Home Staging: technika sprzedaży domu

Branża nieruchomości znalazła w home stagingu sprzymierzeńca w przyspieszeniu sprzedaży nieruchomości. Metoda skupia się na aranżacji, urządzeniu i prezentacji rezydencji w jak najlepszy sposób, tak aby wzbudzić zainteresowanie potencjalnych nabywców.
Home Staging: technika sprzedaży domu

Ostatnia aktualizacja: 08 marca, 2023

Home staging tworzy czysty, umeblowany i urządzony bez ekscesów dom. To coś zupełnie przeciwnego do budynków i wnętrz, które wykazują nieład. Tutaj wszystko cieszy oko i promieniuje lepszą energią. Jak wskazuje tłumaczenie angielskiego pojęcia, jest to „inscenizacja”, która przyciąga uwagę i ma ogromny wpływ na ostateczną decyzję biznesową.

Technika ta jest stale aktualizowana, ponieważ agenci nieruchomości stosują coraz więcej pomysłów na udany home staging. Wejdźmy więc głębiej w temat.

Na czym polega „home staging” i jaki ma wpływ na rynek nieruchomości?

Europejski Instytut Studiów Biznesowych wyjaśnia „staging” nieruchomości jako strategię marketingową mającą na celu sprzedaż w krótszym czasie i po najlepszej cenie. Sens aranżacji polega więc na tym, że przyszły nabywca rozważa wszystkie możliwości domu. Aby osiągnąć ten efekt, agenci nie inwestują w fabrycznie nowe meble, ale symulują wystrój, czasem nawet kartonem.

Home staging stworzył zarządca nieruchomości Barb Schwarz i stopniowo nurt ten rozprzestrzenił się na cały świat. Technika nie pociąga za sobą głębokich zmian. Zamiast tego osiąga najlepszy wygląd domu z tym, co jest w nim dostępne, wprowadzając jeden lub dwa dodatkowe szczegóły.

Jego wpływ w sektorze nieruchomości został zweryfikowany w badaniu opublikowanym przez Deco Academy. Stwierdzono, że 83% klientów różnych agencji nieruchomości przyznało się do efektów dzięki zastosowaniu tej techniki. Z drugiej strony 17% ankietowanych sprzedawców nieruchomości potwierdziło, że inscenizacja zwiększyła wartość za dolara nieruchomości z 6% do 10%.

Home staging ma na celu stworzenie neutralnych środowisk. Jeśli kupujący zechce, może w nich dokonywać zmian.

Korzyści z home stagingu

Taktyka ma zastosowanie również w biurach, sklepach, nowych lub używanych domach. Cel jest zawsze ten sam, różni się jedynie budżet na inscenizację.

Ponadto home staging oferuje wymienione poniżej zalety:

  • Przyspiesza transakcję.
  • Zmniejsza punkty do negocjacji.
  • Podwyższa cenę nieruchomości.
  • Nie trzeba wydawać pieniędzy na generalny remont.
  • Zwiększa liczbę odwiedzin ze względu na zainteresowanie zakupem.
Zdjęcia de una casas con home staging.
Inscenizacja nieruchomości służy również do wykonania zdjęć ilustrujących ogłoszenie o sprzedaży.

Rekomendowane techniki przeprowadzania „home stagingu”

Podstawowym kluczem do powodzenia „inscenizacji” jest skorzystanie z usługi eksperta w tej dziedzinie. Wyspecjalizowani agenci tworzą ofertę, która nie tylko aranżuje dom w przytulnym stylu, ale promuje ją w sieciach, portalach internetowych, gazetach i innych mediach informacyjnych.

Specjaliści do home stagingu odwołują się do wiedzy a dekoracji, szukają mebli, gdy dom jest pusty i aplikują elementy filozofii, takich jak na przykład Feng Shui. Ujawniamy inne specyficzne cechy tej metody.

Oszczędność detali i przestrzeń

Jak wskazuje magazyn Architectural Digest, fizyczny porządek zapewnia spokój, wygodę i dobre samopoczucie; ma również wpływ na myśli i uczucia. Teoria ta dotyczy również atmosfery wnętrza przeznaczonego do sprzedaży, ponieważ zaleca pozbycie się nagromadzonych rzeczy, aby umożliwić przepływ energii.

