Jędrne powieki - 4 naturalne remedia
W tym artykule dowiesz się, jak zyskać na nowo jędrne powieki. Estetyka jest ściśle związana z biologią, nie powinniśmy o tym zapominać nawet na chwilę.
Istnieją pewne procesy zachodzące w naszym organizmie, które określają wpływ czasu na nasz wygląd i skalę degradacji naszej urody. Na szczęście istnieją pewne naturalne alternatywny, prezenty od Matki Natury, które przeciwdziałają zjawisku i toczą odważną walkę z czasem.
Pewnego dnia budzisz się i zauważasz, że lata minęły zbyt szybko. Nie ma jednak powodu do zmartwień. Wystarczy odkryć pewne alternatywne sposoby, oparte o naturalne składniki. Pomogą nam odzyskać utracone zalety, które są w nas, ale nieco ukryte. Co istotne, unikniemy wszelkich interwencji chirurgicznych.
Nadszedł czas, aby wykorzystać nieprawdopodobne właściwości naturalnych produktów, dostępnych na wyciągnięcie ręki. Wybraliśmy te, które są wartościowe dla naszej skóry. Sprawią, że znowu będzie promienna i odmłodzona. Piękne, jędrne powieki są w zasięgu naszej ręki.
Nie wymagają skomplikowanych zabiegów i eliksirów młodości. Co istotne, alternatywne rozwiązania nie są stratą czasu i choć wymagają go więcej – przynoszą lepsze, długotrwałe efekty.
Jędrne powieki – czy odzyskamy je bez interwencji chirurga?
Istnieją naukowe argumenty, które szczegółowo tłumaczą nam: od czego zależy elastyczność naszej skóry, w tym obszar powiek i jak traktować ją, aby pozostała jędrna i młoda.
Jednym z problemów oczywiście są zmarszczki. Za każdym razem kiedy patrzymy w lustro, zastanawiamy się jak i dlaczego powstały tak szybko. Przede wszystkim jednak interesuje nas – jak się ich pozbyć.
Powinniśmy pamiętać o systematycznym nawilżaniu skóry, prowadząc do odnowy tkanek, tak aby mogły skutecznie chłonąć składniki odżywcze. Cierpliwość i pewność siebie pozwolą nam wprowadzić zmiany do swojego wyglądu i życia. Mówimy dziś precz zmarszczkom i słabym powiekom.
Jędrne powieki – naturalne remedia
Powieki stanowią ochronę gałki ocznej przed urazami i regulują dopływ światła do oka. Strukturą utrzymującą prawidłowy szkielet powieki jest tarczka (łac. tarsus), czyli płytka o grubości około 1 mm zbudowana z tkanki łącznej włóknistej.
Maść z aloesu
Aloes znany jest przede wszystkim ze swoich korzystnych właściwości dla naszej skóry. Wnika w jej najgłębsze warstwy i pomaga skórze właściwiej całkowicie zregenerować się. Jeśli będziemy codziennie stosować proponowane remedium – znacznie odświeżymy skórę i wyeliminujemy część zmarszczek. Proponujemy skupić się na powiekach.
Składniki
- 4 łyżki stołowe żelu aloesowego (60 g)
- 2 łyżki stołowe owsianki (30g)
- 6 plastrów świeżego ogórka, ze skórką
- 4 łyżki naturalnego jogurtu (60 ml)
Przygotowanie
- Na początku umieść wszystkie składniki w blenderze i miksuj do uzyskania jednorodnej masy.
- Następnie należy przelać mieszankę do miski i za pomocą pędzelka, czy wacika rozprowadzać ją po twarzy.
- Pozostaw pastę do wyschnięcia na około 20 minut, a następnie zmyj dużą ilością wody.
Owies, miód i jajka na jędrne powieki
Zarówno miód, jak i owies zawierają wysokie wartości witamin i minerałów. W połączeniu z regeneracyjnymi właściwościami żółtka jaja, stworzysz nawilżającą i odżywiającą maskę, która wygładzi zmarszczki na powiekach.
