Jak naturalnie wzmocnić skórę głowy?

Jak naturalnie wzmocnić skórę głowy?
Karla Henríquez

Napisane i zweryfikowane przez lekarz Karla Henríquez.

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Prawidłowe odżywianie i stosowanie produktów dla każdego rodzaju włosów może pomóc we wzmocnieniu skóry głowy, aby uniknąć nadmiernego wypadania włosów.

Ze względu na problemy związane z łamaniem i nadmiernym wypadaniem włosów wiele osób odczuwa potrzebę wzmocnienia skóry głowy. Chociaż istnieje wiele czynników, które mają wpływ na te problemy brak zainteresowania cebulkami jest zwykle główną przyczyną.

Wadą jest to, że wiele osób ogranicza dbanie o włosy do używania specjalnych produktów ignorując inne ważne nawyki. a Ponadto zapominają o rzeczach, które szkodzą ich zdrowiu lub całkowicie pomijają wagę zdrowego odżywiania.

Czy Twoje włosy mają problemy z wzrostem? Nadmiernie wypadają i wyglądają sucho? Jeśli Twoja odpowiedź jest twierdząca powinieneś zwrócić większą uwagę na skórę głowy. Dlatego nie wahaj się zastosować w praktyce tych wskazówek, które przedstawiamy poniżej.

Jak naturalnie wzmocnić skórę głowy?

Zdrowie skóry głowy może być zagrożone przez ciągłe stosowanie drażniących chemikaliów, toksyn ze środowiska i problemy hormonalne. Chociaż nie zawsze jest to poważny problem czasami powoduje nadmierne wypadanie włosów i pojawienie się łupieżu.

Na szczęście istnieją proste wskazówki, które umożliwią wzmocnienie skóry głowy bez wydawania fortuny. Są to czynności, które  z łatwością możesz włączyć do codziennej rutyny, aby uzupełnić efekty konwencjonalnych produktów. Odkryj je w dalszej części artykułu!

1. Używaj odpowiednich produktów

Stosowanie odpowiednich produktów dla każdego rodzaju skóry głowy jest jedną z rzeczy, która pomoże nam uniknąć podrażnień i wypadania włosów.
kobieta czesząca się
 • Osoba z suchymi cebulkami nie powinna używać tego samego szamponu, co osoba o przetłuszczonych cebulkach.
 • Dodatkowo, powinieneś zapomnieć o złym nawyku próbowania nowych produktów co tydzień.

2. Pij więcej wody

Ile razy słyszeliśmy, że powinniśmy wypijać około dwóch litrów wody dziennie poza posiłkami? Ten nawyk może nam pomóc w wielu problemach zdrowotnych.

Picie większej ilości wody jest prostym środkiem wzmacniającym skórę głowy. Ten życiowy płyn zapobiega odwodnieniu cebulek i wspomaga krążenie, które pomaga w zdrowym wzroście włosów.

3. Masuj

Stosowanie codziennych masaży pomaga stymulować krążenie skóry głowy, dzięki czemu włosy rosną bez problemów.

 • Wykonuj delikatne koliste ruchy przy użyciu czubków palców.
 • Aby uzyskać lepsze wyniki, można użyć olejku eterycznego. Na przykład rozmarynu, lawendy lub mięty.

4. Unikaj gorąca

Elementy termiczne, takie jak suszarki czy prostownica są wrogami zdrowych włosów. Chociaż na początku pozwalają na pokazywanie idealnych fryzur. Jednak po kilku dniach powodują uszkodzenia mieszków włosowych i nadmierne wypadanie włosów.

kobieta u fryzjera a jej skóra głowy
W związku z tym zmniejsz użycie suszarek i prostownic i poszukaj innych sposobów, które nie niszczą włosów. Na przykład wałki, produkty naturalne itp.

5. Dobrze się odżywiaj

Odżywianie jest podstawą, jeśli chodzi o wzmocnienie skóry. Dlatego przestrzeganie zdrowego planu żywienia pozwala zachować silną i obfitą fryzurę.

 • Ważne jest zapewnienie optymalnej absorpcji białek, witamin A, B i E, żelaza i krzemu. Możemy również znaleźć konkretne suplementy do włosów.

6. Kontroluj stres

Okresy, w których jesteśmy narażeni na stres mogą powodować wiele negatywnych reakcji w ciele. Na przykład w przypadku skóry głowy powodują osłabienie korzeni i wypadanie włosów.

 • Aby sobie z tym poradzić możesz ćwiczyć techniki relaksacyjne, oddychanie i uprawiać sport. Ponadto, również masaże kapilarne, o których mówiliśmy wcześniej.

7. Chroń się przed słońcem

Ochrona przeciwsłoneczna nie ogranicza się tylko do odsłoniętych części skóry. Chociaż wielu o tym zapomina, istotna jest również ochrona skóry głowy.

kobieta w kapeluszu na głowy

 • Bezpośrednie wystawienie na słońce powoduje odwodnienie i niedobór składników odżywczych.
 • Dlatego idealnym rozwiązaniem jest stosowanie produktów z filtrem przeciwsłonecznym i noszenie kapeluszy.

8. Używaj olejku rozmarynowego

Olej rozmarynowy jest jednym z najlepszych produktów stymulujących zdrowy wzrost włosów. Dzięki zawartości związków przeciwutleniających i niezbędnych minerałów pomaga stymulować krążenie w skórze głowy. To z kolei optymalizuje natlenienie i odżywianie włosów.

 • Możesz dodać kilka kropel olejku rozmarynowego do swojego zwykłego szamponu, aby ułatwić jego stosowanie.

9. Kontroluj łupież

Pojawienie się łupieżu na skórze głowy może przynosić wiele innych problemów. Oprócz pojawienia się łuszczącej skóry zwiększa się wrażliwość cebulek i pojawia się swędzenie i zaczerwienienie.

 • Aby uniknąć uszkodzenia włosów należy kontrolować je za pomocą produktów przeciwłupieżowych.

Nadal nie troszczysz się o Twoją skórę głowy? Jeśli masz problemy z włosami postępuj zgodnie z naszymi zaleceniami. Ponadto utrzymanie zdrowych cebulek jest kluczem do tego, aby fryzura była zdrowa i pełna blasku.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Vinegar, A. C. (2016). 40 Ways to Use Apple Cider Vinegar. Swanson Blog.
 • Panahi, Y., Taghizadeh, M., Tahmasbpour, E. et al. (2015). Rosemary oil vs Minoxidil for the treatment of alopecia: a randomized comparative trial. SKINmed.
 • Kaushik, R., Gupta, D., & Ydav, R. (2011). Alopecia: Herbal Remedies. International Journal of Pharmaceutical Science and Research.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.