Imbir: użyj go do usunięcia tłuszczu na brzuchu
Wiadome jest, że brzuch jest jednym z tych obszarów ciała, na których tłuszcz ma tendencję do gromadzenia się. Chociaż istnieje wiele sposobów na uniknięcie tego niepożądanego efektu (jednym z nich jest opisywany w dzisiejszym artykule imbir), niewiele osób podejmuje się wysiłku, niezbędnego do uzyskania i utrzymania szczupłej sylwetki.
Jednak kluczem do zwalczania tego problemu jest przyspieszenie procesów metabolicznych za pomocą diety, ćwiczeń i innych zdrowych nawyków.
Ponadto, ważne jest także oczyszczenie organizmu z toksyn (w czym pomóc nam może właśnie imbir) oraz pobudzenie funkcjonowania innych narządów, takich jak wątroba, która odpowiada za przetwarzanie tłuszczy i cukrów.
Dlatego właśnie dobrze poznać kilka naturalnych sposobów na oczyszczenie organizmu z toksyn i zwalczenie nadmiaru tłuszczu w rejonie Twojego brzucha.
Wśród nich znajdziesz między innymi bohatera naszego dzisiejszego artykułu, czyli imbir, znany ze swoich właściwości aromatycznych i niezliczonych zastosowań w najróżniejszych przepisach kulinarnych.
Z tego powodu, dziś zamierzamy zaprezentować Ci niektóre z dobroczynnych właściwości imbiru. Pomoże on w zredukowaniu tłuszczu zalegającego w okolicy jamy brzusznej.
Nie przegap tej okazji! Poznaj kilka sposobów na włączenie imbiru do codziennej diety.
W jaki sposób imbir zwalcza tłuszcz na brzuchu i wspomaga Twój organizm?
Imbir jest korzeniem leczniczym, który od wielu stuleci był powszechnie używany jako skuteczne lekarstwo na wiele chorób.
Posiada on właściwości przeciwzapalne, a także zawiera liczne przeciwutleniacze, które wspomagają funkcjonowanie układu pokarmowego, obniżają poziom cholesterolu i pozwalają na usunięcie nagromadzonych w organizmie toksyn.
Ponadto imbir jest podstawowym składnikiem licznych receptur, dzięki swoim odchudzającym i oczyszczającym właściwościom. Spożywanie imbiru pobudza przemianę materii i poprawia trawienie, dzięki czemu skuteczniej zwalcza się nadmiar tłuszczu w okolicy brzucha.
Imbir ma również działanie moczopędne, stymulując usuwanie płynów zatrzymanych w Twoim organizmie, co przekłada się na zmniejszone ryzyko wystąpienia stanu zapalnego.
Jedną z głównych zalet imbiru jest to, że nie zawiera praktycznie żadnych kalorii i może być swobodnie łączony z wieloma produktami spożywczymi, także tymi które wzmocnią jego korzystne dla zdrowia działanie.
Dlatego właśnie prezentujemy kilka przepisów, które pozwolą uwolnić z imbiru jego dobroczynne właściwości i uzupełnią Twoją dietę o zdrowe składniki.
Jak przygotować imbir dla zredukowania tłuszczu na brzuchu?
Najbardziej typowym sposobem wykorzystania imbiru jest sporządzenie naparu z jego korzenia. Ponadto, w celu uzyskania najlepszych rezultatów można dodać do naparu także inne składniki, które również cechują się naturalnymi właściwościami, korzystnie wpływającymi na przyspieszenie procesu spalania tłuszczu.
Napar z imbiru oraz cytryny
Witamina C i przeciwutleniacze występujące w dużych ilościach w soku z cytryny wzmacniają skutki działania imbiru. Pozwalają one skuteczniej oczyścić wątrobę i wzmocnić efekt polepszonego trawienia tłuszczów.
Uzyskasz w ten sposób napar, który skutecznie stymuluje procesy oczyszczania organizmu z toksyn i pozwala zredukować zjawisko zatrzymania płynów, co stanowi skuteczne wsparcie dla diety odchudzającej. Pomoże to w usunięciu nadmiaru tłuszczu z brzucha.
