Grzybica paznokci – zwalcz ją 2 składnikami

· Październik 18, 2016
Związki zawarte w tych dwóch składnikach tworzą nieprzyjazne środowisko, które łatwo eliminuje grzyby. Bądź konsekwentny w ich stosowaniu dla najlepszych rezultatów.

Pożółkłe paznokcie, popękana i swędząca skóra między palcami…to oznaki, którymi charakteryzuje się grzybica paznokci. Ta choroba dotykająca średnio 1 osobę na 5, powodowana jest infekcją grzybiczną. Grzybica paznokci częściej dotyka mężczyzn, choć spotykana jest również wśród znaczącej liczby kobiet.

Jej pojawienie się  jest związane z obniżoną odpornością organizmu, nadmierną potliwością, nieprawidłowym obuwiem oraz innymi czynnikami, które sprzyjają rozwojowi mikroorganizmów.

Na rynku dostępnych jest dziesiątki remedium na zwalczenie grzybicy.  Jednakże produkty te okazują się często nie tylko drogie, ale i nieskuteczne; nawet jeśli są stosowane regularnie.

Na szczęście, grzybica paznokci może zostać pokonana również za pomocą naturalnych preparatów, które możemy przyrządzić sami, przy użyciu tanich i podstawowych produktówTym razem pokażemy Ci jak połączyć dwa składniki o właściwościach przeciwgrzybicznych, aby zniszczyć grzybicę oraz wyleczyć Twoje stopy.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Grzybica paznokci – wyleczona dwoma składnikami

Grzybica paznokci nie zniknie z dnia na dzień dzięki stosowaniu niezliczonej ilości lekarstw. Całkowite pozbycie się grzybicy to rezultat zwiększonej higieny oraz konsekwentnego stosowania środków przeciwgrzybicznych.

Soda oczyszczona oraz ocet jabłkowy to dwa produkty, które można znaleźć niemal w każdej kuchni. Będziemy korzystać z tych dwóch składników podczas naszego leczenia, aby pozbyć się szpecącego problemu.

Oba produkty znane są w medycynie alternatywnej ze swoich aktywnych związków oraz właściwości pozytywnie oddziaływających na ciało.

Właściwości sody oczyszczonej

Miseczka i łyżka sody.

Wodorowęglan sodu to biały proszek pomocny w gotowaniu oraz sporządzaniu produktów czyszczących przyjaznych środowisku. Jego zasadowe, antyseptyczne i przeciwutleniające właściwości są bardzo przydatne w leczeniu wielu dolegliwości.

Soda oczyszczona może być stosowane miejscowo, aby złuszczyć oraz oczyścić skórę, jak również, by zwalczać infekcje. Jej aktywne związki zmniejszają obecność grzyba oraz zapobiegają niszczeniu powierzchni paznokci.

Chcielibyśmy również zwrócić uwagę na silne właściwości dezodoryzujące sody. Jest idealna na neutralizowanie brzydkiego zapachu spowodowanego przez bakterie.

Właściwości octu jabłkowego

Szklanka octu i jabłka.

Ocet jabłkowy stosowany jest w sosach sałatkowych oraz innych przepisach. Otrzymuje się go w wyniku fermentacji pożywnych jabłek. Ten proces zachodzi przy użyciu dobrych bakterii oraz drożdży.

Ocet jabłkowy zawiera kwas octowy oraz jabłkowy, których właściwości alkaliczne skutecznie zwalczają wiele rodzajów infekcji. Zmieniają one warunki środowiskowe, które grzyb potrzebuje do prawidłowego rozwoju. Stosowany regularnie hamuje rozprzestrzenianie się grzyba.

Ponadto dostarcza dużej ilości flawonoidów, witamin, minerałów i pektyn.

Grzybica paznokci – jak przygotować remedium?

Spa dla stóp

Dzięki temu remedium, które wykorzystuje wyłącznie naturalne składniki, grzybica paznokci zostanie skutecznie usunięta.

Najpierw zastosujemy ocet, który może być nałożony bezpośrednio lub poprzez kąpiel stóp. Następnie wykorzystamy sodę, by poprawić efekty pierwszego składnika.

Składniki

  • 1/2 szklanki octu jabłkowego
  • 6 szklanek gorącej wody
  • 3 łyżki sody oczyszczonej

Sposób przygotowania

  • Zmieszaj ocet z 3 szklankami gorącej wody w misce.
  • Zanurz stopy w roztworze oraz pozostaw na 20 minut.
  • Dobrze osusz stopy.
  • Teraz przygotuj kąpiel dla swoich stóp z trzech szklanek gorącej wody zmieszanych z sodą. Zanurz swoje stopy na kolejne 15 minut. Następnie dokładnie osusz.
  • Delikatnie wymasuj stopy środkiem złuszczającym.
  • Aby grzybica paznokci została wyeliminowana całkowicie, powtarzaj tę czynność każdego wieczora, aż zauważysz wyraźną różnicę.
  • Możesz również przygotować pastę z sody oczyszczonej i octu jabłkowego. Posmaruj nią zakażone paznokcie i owiń bandażem pozostawiając na całą noc.

Za pomocą tego lekarstwa stworzysz kwaśne środowisko, którego grzyb nie toleruje. Już po kilku dniach zauważysz różnicę w stanie Twoich paznokci.

Spróbuj już dziś!