwa u innych. Po prostu naucz się nie bać na zapas.
  • Jeśli zmagasz się z niezdolnością do pokochania samej siebie, po prostu zacznij małymi kroczkami. Najpierw naucz się doceniać u siebie różne drobne rzeczy. Stopniowo uda Ci się nabrać szacunku do samej siebie i się nawet zaakceptować.
  • I właśnie takimi zaletami cechuje się kobieta spełniona. Wynika to z tego, że miłość do samej siebie jest tym, co daje nam godność pozwalającą budować szczęśliwsze relacje z innymi osobami.

3. Nauczyłaś się tego, że wiele rzeczy przestało już być dla Ciebie mieć jakąś wartość

Naprawdę dziwnym aspektem związanym z uzyskiwaniem dojrzałości jest zdanie sobie sprawy z tego, że istnieją wokół Ciebie rzeczy i osoby, które nagle przestają być już warte Twoich łez, starań, czy też nieustannego zamartwiania się.

Wolność ducha

Kobieta spełniona potrafi właśnie zrozumieć ten z pozoru niejasny nieco aspekt dojrzałości. Ale dzięki temu potrafi skupić całą swoją energię i pasję na tym, co naprawdę jest dla niej ważne, bez rozdrabniania się na sprawy zupełnie już nieistotne.

Każda z nas powinna dotrzeć w swoim życiu do tego momentu, w którym w końcu będzie w stanie uświadomić sobie, że czasami konieczne jest wygospodarowanie odrobiny czasu dla samej siebie, na własne przyjemności lub zainteresowania. W ten sposób nigdy nie wpadniesz w zgubne poczucie egoizmu lub pychy.

Zamiast tego będziesz sama chronić swoją własną samoocenę.

4. Nauczyłaś się ufać temu, co ma dopiero nadejść

Kobieta spełniona nie boi się przyszłości. To dlatego, że ufa sobie, jest ekspertem w dziedzinie odporności i ma za sobą już mnóstwo starć i potyczek, z których wyciągnęła wiele cennych wniosków. Dzięki temu jest w stanie teraz już sprostać wszystkiemu, co ma dopiero nadejść.

Nauczyłaś się już także tego, jak sprawnie zaakceptować zmiany w swoim życiu. Uświadomiłaś sobie także, że taka akceptacja jest najlepszym narzędziem do zwalczania lęku i niepokoju.

Jesteś również świadoma tego, że życie to cykl i że nie trzeba kurczowo trzymać się tego, co zostało już dawno utracone lub pozostawione za sobą. Kobieta spełniona potrafi czerpać radość i szczęście z dnia codziennego oraz żyć z godnością, bez trosk i zmartwień o przeszłość.

Kobieta szczęśliwa

Jeśli ktoś Cię zostawił, to mimo tego wciąż przez naprzód z ufnością. Bo wiesz przecież doskonale, że będziesz nadal na swojej drodze spotkać ludzi, którzy wniosą do Twojego życia radość, a nie tylko smutek.

Wiesz także doskonale, że nawet kobieta spełniona czasami wciąż popełnia błędy, albo wybiera nieprawidłowe ścieżki na rozstajach drogi życiowej. Jednak pomimo takich błędów Twoja dusza nie wypełnia się żalem, bo pozwalają Ci one otworzyć oczy na nowe okoliczności.

A także dzięki nim jesteś w stanie uwierzyć, że kolejne kroki i przyszłe decyzje, jakie podejmiesz, będą bardziej skuteczne i trafne.

5. Nie potrzebujesz nikogo, kto uzupełnił by Twoją osobowość

Kobieta spełniona to także ktoś, kto w pełni czerpie radość i satysfakcję z towarzystwa rodziny i przyjaciół. Ty zapewne także dotarłaś już do tego momentu w swoim życiu, kiedy wiesz dobrze, że aby dać z siebie jak najwięcej dla innych, to najpierw musisz pogodzić się sama ze sobą.

I doskonale pamiętasz o tym, że wszelkiego rodzaju lęki i niepewność tylko komplikują nasze osobiste relacje i życie uczuciowe.

Nie musisz mieć partnera, aby być szczęśliwą. Kobieta spełniona nie potrzebuje bratnich dusz lub drugiej połowy. Jeśli chce, potrafi żyć na własną rękę i cieszyć się dojrzałością, integralnością i poczuciem wolności.

Jesteś kobietą spełnioną, która potrafi wręcz perfekcyjnie korzystać z tego, co już ma i co w życiu osiągnęła. Dodatkowo wciąż jest w stanie każdego kolejnego dnia uczyć się czegoś nowego wykorzystując do tego swoją intuicję i swój otwarty umysł, który troszczy się o wszystko, zachowując przy tym empatię, szacunek i mądrość.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.