Składniki
- Sok z połowy cytryny
- 1 korzeń imbiru
- 1 szklanka wody (250 ml)
- Miód (opcjonalnie)
Jak przyrządzić napar?
- Podgrzej szklankę wody, dodaj imbir tuż przed wrzeniem.
- Duś na małym ogniu przez kilka minut, a następnie zdejmij naczynie z ognia i dodaj do niego sok z cytryny.
- Dobrze wymieszaj całość i dodaj miodu, jeśli chcesz posłodzić napój.
- Pij szklankę naparu przed każdym posiłkiem.
Przeczytaj także: Woda z cytryną i siemieniem lnianym – czy pozwala schudnąć?
Sok z grejpfruta oraz imbiru
Grejpfrut jest niskokalorycznym owocem, który okazuje się mieć doskonałą skuteczność, jeśli chodzi o redukcję masy ciała. W dodatku, jego pyszny smak znakomicie komponuje się z pikantną nutką, jaką cechuje się imbir, tworząc po połączeniu naturalny sok.
Składniki
- 4 duże grejpfruty
- 1 łyżeczka mielonego imbiru (3 gramy)
- Sok z 1/4 cytryny (opcjonalnie)
Jak przyrządzić napar?
- Wyciśnij sok z czterech dużych grejpfrutów i wymieszaj go z łyżeczką mielonego imbiru i soku z cytryny.
- Pij na czczo z samego rana, tuż po przebudzeniu się.
Zielona herbata oraz imbir
Zielona herbata jest znana dzięki wysokiej zawartości przeciwutleniaczy i niesamowitej wręcz zdolności do przyśpieszania procesów odchudzania. Picie zielonej herbaty zapobiega gromadzeniu tłuszczu, kontroluje poziom cholesterolu i poprawia trawienie.
Połączenie tego napoju z odrobiną imbiru jest doskonałym sposobem na poprawę swojego zdrowia oraz szybkie uzyskanie zauważalnie szczuplejszej sylwetki.
Składniki
- 1 łyżka zielonej herbaty (10 g)
- 1 kawałek świeżego korzenia imbiru
- 1 szklanka wody (250 ml)
Jak przyrządzić napar?
- Doprowadź wodę do wrzenia, dodaj do niej imbir i pozwól mu gotować się przez kilka minut.
- Zdejmij naczynie z ognia i dodaj do niego zieloną herbatę.
- Pozostaw do ostygnięcia na około 10 minut, a następnie wypij przyrządzony napój.
- Możesz pić do dwóch szklanek naparu na dzień.
Polecamy także: Utrata wagi z zieloną herbatą – 3 efektywne strategie
Jak często należy pić opisane powyżej napoje?
Aby w pełni wykorzystać cenne dla zdrowia właściwości opisanych naparów, zalecamy pić je regularnie przez cały miesiąc. Po upływie tego czasu spróbuj zrobić 15 dni przerwy, a następnie powtórz kurację przez kolejne 15 dni.
Pamiętaj, że dla uzyskania dobrych efektów, konieczne jest stosowanie naparów w połączeniu z odpowiednią dawką ćwiczeń i dobrze zbilansowaną dietą.
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Mahmoud Rafieian-Kopaei, Hamid Nasri. (2014). The Ameliorative Effect of Zingiber officinale in Diabetic Nephropathy. Iranian Red Crescent Medical Journal, I, 2.
- Arshad H Rahmani, Fahad M Al shabrmi, Salah M Aly. (2014). Active ingredients of ginger as potential candidates in the prevention and treatment of diseases via modulation of biological activities. Int J Physiol Pathophysiol Pharmacol, Vol 6, 12.
- Saravanan, G., Ponmurugan, P., Deepa, M. A., & Senthilkumar, B. (2014). Anti-obesity action of gingerol: Effect on lipid profile, insulin, leptin, amylase and lipase in male obese rats induced by a high-fat diet. Journal of the Science of Food and Agriculture. https://doi.org/10.1002/jsfa.6642