Profesjonaliści w strategii „chowają” to, co przynosi wrażenie nasycenia. Wolą sprzątać i używać jak najmniejszej liczby przedmiotów.

Oczyszczając część domu, przyczyniasz się do lepszego zrozumienia proporcji i amplitudy. Na podstawie dostępnej przestrzeni rozmieszczasz meble i w razie potrzeby zmniejszasz ich liczbę.

Czystość i porządek

Dogłębne czyszczenie jest niezbędne: nigdy nie należy pokazywać domu bez odpowiedniej pielęgnacji. Im bardziej nienagannie wygląda pomieszczenie, tym bardziej odwiedzający będą postrzegać je jako przyjazne. A kto nie chce mieszkać w ładnym miejscu?

Napraw określone punkty

Jeśli są jakieś zaległe naprawy, wykonaj je.

Pomaluj ściany i balkony; napraw detale drzwi, okien i szuflad; upewnij się, że dywany i zasłony nie są splątane. I zajmij się wszelkimi naprawami domowymi, których wymaga nieruchomość.

Ogólnie rzecz biorąc, większość kupujących szuka domów, do których mogą się wprowadzić bez tak wielu prac murarskich. Podsumowując, mniej wymaganych remontów przekłada się na większe szanse na sprzedaż.

Nie personalizuj

Home staging nie idzie w parze z personalizacją. Słuszną rzeczą jest nie pokazywać w domu osobistych przedmiotów właścicieli, takich jak fotografie, obrazy i ozdoby.

Pomysł polega na tym, że nowi właściciele mają sobie wyobrazić, że mieszkają w tym miejscu, bez rzeczy, które nawiązują do innej rodziny. W tym celu można zastosować neutralną, ale efektowną dekorację.

Decoración neutra para home staging.
Neutralna dekoracja idealnie pasuje do tej techniki. Dlatego nie powinniśmy umieszczać osobistych zdjęć ani przedmiotów rodzinnych.

Niedrogie meble

Nie trzeba wydawać pieniędzy na luksusowe i drogie meble. Tak jak istnieją opcje z tektury, możliwe jest również umieszczenie mebli do wynajęcia. W ten sposób tworzy się jedynieinscenizację” nieruchomości, aby potencjalny nabywca mógł zorientować się, jak będzie wyglądać jego nowy dom.

Zero pustki: czego unikać w home stagingu

Kolumbijski Instytut Studiów Wyższych w Incolda przekazuje za pośrednictwem swojego działu marketingu ważną wskazówkę dotyczącą home stagingu. Polega ona na zrezygnowaniu z mentalności oszczędnościowej na rzecz dobrej „inscenizacji”.

Skuteczność techniki implikuje budżet.

Powtarzamy: nie kupuj drogich rzeczy, ale też nie zostawiaj pustych pomieszczeń, bo nie chcesz wydatków. Zawsze należy inscenizować przestrzenie, gdyż to pozwala kupującemu lepiej pojąć potencjał wnętrz pod kątem swojego stylu dekoracji.

Wreszcie, jeśli korzystasz z pomocy zespołu, który zna technikę, zwiększasz szanse na sprzedaż w krótszym czasie. Czy chcesz wypróbować tę metodę?

To może Cię zainteresować ...
Przejrzyj te wskazówki, zanim kupisz szezlong
Krok do Zdrowia
Przeczytaj na Krok do Zdrowia
Przejrzyj te wskazówki, zanim kupisz szezlong

Elegancja, wygoda i funkcjonalność to cechy, które wyróżniają szezlong spośród innych mebli. Jak dokonać najlepszego zakupu?


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Treść niniejszej publikacji ma charakter wyłącznie informacyjny. W żadnym wypadku nie może ona służyć postawieniu lub zastąpieniu diagnozy lekarskiej, samego leczenia lub zaleceń specjalisty. W razie pytań lub wątpliwości należy skonsultować się z zaufanym specjalistą i uzyskać jego zgodę przed rozpoczęciem jakiejkolwiek procedury.