Miód często wykorzystywany jest w leczeniu zmian skórnych i trądziku, ponieważ wykazuje właściwości bakteriobójcze, zmniejsza ryzyko powstania bliznowców, oraz przyspiesza gojenie się ran.
Składniki
- 1 łyżka stołowa owsa (15g)
- 2 łyżki stołowa miodu (50 g)
- 1 żółtko jaja
Przygotowanie
- Do małej miski należy zaaplikować wszystkie wypisane składniki niezbędne do stworzenia mieszanki.
- Następnie powinniśmy wymieszać je za pomocą widelca, aż do uzyskania jednorodnej pasty.
- Po uzyskaniu spójnego kremu, należy nałożyć go na dotknięty problemem obszar. Co więcej, krem łatwo i szybko rozsmarowuje się na powiekach.
Jędrne powieki a miód i jabłko
Jeśli pragniesz wyeliminować cień zmęczenia i ząb czasu pojawiający się na twarzy i powiekach: powinieneś zadbać o elastyczność i jędrność skóry. Wiotkość powiek ma kluczowe znaczenie. W tym celu przyda się miód, wraz z jabłkami.
Dawniej jabłka jedzono tylko ze skórką. Ich obieranie raczej nie było popularne. Jeśli mamy taką możliwość i istnieje szansa, że zakupione jabłka nie mają skażonej skórki: powinniśmy ją zostawić. Co więcej, skrywa w sobie mnóstwo właściwości drogocennych dla naszej skóry i zdrowia.
Składniki
- 2 łyżki miodu (50 g)
- 1 jabłko
Przygotowanie
- Na wstępie warto dokładnie umyć, pokroić i zmiksować jabłko, aż uzyskamy konsystencję przecieru.
- Następnie do jabłka dodajmy 2 łyżki miodu i połączmy wszystko w jednorodną masę.
- Nałóż mieszankę na powieki, pozostaw ją przez 15 minut. Usuń remedium dużą ilością wody.
Przeczytaj też:
Rumianek i ogórek na jędrne powieki
Przede wszystkim z wymienionych remediów ten środek ma najbardziej nawilżające właściwości. Zalety surowego ogórka i ujędrniające funkcje rumianku łączą się i tworzą doskonałe remedium dla powiek.
Co ważne, dzięki zestawieniu tych składników uzyskamy tonik do codziennego użytku. Przede wszystkim nie pozostawia on negatywnych następstw i nie stanowi ryzyka dla naszego zdrowia. Skóra zyska blask a powieki znów staną się jędrne.
Składniki
Przygotowanie
- Na wstępie po prostu przygotuj napar z rumianku.
- Kolejnie odczekaj chwilę, aż napar ostygnie i skrupulatnie go przecedź.
- Następnie razem z ogórkiem przenieś płyn do blendera.
- Zmiksuj składniki i przechowuj w lodówce przez co najmniej 2 godziny.
- Aplikuj tonik na skórę kilka razy dziennie. Odświeży i ujędrni jej strukturę.
Czy masz swój ulubiony sposób na dodanie skórze wytchnienia i elastyczności? Podziel się z nami swoimi pomysłami i wątpliwościami.
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Meydani, M. (2009, December). Potential health benefits of avenanthramides of oats. Nutrition Reviews. https://doi.org/10.1111/j.1753-4887.2009.00256.x
- Hu, Y., Xu, J., & Hu, Q. (2003). Evaluation of Antioxidant Potential of Aloe vera (Aloe barbadensis Miller) Extracts. Journal of Agricultural and Food Chemistry, 51(26), 7788–7791. https://doi.org/10.1021/jf034255i
- Hamman, J. H. (2008, August). Composition and applications of Aloe vera leaf gel. Molecules. https://doi.org/10.3390/molecules13081599
- Burlando, B., & Cornara, L. (2013). Honey in dermatology and skin care: A review. Journal of Cosmetic Dermatology, 12(4), 306–313. https://doi.org/10.1111/jocd.12058